Постанова від 17.09.2019 по справі 160/8760/18

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2019 року м. Дніпросправа № 160/8760/18

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Добродняк І.Ю. (доповідач),

суддів: Бишевської Н.А., Семененка Я.В.,

за участю секретаря судового засідання Кязимової Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі

апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 січня 2019 року (головуючий суддя Голобутовський Р.З.)

у справі № 160/8760/18

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог (а.с.53) просив:

визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію в повному обсязі з 01.01.2018 згідно Закону України № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, з протиправним посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 щодо перерахунку розміру пенсії, викладену у листі від 07 серпня 2018 року № П12133-18;

зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію військовослужбовця в повному обсязі та виплатити її з 01 січня 2018 року з включенням усіх видів грошового забезпечення, відповідно до умов проходження служби згідно пенсійної справи № 0401022063, які перелічуються у листі Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області від 30.07.2018 № П 10262-18 згідно Закону України № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та згідно умов, викладених у постанові Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач отримував пенсію військовослужбовця до 20.10.2010. З 20.10.2010 позивач перевівся на пенсію державного службовця. 23.02.2018 позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії військовослужбовця, згідно Закону України № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704. З листа відповідача від 07.08.2018 № П12133-18 позивачу стало відомо про застосування до нього норм постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 щодо перерахунку розміру пенсії. Вказує, що застосування до нього норм постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 є безпідставним, оскільки вважає, що пенсія військовослужбовця призначена йому лише 01.07.2018. Вважає, що для обчислення пенсії мають враховуються всі види грошового забезпечення, що отримувались позивачем, перед звільненням зі служби, зокрема надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія, класна кваліфікація, надбавка за службу в умовах режимних обмежень за таємністю.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Рішення суду мотивовано тим, що відповідачем для перерахунку пенсії позивача правомірно застосовано порядок, який передбачав такий перерахунок виходячи з установленого станом на 01.07.2018 розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, з якого обчислюються пенсії. Оскільки станом на 01.07.2018 деякі надбавки та доплати, які виплачувались позивачу раніше, були скасовані, вони не могли бути включені при перерахунку раніше призначеної пенсії.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції, та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Апеляційна скарга фактично мотивована обставинами, викладеними в позовній заяві, і незгодою з висновками суду першої інстанції, позивач вважає, що судом не в повному обсязі досліджено обставини справи, що призвело до не вірного вирішення спору по суті.

Також позивач посилається на визначений ст.63 Закону № 2262-ХІІ та п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 порядок перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям; звертає увагу на пункт 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 2255-IV, яким передбачено обов'язковий перерахунок пенсій, призначених раніше за Законом № 2262-ХІІ; вважає, що відповідачем не дотримано вимог ст.51 Закону № 2262-ХІІ в частині виплати різниці, яка виникла внаслідок підвищення пенсії, на минулий час не більше ніж за 12 місяців. Крім того, позивач вказує на встановлену Окружним адміністративним судом міста Києва протиправність на нечинність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

До початку судового засідання, 13.08.2019, позивач подав письмовий додаток до апеляційної скарги, в якому просить прийняти апеляційну скаргу до розгляду з урахуванням нововиявлених обставин, а саме: визнання Верховним Судом 10.08.2019 протиправними дій Пенсійного фонду України та Кабінету Міністрів України, які полягають у зменшенні розміру пенсій, у зв'язку з чим позивач просить скасувати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 у справі № 160/8760/18; визнати протиправною постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, та всі зміни, які внесені нею до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, вважати протиправними, нікчемними та такими, що не повинні братися до уваги під час розгляду та призначенні пенсії; винести відповідне окреме рішення по суті апеляційної скарги, яким зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити позивачу пенсію військовослужбовця згідно ст.50 Закону України №2262-ХІІ в повному обсязі та виплатити її 01.01.2018. В подальшому пенсійне забезпечення позивачу здійснювати згідно чинного законодавства відповідно до ст.43 Закону № 2262-ХІІ з урахуванням діючого прожиткового мінімуму для працездатних осіб щорічно.

Стосовно поданого позивачем додатку до апеляційної скарги, яка містить доповнення до апеляційної скарги, апеляційний суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.303 КАС України право доповнити чи змінити апеляційну скаргу особа, яка подала, має право протягом строку на апеляційне оскарження.

Виходячи з приписів ст.295 КАС України, якою встановлений строк на апеляційне оскарження рішення суду, та фактичних обставин, означений вище додаток апеляційному суду поданий позивачем поза межами цього строку, у зв'язку з чим викладені в додатку до апеляційної скарги вимоги не підлягають врахуванню апеляційним судом.

Крім того, апеляційний суд зазначає, що відповідно до ч.1, 5 ст.308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги та підстави позову, що не були заявлені в суді першої інстанції.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, на час звернення до суду з даним позовом отримує пенсію згідно Закону України № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», розмір цієї пенсії є предметом судового дослідження.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач звільнився із Збройних Сил 26.07.1992, отримував пенсію військовослужбовця.

Згідно з поданою позивачем до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заявою від 05.02.2014 (а.с.50) виплата призначеної за Законом № 2262-ХІІ пенсії припинена з 01.03.2014 у зв'язку з переходом на пенсію за іншим Законом (Закон України «Про державну службу»).

07.05.2018 позивач звернувся до відповідача з заявою при призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ з 01.01.2018. При цьому призначення просив провести відповідно до грошового забезпечення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, враховуючи довідку, надану Дніпропетровським обласним військовим комісаріатом від 20.04.2018 № 7/11017/4.

18.06.2018 позивач подав до пенсійного органу письмову заяву про поновлення пенсії за вислугу років.

Листом від 07.08.2018 № П12233-18 відповідач повідомив позивача, що на підставі поданої позивачем заяви від 18.06.2018 позивачу призначено пенсію з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад 1100,00 грн., оклад за військове звання 130,00 грн., надбавка за вислугу років 35%, надбавка за кваліфікацію, в/сл, клас майстер 5,5%, робота за таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 10%. Всього грошове забезпечення 2826,25 грн.

Основний розмір пенсії склав 1837,06 грн. (65%). Загальний розмір пенсії з урахуванням підвищення по постанові Кабінету Міністрів України № 355 - 2469,03 грн.

При обчисленні пенсії з 01.07.2018 Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області врахувало довідку про розмір грошового забезпечення від 02.06.2012 № ФД90963, надану Дніпропетровським обласним військовим комісаріатом.

Тим же листом від 07.08.2018 № П12233-18 позивач повідомлений про здійснений перерахунок призначеної йому за Законом України № 2262-ХІІ пенсії з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 на підставі довідки Дніпропетровського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 08.06.2018 № ФД 90963.

Згідно даних цієї довідки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2018 (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять військову службу) за посадою начальника командира по бойовому управлінню полку, становить 10995,00 грн., із яких: посадовий оклад - 5920,00 грн., оклад за військовим званням підполковник - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років - 3665,00 грн.

Відповідно, розмір перерахованої пенсії склав - 7146,75 грн. (65%).

За позицією позивача для нарахування належної йому пенсії мають бути включені всі вили грошового забезпечення (станом на 01.01.2018) відповідно до умов проходження служби, вказані у пенсійній справі позивача та підтверджені в листі відповідача від 07.08.2018, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 2960,00 грн., премія 10% від посадового окладу - 592,00 грн., класна кваліфікація - майстер 7% від посадового окладу - 414,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень за таємністю 15% посадового окладу - 888,00 грн. Отже розмір грошового забезпечення має складати 15849,00 грн., відповідно, розмір пенсії - 10301,85 грн., яку належить виплачувати з 01.01.2018.

З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, апеляційний суд погоджується з судом першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов'язку.

Також відповідно до ст.7 Закону № 2262-XII військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.

Як вставлено вище, позивач отримував пенсію згідно Закону України «Про державну службу» і, реалізуючи своє право вибору пенсії, 18.06.2018 подав заяву про призначення йому іншого виду пенсії - за Законом України № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсія позивачу відповідно до вказаної вище заяви за Законом України № 2262-ХІІ призначена з 01.07.2018, при цьому розмір призначеної пенсії - 2469,03 грн. обрахований, виходячи з даних довідки Дніпропетровського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення від 02.06.2012 № ФД90963.

За правилами ч.ч.1, 3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (абз. 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ).

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове держави соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячна надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірам установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають правої на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначений статтею 43 Закону № 2262-ХІІ та пунктом 7 Постанови № 393, є вичерпним, що підтверджується рішенням Конституційного Суду України від 13.05.2015 № 4-рп/2015.

За правилами ч.2 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Відповідно до ч.1 ст. 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч.4 ст.63 Закону № 2262-XII).

Отже законодавцем визначена підстава для перерахунку пенсій, а саме: підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. При цьому визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій покладено на Кабінет Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Цим Порядком визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права (п.4 Порядку).

В спірному випадку, оскільки до 01.07.2018 позивач отримував пенсію державного службовця, суд першої інстанції вірно зазначив, що обставина, яка потягла за собою зміну розміру пенсії, виникла з 01.07.2018 (переходу позивача з пенсії державного службовця на пенсію військовослужбовця) і для перерахунку пенсії позивача правомірно застосований порядок, який передбачав такий перерахунок виходячи з установленого станом на 01.07.2018 розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, з якого обчислюються пенсії, тому підстави для перерахунку пенсії позивачу як військовослужбовцю з 01.01.2018 відсутні.

На момент виникнення спірних правовідносин набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (01.03.2018), якою змінено грошове забезпечення певних категорій військовослужбовців, що стало підставою для перерахунку пенсії позивача, призначеної згідно Закону № 2262-XII.

Вказаною Постановою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу.

Додатком 15 до Постанови № 704 визначено повний перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, які входять до складу грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсії.

Надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії означеним додатком не передбачені.

Пунктом 2 вказаної постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

За змістом наведених норм при перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу підлягають застосуванню складові грошового забезпечення, визначені Постановою № 704.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно із п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Отже, судом першої інстанції вірно встановлено, що для перерахунку пенсії враховуються складові грошового забезпечення на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Крім того, апеляційний суд вважає за необхідне зазначити, що Порядком № 45 встановлено, що головні управління Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка видається державним органом, з якого особа була звільнена із служби, для перерахунку пенсії.

Як встановлено судом вище, в довідці Дніпропетровського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 08.06.2018 № ФД 90963 такі види грошового забезпечення як надбавка за роботу з таємними документами, надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії, класна кваліфікація не зазначені, оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії не виплачувалась.

Наведе вище свідчить про правомірність дій військкомату, що також підтверджено правовою позицією, яка міститься у рішенні Верховного Суду від 12.03.2018 № 802/2196/17 (провадження № Пз/9901/1/18) у зразковій справі щодо не складення Ліквідаційною комісією МВС довідки для перерахунку пенсій пенсіонерам МВС.

Крім того, слід значити, що предметом спору по даній справі є правильність перерахунку пенсії відповідачем - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, який не наділений правом самостійно визначати розмір складових грошового забезпечення, зокрема позивачу, а може лише використовувати відомості, надані держаним органом, з якого позивач був звільнений зі служби, в спірному випадку - на підставі довідки Дніпропетровського обласного військового комісаріату від 08.06.2018 № ФД 90963.

Відтак, врахуванню при перерахунку пенсії позивача підлягають такі виді грошового забезпечення, які зазначені в довідці від 08.06.2018 № ФД 90963.

Аналогічна правова позиція міститься в рішенні Верховного Суду від 13.03.2019 у справі № 240/6263/18.

З огляду на вищевикладене, приймаючи до уваги, що Законом № 2262-XII делеговано Кабінету Міністрів України повноваження щодо визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій і затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 13.02.2008 №45 Порядком в редакції на час виникнення спірних правовідносин визначено певні види грошового забезпечення, які використовуються під час перерахунку пенсій, в довідці від 08.06.2018 № ФД 90963 про розмір грошового забезпечення зазначені усі види грошового забезпечення, передбачені п.5 Порядку №45, тому є помилковими доводи позивача про протиправне неврахування при перерахунку пенсії всіх надбавок та премії, які він отримував.

Суд апеляційної інстанції вважає правомірними дії відповідача при проведенні перерахунку пенсії позивачу, оскільки пенсійний орган діяв у відповідності до законодавства, чинного на момент виникнення особи права на перерахунок пенсії, а саме: Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військове служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 р. № 103, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами) внесеними згідно з постановою КМУ № 103 від 21.02.2018).

Пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, на який посилається позивач, виключено на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, тому застосуванню не підлягає.

З приводу посилання позивача на судове рішення, яким визнано нечинними певні положення постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, апеляційний суд зазначає таке.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 у справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з ч. 2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням сили.

Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду набрала законної сили 05 березня 2019 року.

Отже, ураховуючи наведені вище приписи КАС України, станом на момент перерахунку пенсії позивачу, постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 була чинною, а тому обставини, викладені в постанові Шостого апеляційного адміністративного суду, яка набрала законної сили 05.03.2019, до спірних правовідносин застосовуватись не можуть.

Зважаючи на викладенні обставини, здійснюючи перерахунок пенсії позивача, пенсійний орган керувався нормами законодавства, чинного на момент здійснення перерахунку.

Суд першої інстанції під час розгляду даної справи повно дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив законне та обґрунтоване рішення про задоволення позову.

Передбачені ст.317 КАС України підстави для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення відсутні.

Керуючись ст.ст. 310, 315, 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 січня 2019 року у справі №160/8760/18 залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, може бути оскаржена до касаційного суду у випадках та строки, встановлені ст.ст.328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя І.Ю. Добродняк

суддя Н.А. Бишевська

суддя Я.В. Семененко