Постанова від 26.09.2019 по справі 127/25371/19

Справа № 127/25371/19

Провадження № 3/127/6810/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" вересня 2019 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області 26.09.2019 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали, суд зазначає, що в порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі не зазначено ні паспортні дані ОСОБА_1 , ні її реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено назву офіційного документу, за яким встановлено особу правопорушника, що не дає суду змогу однозначно ідентифікувати особу правопорушника, зважаючи що в судове засідання з'явилася особа з подібними анкетними даними: прізвище, дата народження, адреса реєстрації місця проживання, однак з відмінним від зазначеного в протоколі ім'ям та по батькові, що свідчить про неналежне виконання своїх посадових обов'язків особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не встановивши відомості про особу правопорушника.

Крім того, враховуючи характер вчинення правопорушення, спрямованість умислу даного правопорушення на порушення встановленого в державі порядку управління, а також вчинення правопорушення щодо особливого об'єкта, та обов'язку доказування його вчинення органом, уповноваженим на складання протоколу про адміністративне правопорушення, суд зазначає, що до протоколу про адміністративне правопорушення не надано допустимих та належних доказів, не зазначено наявність чи відсутність свідків його вчинення, що унеможливлює суд повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу та постановити в ній вмотивоване рішення.

Відповідно до статті 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП слід повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для їх доопрацювання та належного оформлення.

Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу начальника Управління патрульної поліції у Вінницькій області на необхідність вжиття заходів для забезпечення належного виконання працівниками ввіреного підрозділу своїх посадових обов'язків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та додаткових матеріалів з метою недопущення порушення вимог статті 19 Конституції України.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 185 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Звернути увагу начальника Управління патрульної поліції у Вінницькій області на необхідність вжиття заходів для забезпечення належного виконання працівниками ввіреного підрозділу своїх посадових обов'язків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та додаткових матеріалів з метою недопущення порушення вимог статті 19 Конституції України.

Постанова остаточна оскарженню не підлягає.

Суддя: