1/85
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
27 вересня 2019 року м. Київ№ 640/20883/18
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючої судді Клочкової Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) заяву представника ОСОБА_1 про відмову від позову та закриття провадження в адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1
до Комісії з питань вищого корпусу державної служби
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача
Кабінет Міністрів України
про визнання протиправною та скасування пропозиції від 10 грудня 2018 року
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Комісії з питань вищого корпусу державної служби (надалі - відповідач), адреса: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 12/2, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Кабінет Міністрів України (надалі - третя особа), адреса: 01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 13, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби, прийнятого у вигляді Пропозиції Комісії з питань вищого корпусу державної служби за результатами здійснення дисциплінарного провадження стосовно Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_1 від 10 грудня 2018 року № 163/90/1-1-18.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києві відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
27 вересня 2019 року представником позивача через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва подано заяву про відмову від позову та закриття провадження в адміністративній справі №640/20883/18.
Розглянувши вказану заяву представника позивача, повно та всебічно дослідивши докази, які мають значення для правильного вирішення питання щодо можливості прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва виходить з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.
Згідно ч. 7 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
В цій справі встановлено, що представником позивача подані відповідні докази направлення копії такої заяви іншим учасникам справи, а тому відсутні підстави залишити її без розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитись від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно з частиною 2 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до ухвалення судового рішення, у зв'язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
Частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.
У відповідності до частини 5 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Частиною 2 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду з адміністративним позовом оскаржувались рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби, прийнятого у вигляді Пропозиції Комісії з питань вищого корпусу державної служби за результатами здійснення дисциплінарного провадження стосовно Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_1 від 10 грудня 2018 року № 163/90/1-1-18, тобто, предмет спору стосувався безпосередньо прав та інтересів позивача.
Враховуючи той факт, що представником позивачем, яка діє в інтересах останнього та не обмежена у своїх повноваженнях щодо звернення до суду з заявою про відмову від позову, подано заяву про відмову від позову та закриття провадження, вказані дії не суперечать закону та не порушують права або інтереси, як позивача, так і інших осіб, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для прийняття відмови від позову та закриття провадження в даній адміністративній справі.
Крім того, вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
У відповідності до пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Зважаючи на те, що представником позивача подано заяву про відмову від позову і наявні підстави для прийняття такої відмови судом, судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до адміністративного суду з вказаною позовною заявою, не підлягає поверненню останньому.
Керуючись ст. ст. 47, 189, пунктом 2 частини 1 статті 238, статтями 239, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, суд -
1. Прийняти відмову ОСОБА_1 від позову в адміністративній справі 640/20883/18.
2. Закрити провадження у справі №640/20883/18 за позовом ОСОБА_1 до Комісії з питань вищого корпусу державної служби, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Кабінет Міністрів України про визнання протиправним та скасування пропозиції від 10.12.2018.
3. Роз'яснити позивачу та його представнику, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'ятнадцяти днів, з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Н.В. Клочкова