Ухвала від 26.09.2019 по справі 540/1150/19

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

26 вересня 2019 р.м.ОдесаСправа № 540/1150/19

Головуючий в 1 інстанції: Бездрабко О.І.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача - Осіпова Ю.В.,

суддів - Запорожана Д.В., Танасогло Т.М.,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2019 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування вимог, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними та скасовано вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 13.11.2018 року №Ф-8531-51 та від 25.02.2019 року №Ф-8531-51.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду 1-ї інстанції начальник ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 13.08.2019 року подав апеляційну скаргу.

Ухвалою судді П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.08.2019 року зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито). Апелянту надано 10-тиденний строк з моменту отримання копії ухвали від 27.08.2019 року для усунення зазначених у ній недоліків.

Вказану ухвалу від 27.08.2019р., апелянтом було отримано 06.09.2019 року, що підтверджується поштовим повідомленням.

20.09.2019 року до суду апеляційної інстанції надійшла заява-клопотання від представника ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

Однак, як вбачається з матеріалів справи та зазначалось вище, ухвалу від 27.08.2019 року, про залишення апеляційної скарги без руху, апелянтом було отримано 06.09.2019 року, що підтверджується поштовими повідомленнями. Т.б. останній день для виправлення недоліків зазначених в ухвалі від 27.08.2019 року, спливає 16.09.2019 року, що відповідає нормам діючого КАС України та є достатнім терміном для усунення недоліків і не потребує продовження.

Відповідно до ч.2 ст.121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

За таких обставин, так як апелянт мав достатній термін для виправлення недоліків, судова колегія вважає, що по справі відсутні підстави для задоволення клопотання та поновлення строку для усунення зазначених в ухвалі від 27.08.2019 року недоліків.

Таким чином, оскільки апелянтом не виконано вимоги ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 27.08.2019 року та не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що на даний час є усі законні підстави для повернення вказаної апеляційної скарги апелянту.

Керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 329 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - відмовити.

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - повернути апелянту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач: Ю.В. Осіпов

Судді: Д.В. Запорожан

Т.М. Танасогло