Ухвала від 25.09.2019 по справі 580/1054/19

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/1054/19

УХВАЛА

25 вересня 2019 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Єгорової Н.М.,

суддів - Сорочка Є.О., Федотова І.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про закриття провадження у справі у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з позов до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, в якій просила:

- визнати протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень щодо розгляду клопотання ОСОБА_1 від 23 січня 2019 року № С-447/0/94-19 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 23 січня 2019 року № С-447/0/94-19 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області прийняти рішення у формі наказу про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідності до поданого клопотання;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 20 травня 2019 року адміністративний позов задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо розгляду клопотання ОСОБА_1 від 23 січня 2019 року № С-447/0/94-19 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»;

- зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 23 січня 2019 року №С-447/0/94-19 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» та прийняти рішення у формі наказу про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки чи мотивовану відмову в його наданні, з урахуванням висновків суду, викладених в описовій частині судового рішення.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить змінити резолютивну частину рішення суду першої інстанції та зобов'язати ГУ Держгеокадастру у Черкаській області «прийняти рішення у формі наказу про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідності до поданого клопотання».

Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року відкрито апеляційне провадження у справі, встановлено строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 25 вересня 2019 року.

До Шостого апеляційного адміністративного суду 20 вересня надійшла заява від ОСОБА_1 про закриття провадження у справі на підставі ст. 238 КАС України. Подану заяву Позивач обґрунтовує тим, що ГУ Держгеокадастру у Черкаській області було повторно розглянуто клопотання ОСОБА_1 від 23 січня 2019 року та прийнято рішення у формі наказу, яким останній надано дозвіл на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Розглянувши дану заяву суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Разом з тим, питання щодо закриття апеляційного провадження регулюється положеннями ст. 305 КАС України, яка встановлює, що суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо:

1) після відкриття апеляційного провадження особа, яка подала апеляційну скаргу, заявила клопотання про відмову від скарги, за винятком випадків, коли є заперечення інших осіб, які приєдналися до апеляційної скарги;

2) після відкриття апеляційного провадження виявилося, що апеляційну скаргу не підписано, подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, або підписано особою, яка не має права її підписувати;

3) після відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою, поданою особою з підстав вирішення судом питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, встановлено, що судовим рішенням питання про права, свободи, інтереси та (або) обов'язки такої особи не вирішувалося.

З урахуванням наведеного, судова колегія прийшла до висновку про те, що зазначені ОСОБА_1 в заяві про закриття провадження обставини не можуть бути визнані підставами для закриття апеляційного провадження в розумінні КАС України.

Таким чином, суд вважає за необхідне у задоволенні поданої ОСОБА_1 заяви про закриття провадження у справі на підставі ст. 238 КАС України відмовити.

Керуючись ст. ст. 238, 242-244, 250, 305, 311, 321, 325 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження на підставі ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Головуючий суддя Н.М. Єгорова

Судді Є.О. Сорочко

І.В. Федотов