Рішення від 12.09.2019 по справі 904/2285/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2019м. ДніпроСправа № 904/2285/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мельниченко І.Ф. за участю секретаря судового засідання Прокопенко А.В. розглянув спір

за позовом Акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод", м. Дніпро

до Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради, м. Дніпро

про визнання протиправними та такими, що не підлягають виконанню, рахунків

Представники:

від позивача: Соколов А.О.;

від відповідача Дєлов В.В.

СУТЬ СПОРУ:

Акціонерне товариство "Дніпровський машинобудівний завод" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про визнання протиправними та такими, що не підлягають виконанню, рахунків № 94405 від 31.10.2017; № 56835 від 30.06.2018; № 39139 від 30.04.2019, відповідно до яких відповідачем нараховано плату за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням.

Відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що на момент прийняття Правил приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська, затверджені рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 № 129 (далі - Правила № 129), загальнодержавні "Правила прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" та "Інструкція про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" (скасовані на підставі розпорядження Кабінету Мністрів України №166-р від 10.03.2017) були чинними, а отже місцеві правила прийняті у відповідності до вимог законодавства.

Крім того, КП "Дніпроводоканал" ДМР вказує на те, що загальнодержавні "Правила прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" та "Інструкція про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів", затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37, були не єдиним нормативно правовим документом на підставі і у відповідності до яких приймалися місцеві правила приймання стічних вод.

Так, відповідач зазначає, що на підставі пункту 1.5. Правил прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких установлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.

Щодо посилань позивача на невідповідність інформації, зазначеної в акті відбору проб стічних вод та протоколі вимірювань показників складу та властивостей стічних вод, відповідач вказує, що форма вказаних акту та протоколу затверджена в додатках №№ 5,7 Правил № 129 і внесення до них непередбаченої інформації не допускається.

Стосовно факту повторності (систематичності) порушення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин останній зазначає про те, що систематичним є порушення відповідного законодавства юридичною особою після застосування до неї не менш як двох заходів впливу протягом року. Так, відбори проб на підприємстві позивача було здійснено 10.07.2017, 28.11.2017, 17.04.2018 та 26.03.2019, у зв'язку з чим слід прийти до висновку про те, що порушення АТ "Дніпровський машинобудівний завод" відповідають ознакам повторності та систематичності.

19.07.2019 позивачем до суду подана відповідь на відзив, в якій останнім зазначено про те, що розпорядженням Кабінету міністрів України від 10.03.2017 № 166-р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» скасовано, зокрема, наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики від 19.02.2017 № 37, яким було затверджено Інструкцію № 37 та Правила № 37.

Разом з тим, АТ "Дніпровський машинобудівний завод" вказує на те, що відповідно до пункту 4.10. договору № 0548 величина плати за скид стічних вод у систему водовідведення КП "Дніпроводоканал" з понаднормативним забрудненням розраховується згідно з Інструкцією № 37.

Таким чином, позивач вважає, що протокол вимірювань показників складу та властивостей стічних вод (протокол Лабораторії по контролю якості стічних вод підприємств КП "Дніпроводоканал") неможливо використати як доказ перевищення показників, норма величини яких встановлені місцевими Правилами приймання.

Крім того, у відповіді на відзив позивач вказує про те, що відповідачем порушено порядок відбору проб та оформлення результатів дослідження лабораторії, а саме, в акті відбору проб і результатів вимірювання не зазначено час початку та закінчення відбирання проби, метод відбирання проби, дані про час надходження проби в лабораторію та час початку і закінчення проведення лабораторного дослідження. Також, останній зазнаає, що в протоколах вимірювань показників складу та властивостей стічних вод КП "Дніпроводоканал" не зазначено характеристики похибок в порушення Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

04.07.2019 від позивача електронною поштою надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання, яке задоволено господарським судом.

У підготовчому засіданні 22.07.2019 позивачем подано клопотання про призначення судової інженерно-екологічної, хімічної експертизи, проведення якої останній просить доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Обгрунтовуючи подане клопотання АТ "Дніпровський машинобудівний завод" посилається на те, що спірні рахунки є безпідставними та такими, що складено з порушенням вимог чинного законодавства України.

Так, на думку позивача, в протоколах вимірювань показників складу та властивостей стічних вод КП "Дніпроводоканал" не зазначено характеристики похибок в порушення вимог Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", у зв'язку з чим результати вимірювань не можуть бути використані для здійснення розрахунку плати за скид понаднормативно забруднених стічних вод.

22.07.2019 відповідачем заявлено усне клопотання про відкладення розгляду справи для ознайомлення з наведеним вище клопотанням, яке задоволено господарським судом.

13.08.2019 відповідачем через канцелярію господарського суду подані пояснення на клопотання про призначення експертизи, в яких підприємством останнього зазначено про те, що протягом 2017-2019 сторонами при відборі проб стічних вод на об'єкті позивача не було зафіксовано наявність сторонніх (природних або аварійних) факторів впливу на роботу каналізаційної мережі, а отже й склад стічних вод.

Щодо дослідження води, яка подається КП "Дніпроводоканал" на територію АТ "Дніпровський машинобудівний завод", відповідач вказує, що відповідно до висновків експертизи Харківського НДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса в рамках справи № 904/1858/18 відхилення від екологічних стандартів відсутні.

Також, відповідач у своїх поясненнях звертає увагу на те, що дослідження проб стічних вод, відібраних 10.07.2017, 17.04.2018 та 26.03.2019, є неможливим у зв'язку з тим, що відповідно до п.п. 4.2., 4.3. Інструкції про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод підприємства, яка є додатком № 4 до Правил № 129, строк зберігання вказаних вище проб сплив.

Також, КП "Дніпроводоканал" посилається на те, що подане клопотання про призначення судової інженерно-екологічної, хімічної експертизи свідчить про свідоме затягування АТ "Дніпровський машинобудівний завод" строків розгляду справи, оскільки в Дніпропетровському НДІСЕ відсутні фахівці відповідної галузі знань.

05.06.2019 господарським судом Дніпропетровської області відкрито провадження у справі № 904/2285/19, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 04.07.2019.

Ухвалою від 04.07.2019 господарським судом відкладено підготовче засідання до 22.07.2019.

22.07.2019 господарським судом продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів до 04.09.2019 та відкладено підготовче засідання до 13.08.2019, про що постановлено відповідну ухвалу.

Ухвалою господарського суду від 13.08.2019 (з урахуванням ухвали від 15.08.2019) відмовлено у задоволенні клопотання позивача клопотання про призначення судової інженерно-екологічної, хімічної експертизи, закрито підготовче провадження та справу призначено до розгляду по суті на 10.09.2019.

10.09.2019 господарським судом оголошено перерву в судовому засіданні до 12.09.2019, про що постановлено відповідну ухвалу.

12.09.2019 у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (стаття 240 Господарського процесуального кодексу України).

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, заслухавши представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

30.12.2015 Комунальним підприємством "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради (Водоканал) та Публічним акціонерним товариством "Дніпровський машинобудівний завод", правонаступником якого є Акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" (Абонент) укладено договір № 0548 на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення (далі - Договір).

Відповідно до пункту 2.1. вказаного вище Договору Водоканал (відповідач у даній справі) зобов'язується надавати Абоненту (позивачеві у даній справі) послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення (далі - Послуги), а Абонент зобов'язується оплачувати послуги в порядку і на умовах, визначених договором та діючи законодавством.

Згідно з пунктом 2.2. Договору місцем надання послуг водоканалом абоненту є точка розподілу, визначена сторонами в акті визначення Точки розподілу та розмежування балансової приналежності водопровідних та каналізаційних мереж (Додаток №1 до Договору).

Відповідно до пунктів 6.1, 6.1.2 Договору Водоканал має право проводити технічні та профілактичні огляди водопровідних і каналізаційних мереж Абонента, знімати контрольні показники приладів і засобів обліку на них та виявляти нераціональне використання води питної, складати акти з приписом щодо усунення порушень Абонентом вимог чинного законодавства у сфері водопостачання, водовідведення та на умов Договору при їх виявленні з визначенням строку на їх усунення. Невиконання припису Водоканала, що стосується порушень правил обліку Послуг, - є підставою для нарахувань згідно з пунктом 3.3. Правил № 190. Акт складається представником Водоканалу і підписується його представником та представником Абонента. Якщо Абонент (його представник) відмовляється підписати такий акт, то він підписується представником водоканалу одноосібно, про що в акті робиться відповідний запис про таку відмову з зазначенням прізвища, посади представника Абонента, який відмовився від підпису. У такому випадку акти обстежень, підписані представником водоканалу в односторонньому порядку, вважаються дійсними та є підставою для нарахувань об'ємів спожитих послуг.

Пунктом 4.10. Договору встановлено, що величина плати за скид стічних вод у систему водовідведення Водоканалу з понаднормативними забрудненнями розраховується згідно з Інструкцією № 37.

Договір набирає чинності з моменту підписання сторонами та скріплення печатками, і в частині надання послуг діє до 30.12.2018, а в частині їх оплати - до повного виконання (пункт 9.1. Договору).

Так, з метою контролю складу та якості стічних вод представниками КП "Дніпроводоканал", у присутності уповноваженого представника позивача (АТ "Дніпровський машинобудівний завод"), 10.07.2017, 17.04.2018 та 26.03.2019 здійснено відбір разових проб стічних вод для проведення контрольного аналізу за адресою останнього, а саме: вул. Будівельників, 34, про що складено акти відбору проб стічних вод (а.с. 38-39, 47, 54).

Зазначені вище акти підписані представниками сторін без зауважень.

За результатами проведення лабораторією по контролю якості стічних вод підприємств КП “Дніпроводоканал” дослідження якості стічних вод АТ "Дніпровський машинобудівний завод" було виявлено перевищення допустимих концентрацій за показниками азоту амонійному, хімічному споживанню кисню (ХСК), біохімічному споживанню кисню (БСК5), нафтопродуктам, залізу загальному, ортофосфатам, завислим речовинам, сухому залишку, що зафіксовано у протоколах вимірювань показників складу та властивостей стічних вод (а.с. 40, 48, 55).

В подальшому, відповідач повідомленнями № 8171/26-14 від 18.07.2017, № 5991/2414 від 14.06.2018 та № 3366/2414 від 08.04.2019 проінформував позивача про порушення ним Правил № 129, яке полягає в перевищенні допустимих концентрацій вмісту забруднюючих речовин по азоту амонійному, хімічному споживанню кисню (ХСК), біохімічному споживанню кисню (БСК5), нафтопродуктам, залізу загальному, ортофосфатам, завислим речовинам, сухому залишку в стічній воді підприємства останнього.

22.05.2019 КП “Дніпроводоканал” із супровідним листом № 4382/9614 надіслав на адресу АТ "Дніпровський машинобудівний завод" рахунки, зокрема № 94405 від 31.10.2017 на суму 127 220,52 грн., № 56835 від 30.06.2018 на суму 668 982,96 грн. та № 39139 від 30.04.2019 на суму 985 342,58 грн.

Звертаючись із даним позовом до суду позивач зазначає про те, що вказані вище рахунки є необґрунтованими та безпідставними, оскільки нарахування здійснювалось з порушенням пункту 8.6. Правил приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (Правила № 129) та пункту 3.19 договору № 0548; Правила прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (Правила № 37), згідно з якими розраховуються допустимі концентрації забруднюючих речовин в стічних водах підприємств, скасовані; КП “Дніпроводоканал” порушено порядок відбору проб та оформлення результатів досліджень лабораторії.

Вимоги, заявлені позивачем, задоволенню не підлягають з огляду на таке.

Відповідно до частини 6 статті 33 Закону України "Про охорону навколишнього середовища" екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.

Згідно зі статтею 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані дотримуватись встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Аналізуючи правову природу спірних правовідносин, судом встановлено, що вони виникли між сторонами з приводу специфічних відносин водопостачання та водовідведення, а тому ці відносини регулюються загальними положеннями про зобов'язання, визначеними Цивільним та Господарським кодексами України, ЗУ "Про охорону навколишнього середовища", ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання" та "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (Правила № 65), "Правилами приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (Правила № 129) та та "Інструкцією про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод підприємств" (затвердженою Головним інженером КП "Дніпроводоканал").

19.02.2015 рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради № 129 у відповідності до Водного кодексу України, Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 25.03.1999 № 465, Інструкції про встановлення та стягнення плати за жид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, Правил прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерста з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 затверджено правила приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (далі - Правила № 129).

Відповідно до пункту 1.2. Правил № 129 дія правил поширюється на КП “Дніпроводоканал” та підприємства, установи, організації усіх форм власності, фізичних осіб-підриємців, що скидають усі види стічних вод у комунальну систему каналізації міста (крім балансоутримувачів житлового фонду та об'єктів соціально-культурного призначення, які не скидають стічні води технологічного та/або не побутового походження).

Згідно з пунктом 2.3.2 Правил № 129 підприємства мають право звертатись до господарського суду з оскарженням неправомірно виставлених рахунків.

Відповідно до пункту 2.4.5. Правил № 129 підприємства зобов'язані сплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушені встановлених показників.

У додатку № 1 до зазначених Правилам № 129 встановлені допустимі концентрації шкідливих речовин у стічних водах підприємств. При цьому, контроль за виконанням підприємствами місцевих Правил приймання і вимог договору, в силу пункту 2.1.2. Правил № 129, покладено на КП “Дніпроводоканал”.

Пунктом 2.1.4. Правил № 129 встановлено, що Водоканал має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем підприємства та складати акти за результатами цих обстежень, відповідно до пункту 2.1.6. Правил № 129 Водоканал також наділено правом здійснювати позаплановий (в будь-яку годину доби) непогоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод.

Згідно з підпунктами 2.4.4. та 2.4.8. Правил № 129 підприємства зобов'язані, зокрема дотримуватись встановлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках; забезпечувати можливість проведення уповноваженими представниками водоканалу у будь-який час доби обстеження роботи локальних очисних споруд (далі - ЛОС) та контролю за скиданням стічних вод у міську каналізаційну мережу, включаючи надання необхідних документів, визначених цими Правилами приймання та Правилами користування, надавати допомогу при відборі проб стічних вод та вивченні режиму їх скиду.

Пунктом 3.2. Правил № 129 встановлено, що підприємство несе відповідальність за якість стічних вод, які скидає у міську каналізаційну мережу.

Пунктом 7.7. Правил № 129 регламентовано, що підприємства, які скидають стічні води до міської каналізації, повинні забезпечити можливість проведення водоканалом у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод, включаючи надання необхідних відомостей та документів. Періодичність відбору контрольних проб - не менше, ніж один раз у півроку.

Відповідно до пункту 7.11. Правил № 129 з метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює відбір разових (контрольних) проб. Ці проби характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрації забруднюючих речовин допустимим.

Відбір разових проб стічних вод підприємств виконується повноважними представниками водоканалу, що фіксується у актах (додатки 3, 5), які підписують як представник водоканалу, так і представник підприємства. В акт відбору проб (додаток 5) обов'язково заносяться дані про попередню обробку проби (консервування). Акти складаються у двох примірниках - для Водоканалу та підприємства. Обов'язково робиться примітка про отримання підприємством свого екземпляра акту. У разі відмови підписати акт представником підприємства останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника підприємства, який відмовився підписати акт. Такий акт має юридичну силу і є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень (у разі виявлення перевищення ДК) (пункт 7.12. Правил № 129).

Відповідно до пункту 8.6. Правил № 129 плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством протягом місяця, в якому було зафіксовано перевищення ДК. У випадку повторного встановлення факту перевищення ДК забруднюючих речовин - три календарних місяця (місяця, у якому відібрана проба і було зафіксовано перевищення ДК, та двох попередніх).

Правилами № 129 не надано визначення поняття "повторність" або "систематичність", але й не встановлено граничний проміжок часу, який повинен пройти між відборами проб, для встановлення факту систематичності та повторності.

За правилом, яке застосовується до визначення ознак систематичності порушення, систематичним є порушення відповідного законодавства юридичною особою після застосування до неї не менш як двох заходів впливу протягом року.

Так, надані відповідачем Акти відбору проб стічних вод від 10.07.2017, 28.11.2017 (оскарження рахунку за яким був предметом судового розгляду у справі № 904/1858/18), 17.04.2018, 26.03.2019 (а.с. 116-123), надані позивачем Протокол вимірювань показників складу та властивостей стічних вод (а.с. 40-41, 48, 55), Розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (а.с. 43, 50, 57), підтверджують факт первинного (попереднього) перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин позивачем, у зв'язку з чим відповідач правомірно нарахував плату за три місяці за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, відібраних 26.03.2019.

Таким чином, протягом року було двічі зафіксоване порушення підприємством позивача в частині скиду стічних вод до комунальної каналізації з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Суд звертає увагу позивача, що норми Правил № 129 пов'язують нарахування підвищеної плати саме з повторністю порушення без прив'язки до договору.

Форма Акту відбору проб та Протоколу вимірювань показників складу та властивостей стічних вод затверджена в додатках №№ 5, 7 до Правил № 129, затверджених рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015, та не передбачає внесення до них непередбачуваної інформації.

Відповідно до пункту 4.3. Інструкції про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод підприємств, яка є додатком № 4 до Правил № 129, час зберігання проб у холодильнику без консервації - одна доба з моменту відбору до проведення аналізів Час проведення аналізів зазначається в робочих журналах по виявленню кожного окремого інгредієнта.

Як вбачається зі спірних актів відбору проб стічних вод відбір разових проб стічних вод здійснено із застосування ручного пробовідбірника, що свідчить про використання ручного методу відбору проб та відповідає вимогам Національного стандарту України ДСТУ ISO 566-10-2005 “Настанови щодо відбирання проб стічних вод”, а саме пункту 5.3.1.1., що саме разові проби зазвичай відбирають вручну.

Про час доставляння проб до лабораторії КП “Дніпроводоканал” міститься відмітка у примірнику акту відбору проб водоканалу і в журналі реєстрації проб, згідно яких проби доставлено до лабораторії та прийнято 10.07.2017 о 12:30 год., 17.04.2018 о 13:10 год. та 26.03.2019 о 12:30 год. Час проведення аналізів зазначається в робочих журналах по виявленню інгредієнтів, що підлягають встановленню (а.с. 116-136).

За приписами частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Посилання позивача на те, що КП «Дніпроводоканал» не наведено жодних підстав для нарахування плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за три місяці не заслуговують на увагу як такі, що спростовані матеріалами справи.

Крім того, позивачем не доведено порушень КП «Дніпроводоканал» щодо порядку відбору проб та оформлення результатів досліджень лабораторії.

Посилання АТ "Дніпровський машинобудівний завод" на відсутність в протоколах вимірювань показників складу та властивостей стічних вод характеристики похибок в порушення Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» не заслуговують на увагу з огляду на те, що під час розгляду даної справи вказаний Закон не підлягає застосуванню, оскільки він регулює відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності, а сама метрологічна діяльність відповідно до статті 1 - це діяльність, пов'язана із забезпеченням єдності вимірювань, проте ані Позивач, ані Відповідач не є тими органами, що займаються такою діяльністю.

Не заслуговують на увагу и посилання позивача на Розпорядження КМУ № 166-р від 10.03.2017р., яким скасовано Наказ № 37 від 19.02.2002 про затвердження "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", Інструкцію № 37, та висновок останнього про те, що за таких обставин неможливо використовувати протокол Лабораторії по контролю якості стічних вод підприємств КП «Дніпроводоканал» як доказ перевищення показників, норма величин яких встановлена місцевими Правилами приймання (Правила № 129) виходячи з такого.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про питну воду та питне водопостачання” до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення належать, зокрема, затвердження місцевих правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення відповідних населених пунктів.

Правила № 129, затверджені рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015, та станом на час розгляду справи не скасовані в порядку встановленому законом.

Отже, відповідачем правомірно застосовані вказані Правила для розрахунку суми плати за скид стічних вод з понадноративними забрудненнями.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позивачем не надано належних та допустимих доказів в підтвердження заявлених вимог.

З огляду на викладене у суду відсутні підстави для задоволення вимог позивача про визнання протиправними та такими, що не підлягають виконанню рахунків, у зв'язку з їх недоведеністю.

Керуючись статтями 129, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" до Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради про визнання протиправними та такими, що не підлягають виконанню, рахунків - відмовити.

Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повне рішення складено 23.09.2019.

Суддя І.Ф. Мельниченко