Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Постанова від 24.09.2019 по справі 400/1410/19

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2019 р.м.ОдесаСправа № 400/1410/19

Категорія: 112010201

Головуючий в 1 інстанції: Птичкіна В.В.

Місце ухвалення: м. Миколаїв

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Лук'янчук О.В.

суддів - Бітова А. І.

- Ступакової І. Г.

при секретарі - Черкасовій Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20 червня 2019 року по справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області, третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2019 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до УМВС України в Миколаївській області, в якому просили:

- визнати протиправною бездіяльності щодо неврахування окремих додаткових видів грошового забезпечення при нарахуванні пенсії, не виготовлення для перерахунку пенсії повторної довідки про розмір грошового забезпечення, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством станом на 01.01.2016 року, за формою передбаченою додатком 2 постанови КМУ від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених КМУ від 11.11.2015 № 988, та ненаправлення до УПФУ в Миколаївській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії;

- зобов'язати виготовити та направити до ГУ ПФУ в Миколаївській області повторні довідки про розмір грошового забезпечення позивачів з повною, реальною інформацією, за формою, передбаченою додатком 2 до постанови КМУ від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393", з урахуванням постанови КМУ від 07.11.2017 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", а також змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМУ від 11.11.2015 № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500 грн.; оклад за званням майор міліції - 2 000 грн.; надбавка за стаж служби (30%) - 1 350 грн.; а також, у середньому розмірі за 24 місяці підряд перед місяцем звільнення: надбавка за виконання особливо важливих завдань 40% - 2 340 грн.; надбавка за роз'їздний характер робіт 10% - 250 грн.; премія (середня за останні 24 місяці 75,8%) - 6397, 52 грн. Всього: 14 837,52 грн. з дати виникнення права на перерахунок.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачі є пенсіонерами органів внутрішніх справ, яким призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Законом України від 23.12.2015 р. № 900-VIII внесені зміни до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, якими передбачено, що перерахунок пенсій особам, які одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Однак, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 21.03.2018 ПС № 01791, № 01792, видані відповідачем, містять не всі види додаткового грошового забезпечення (або не в повному обсязі).

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 20 червня 2019 року у задоволені позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу, в якій просили скасувати рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20 червня 2019 року, як таке, що постановлене із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю. Також, апелянти просили встановити судовий контроль на виконання судового рішення.

В обґрунтування апеляційної скарги щодо порушення норм процесуального права зазначено, що судом першої інстанції обмежено права позивачів, передбачених статтями 44, 47, 162, 163 КАС України. Рішення суду прийнято з порушенням завдань та основних за адміністративного судочинства, передбачених статтею 2 КАС України та з порушенням строків розгляду даної категорії справ передбачених частиною другою статті 263 КАС України. Судом безпідставно взято до уваги зразкову справу №802/2196/17-а від 13.03.2018 року, яка розглядалась ВСУ з порушенням встановлених статтею 2 КАС України.

В обґрунтування апеляційної скарги щодо порушення норм матеріального права зазначено, що всі види грошового забезпечення, встановлені Законом № 2262-ХІІ, як для обчислення пенсії так і для їх перерахунку є загальними, яки конкретизуються рішеннями КМУ. Отже, при перерахунку пенсії, одночасно повинні бути враховані види грошового забезпечення встановлені як Постановою №1294 так і Постановою №988. При чому, із встановлених Постановою №1294 враховуються тільки ті види, розміри яких Постановою №988 не змінені та які нею не передбачені. Надбавки за виконання особливо важливих завдань та за роз'їздний характер роботи та премія не можуть бути виключені з грошового забезпечення при перерахунку пенсії, з огляду на те, що Постанова № 1294, так само як і Постанова № 988, розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну. Постановою № 988 не врегульована виплата вказаних надбавок, а виплата їх врегульована Постановою № 1294-2007, то виплата їх повинна бути врахована при перерахунку пенсії. Апелянти наполягають, що застосування положень Наказу МВС №260 від 06.04.2016 року, який набрав чинності лише 27 травня 2016 року, для перерахунку пенсій з 01 січня 2016 року з врахуванням грошового забезпечення, що виплачувалось до цього в грудні 2015 року є протиправним, оскільки перерахунок проводиться станом на 1 січня 2016 року, тобто до видання цього Наказу. Судом першої інстанції необґрунтовано не було взято до уваги: рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року по справі № 826/3858/18, яким вказано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21.01.2018 року №103; Висновок експертного лінгвістичного (семантико-текстувального) дослідження писемного мовлення № 6211 від 25.03.2019 року Харківського Науково-Дослідницького Інституту Судових Експертиз їм. Засл. Проф. М.С. Бокаріуса.

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач, посилаючись на законність та обґрунтованість рішення суду, просить у задоволені апеляційної скарги відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є пенсіонерами органів внутрішніх справ, яким призначена пенсія відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

Згідно з довідками про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012 ПС № 01791, № 01792 та грошових атестатів позивачам було визначено грошове забезпечення, з урахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за роз'їздний характер робіт та премії 75,8%.

Відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 21.03.2018 ПС № 01791, № 01792 позивачі отримують пенсію, виходячи з грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за стаж служби та премії 0,45%.

Оскільки, у порівнянні з 2012 роком у довідках 2018 року відсутня надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роз'їздний характер робіт, а розмір премії зменшено з 75,8% до 0,45%, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 10.04.2018 року звернулися до УМВС України в Миколаївській області із заявами про виготовлення нових довідок про грошове забезпечення.

Листами від 03.05.2018 року УМВС відмовило у виготовленні нових довідок, посилаючись на відповідність довідок 21.03.2018 ПС № 01791, № 01792 вимогам законодавства.

Вважаючи такі дії протиправними ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з даним позовом.

Вирішуючи спірне питання та відмовляючи у задоволені позовних вимог суд першої інстанції вважав, що при виготовленні довідок від 21.03.2018 року ПС № 01791, № 01792 МВС України в Миколаївській області діяло відповідно до норм законодавства, в зв'язку з чим підстави для задоволення позову відсутні.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначено Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно до частин 3, 4 статті 63 цього Закону (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ затверджений Постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно до частини другої статті 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України від 02.07.2018 року № 580-VIII "Про Національну поліцію" (далі - Закон № 580-VIII), крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23.12.2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII), яким статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою. Згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.

Кабінет Міністрів України Постановою № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.

На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та Постанови № 988 МВС видало Наказ 06.04.2016 № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).

Пунктом 2 Наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року.

Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення КМУ державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.

Відповідно до абзаців 1 - 6 пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Абзацом 7 пункту 5 Порядку № 45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

У пункті 23 рішенні від 08 листопада 2005 року у справі "Кечко проти України" (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство.

До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених Постановою № 988 та Наказом № 260, чинним законодавством України, а саме Постановою № 1294 та Наказом № 499, було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов'язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.

Як установлено судом першої інстанції, надбавки за виконання особливо важливих завдань та за роз'їзний характер роботи, які позивачі отримували на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на час виникнення у них права на перерахунок пенсії вже не були встановлені законодавством для поліцейських та не виплачувалась.

Отже, оскільки перерахунок пенсій позивачів здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність законних підстав вказувати ці надбавки у довідках про розмір грошового забезпечення позивачів.

Стосовно доводів про неправомірність зазначення у довідках розміру премії у меншому, ніж вони отримували розмірі, а саме 0,45% замість 75,8%, апеляційний суд вказує на наступне.

Вказаний відповідачем розмір премії 0,45% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що відповідає нормі абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45, замість помилково зазначеного відповідачами за останні 24 календарних місяця.

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що у спірних правовідносинах УМВС України в Миколаївській області діяло у відповідності до норм чинного законодавства, та правомірно не включило до довідки про розмір грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роз'їзний характер роботи та премії в розмірі 75.8%, які враховувались при визначенні розміру пенсії позивачів.

Приведені вище висновки суду узгоджуються із висновками Верховного Суду, викладеними у рішенні від 12 березня 2018 року у зразковій справі № 802/2196/17-а, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року, та які відповідно до приписів частини третьої статті 291 КАС України повинні враховуватися судом при ухваленні рішень в типових справах.

В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. На думку колегії суддів, викладені у скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, що підтверджується ухвалою суду про відкриття провадження від 15 травня 2019 року, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст.328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись статтями 308, 310, 315, 316, 321, 322, п.2 ч.5 328, 329, 331 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20 червня 2019 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у випадках, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови складено та підписано 25 вересня 2019 року.

Головуючий суддя: О.В. Лук'янчук

Суддя: А. І. Бітов

Суддя: І. Г. Ступакова