Ухвала від 26.09.2019 по справі 822/1371/17

Справа № 822/1371/17

УХВАЛА

26 вересня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.

розглянувши заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області до Колективного підприємства "Цивільжитлобуд" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Хмельницькій області звернулось до суду із заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі №822/1371/17 за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області до Колективного підприємства "Цивільжитлобуд" про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування поданої заяви зазначено, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 червня 2017 року у справі № 822/1371/17, яка набрала законної сили 03 серпня 2017 року, задоволено позов ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області про стягнення з Колективного підприємства "Цивільжитлобуд" податкового боргу у розмірі 286667,30 грн.

Виконавчий лист у справі виданий Головному управлінню ДФС у Хмельницькій області 27 серпня 2019 року, строк пред'явлення до виконання встановлено до 03 жовтня 2017 року.

Заявник зазначає, що пропуск строку пред'явлення виконавчого листа до виконання відбувся з незалежних від заявника та об'єктивних обставин, тому просить його поновити.

Представника Головного управління ДФС у Хмельницькій області подав до суду клопотання про розгляд заяви за його відсутності.

Представник відповідача належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

Враховуючи клопотання заявника з врахуванням ч. 9 ст. 205, ч. 3 ст. 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає можливим розглянути дану заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області, суд зазначає наступне.

Суд встановив, що виконавчий лист по справі № 822/1371/17 виданий Хмельницьким окружним адміністративним судом 27 серпня 2019 року, строк пред'явлення виконавчого документа до виконання закінчився 03 жовтня 2017 року.

Неможливість вчасно стягнути з боржника податковий борг обґрунтована тим, що стосовно боржника було відкрите зведене виконавче провадження №55776366 відповідно до якого вживались заходи у вигляді накладення арешту на рахунки та майно підприємства, що унеможливлювало направлення до установ банків інкасових доручень про стягнення коштів з рахунків підприємства на виконання рішення суду.

Згідно з частиною 1 статті 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Перелік таких причин законодавчо не визначений, їх наявність чи відсутність суд розцінює у кожній конкретній ситуації за своїм внутрішнім переконанням.

Поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони, оскільки пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасної реалізації сторонами своїх процесуальних прав.

Конституційний Суд України у рішенні 25 квітня 2012 року № 11-рп/2012 вказав, що невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд.

В рішенні Європейського суду з прав людини по справі "Шмалько проти України" від 20 липня 2004 року зазначено, що для цілей статті 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина "судового розгляду" (пункт 43).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України" зазначено, що право на суд, захищене статтею 6 Конвенції, було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін (рішення у справі "Горнсбі проти Греції" (980_079) (Hornsby v. Greece).

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що вказані заявником обставини унеможливлювали вжиття ГУ ДФС у Хмельницькій області заходів щодо погашення податкового боргу шляхом направлення до установ банків інкасових доручень про стягнення коштів з рахунків підприємства, суд вважає за можливе визнати причини, на які посилається заявник, поважними, відтак заява про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання підлягає задоволенню, а пропущений заявником строк пред'явлення виконавчого листа до виконання підлягає поновленню.

Керуючись статтями 248, 256, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання - задоволити.

Поновити строк пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого 27 серпня 2019 року Хмельницьким окружним адміністративним судом по справі № 822/1371/17 за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області до Колективного підприємства "Цивільжитлобуд" про стягнення податкового боргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Головуючий суддя П.І. Салюк