Ухвала від 27.09.2019 по справі 520/1390/19

УХВАЛА

27 вересня 2019 р.Справа № 520/1390/19

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Судді-доповідача: Ральченка І.М.,

Суддів: Бершова Г.Є. , Катунова В.В. ,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про повернення судового збору у справі № 520/1390/19 за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.05.2019 року по справі № 520/1390/19

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області

про визнання неправомірною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 22.05.2019 року задоволено адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про визнання неправомірною та скасування постанови.

На зазначене рішення Виконавчим комітетом Ізюмської міської ради Харківської області подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 08.07.2019 року апеляційна скарга залишена без руху, оскільки подана з порушенням вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України, у зв'язку із несплатою судового збору.

На виконання ухвали Другого апеляційного адміністративного суду від 08.07.2019 року відповідачем надано квитанцію про сплату судового збору.

Однак, із наданої квитанції про сплату судового збору встановлено, що судовий збір у розмірі 2881,5 грн. сплачено відповідачем не на реквізити Другого апеляційного адміністративного суду, що визначені ухвалою про залишення апеляційної скарги без руху від 08.07.2019 року.

В подальшому, відповідачем 15.08.2019 року надано квитанцію про сплату судового збору на інший рахунок, провадження у справі відкрито.

З огляду на викладене, Виконавчий комітет Ізюмської міської ради Харківської області звернувся до суду із заявою про повернення судового збору, сплаченого відповідно до платіжного доручення № 303 від 18.07.2019 року.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Підстави повернення сплаченої суми судового збору за клопотанням особи, яка його сплатила, визначені ст. 7 Закону України "Про судовий збір", а саме: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Із матеріалів справи встановлено, що відповідно до платіжного доручення № 303 від 18.07.2019 року відповідачем судовий збір сплачений на помилковий рахунок: рахунок - 34312206080012, код класифікації доходів бюджету - 0210150, замість вірного - 34318206081004, код - 22030101.

Так, відповідно до даних КП "Діловодство спеціалізованого суду" сума судового збору, що сплачена відповідно до платіжного доручення № 303 від 18.07.2019 року, не зарахована Другим апеляційним адміністративним судом до спеціального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, беручи до уваги, що зазначена сума судового збору сплачена заявником не на рахунок Другого апеляційного адміністративного суду, колегія суддів не вбачає підстав для повернення її відповідачу.

У свою чергу, механізм повернення з державного бюджету помилково сплачених сум судового збору визначений Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року № 787.

Так, відповідно до абз. 1 п. 5 зазначеного Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.

Згідно з абз. 2 п. 5 Порядку подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної фіскальної служби України (далі органи ДФС)) подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Абзац 5 п. 5 Порядку визначає, що подання за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Казначейства, складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі. (абз. 7 п. 5 Порядку).

Таким чином, повернення помилково сплачених до бюджету коштів здійснюється органами Державної казначейської служби України з відповідних бюджетних рахунків.

Отже, з метою повернення судового збору помилково сплаченого відповідно до платіжного доручення № 303 від 18.07.2019 року платник має звернутись до органу Казначейства згідно Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

З огляду на викладене клопотання Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про повернення судового збору задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про повернення судового збору - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя-доповідач Ральченко І.М.

Судді Бершов Г.Є. Катунов В.В.