Справа № 455/1278/19
Провадження № 11-п/811/979/19 Доповідач: ОСОБА_1
19 вересня 2019 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , Маліновської ОСОБА_3 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові подання Старосамбірського районного суду Львівської області щодо визначення підсудності кримінального провадження № 12019140320000295, щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого за ч. 3 ст. 185 КК України,
встановила:
До Старосамбірського районного суду Львівської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № № 12019140320000295 від 30.07.2019, щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого за ч. 3 ст. 185 КК України,
Як вбачається з подання, автоматизованою системою документообігу суду від 16.09.2019 кримінальне провадження неможливо розподілити у зв'язку з тим, що на даний час в Старосамбірському районному суді Львівської області відсутня необхідна кількість суддів для розподілу справи.
На даний час працює одна суддя ОСОБА_6 яка, як слідчий суддя, виносила ухвали про призначення експертизи. За наявності даних обставин участь судді ОСОБА_6 у судовому розгляді кримінального провадження не допускається.
У відповідності до ч. 1 ст. 76 КПК України суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування не має права брати участь у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної та касаційної інстанцій.
За таких обставин згідно з ч. 5 ст. 82 КПК України необхідно вирішити питання про передачу кримінального провадження щодо ОСОБА_5 за ч.3 ст. 185 КК України, до іншого суду, що у відповідності з ч. 2 ст. 34 КПК України належить до компетенції апеляційного суду.
Заслухавши доповідь судді, розглянувши подання, колегія суддів вважає, що подання слід задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Згідно з ч.2 ст.34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Як вбачається з подання, 16 вересня 2019 року до Старосамбірського районного суду Львівської області надійшов обвинувальний акт, у кримінальному провадженні № 12019140320000295, щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого за ч. 3 ст. 185 КК України, для розгляду.
У Старосамбірському районному суді Львівської області працює одна суддя ОСОБА_6 , яка брала участь у даному кримінальному провадженні, як слідчий суддя, та постановлювала ухвалу про призначення експертизи, під час досудового розслідування. У зв'язку з цим автоматизований розподіл кримінального провадження не відбувся, що підтверджується протоколом щодо неможливості розподілу справи між суддями.
Таким чином, з метою дотримання розумних строків та забезпечення оперативності розгляду кримінального провадження, колегія суддів вважає за необхідне подання задовольнити та направити кримінальне провадження № 12019140320000295, щодо ОСОБА_5 , до Самбірського міськрайонного суду Львівської області для розгляду.
Керуючись ст. ст. 34, 419 КПК України, колегія суддів
постановила :
Подання Старосамбірського районного суду Львівської області задовольнити.
Кримінального провадження № 12019140320000295, щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого за ч.3 ст.185 КК України, направити на розгляд Самбірського міськрайонного суду Львівської області.
Копію ухвали направити учасникам процесу.
Ухвала апеляційного суду в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: