про закриття провадження
25 вересня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/2070/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду К.М. Притула, розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області про визнання протиправною та скасування рішення про відмову та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправною відмову та скасувати рішення Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області від 2 листопада 2018 року № 239 «Про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства»;
- зобов'язати Зеленську сільську раду Петрівського району Кіровоградської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею 2.00 га, що розташована на території Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області;
- стягнути на користь ОСОБА_1 понесені витрати за надання правничої допомоги в сумі 5000 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області (ЄДРПОУ 04364228).
Розгляд справи призначений на 24 вересня 2019 року. Сторони в судове засідання не з'явились, та заявили клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про закриття провадження у справі виходячи з наступного.
Позивач в позовній заяві просив визнати протиправною відмову та скасувати рішення Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області від 2 листопада 2018 року № 239 “Про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства", яке стосувалось земельної ділянки 3524981900:51:000.
Як вбачається із матеріалів геодезичних вишукувань, ситуаційних схем розміщення земельної ділянки та викопіювань з публічної кадастрової карти України, які додаються до відзиву на позовну заяву відповідачем, вдовж вулиці АДРЕСА_1 в АДРЕСА_2 Зелене в частині села, яку позивач зазначив як бажане місце розташування земельної ділянки знаходяться вісім сформованих земельних ділянок з кадастровими номерами: 3524981900:51:000:0088 розміром 2га., 3524981900:51:000:0110 розміром 1,6177 га., 3524981900:51:000:0103 розміром 2га., 3524981900:51:000:0102 розміром 2га., 3524981900:51:000:0101 розміром 2га., 3524981900:51:000:0078 розміром 2га., 3524981900:51:000:0089 розміром 2га., 3524981900:51:000:0075 розміром 2га.
Інших земельних ділянок, які відповідають розміру заявленому Позивачем у своєму клопотанні у частині села, вказаній ним як бажане місце розташування земельної ділянки немає.
Рішенням Відповідача від 12.04.2019 р. №364 було надано дозвіл громадянину ОСОБА_2 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту по АДРЕСА_1 с АДРЕСА_3 . Рішенням Відповідача від 13.08.2019 р. №471 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_3 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0103 розміром 2га. (а.с.44-45).
Рішенням Відповідача від 12.04.2019 р. №362 було надано дозвіл громадянину ОСОБА_4 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту по АДРЕСА_1 с АДРЕСА_3 . Рішенням Відповідача від 13.08.2019 р. №472 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_4 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0102 розміром 2га. (а.с.48-49).
Рішенням Відповідача від 12.04.2019 р. №361 було надано дозвіл громадянину ОСОБА_5 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту по АДРЕСА_1 с АДРЕСА_3 . Рішенням Відповідача від 13.08.2019 р. №470 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_4 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0101 розміром 2га. (а.с.37-38).
Рішенням Відповідача від 12.04.2019 р. №363 було надано дозвіл громадянину ОСОБА_6 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту по АДРЕСА_1 с АДРЕСА_3 . При розробці технічної документації даній земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер 3524981900:51:000:0110 (а.с.41).
Рішенням Відповідача від 02.11.2018 р. №235 було надано дозвіл громадянам ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 на розробку проектів землеустрою щодо відведення їм земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту с. Зелене (а.с.52).
Рішенням Відповідача від 25.02.2019 р. №326 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_7 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0075 розміром 2га. (а.с.53).
Рішенням Відповідача від 09.07.2019 р. №458 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_8 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0089 розміром 2га. (а.с.62).
Рішенням Відповідача №475 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_9 у власність земельну ділянку з кадастровим номером 3524981900:51:000:0088 розміром 2га. (а.с.59).
Рішенням Відповідача від 25.02.2019 р. №321 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передано громадянину ОСОБА_10 у власність земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_1 :51.000:0078 розміром 2га. (а.с.56).
Таким чином, спірні земельні ділянки находиться у власності інших осіб, а тому виникає спір про право.
Відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду тКеруючись ст. 238, 239 КАС України, -аких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;
2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом;
6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;
9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;
10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;
11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю;
12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень";
13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
За правилами п.1 ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Якщо порушення своїх прав особа вбачає у наслідках, які спричинені рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, які вона вважає неправомірними, і ці наслідки призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, мають майновий характер або пов'язаний з реалізацією її майнових або особистих немайнових інтересів, то визнання незаконними (протиправними) таких рішень є способом захисту цивільних прав та інтересів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на встановлене, суд вважає, що між позивачем та відповідачем (суб'єктом владних повноважень) немає жодних правовідносин, які б мали ознаки публічно-правових відносин, спір не є публічно-правовим, оскільки існує спір про право, що виключає можливість розгляду цієї справи за правилами адміністративного судочинства.
Дана справа з огляду на суб'єктний склад сторін та суть спору підлягає розгляду судом загальної юрисдикції у порядку, визначеному нормами Цивільного процесуального кодексу України.
За вказаних обставин, приймаючи до уваги, що даний спір не носить характеру публічно-правового та не підпадає під юрисдикцію адміністративних судів, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 238 КАС України.
Керуючись ст. 238, 239 КАС України, -
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Зеленської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області про визнання протиправною та скасування рішення про відмову та зобов'язання вчинити дії - закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що його вимоги можуть бути розглянуті за правилами цивільної юрисдикції.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду, апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула