Єдиний унікальний № 408/5746/19-п
Провадження № 3/408/6275/19
с. Біловодськ 23 вересня 2019 року
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Рукас М.С., розглянувши матеріали управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Розквіт Станично-луганського району Луганської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, фізичної особи-підприємця,
за здійснення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
На розгляд Біловодського районного суду Луганської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому зазначено, що 20 серпня 2019 року о 16 годині 30 хвилин в магазині по АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , Станично-Луганського АДРЕСА_4 Луганської АДРЕСА_5 , виявлено факт здійснення господарської діяльності, а саме реалізації алкогольних напоїв, без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 .
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Вилучені орден, медаль, нагрудний знак до почесного звання СРСР, почесного звання Української РСР, Почесної Грамоти і Грамоти Президії Верховної Ради Української РСР, почесного звання України, відзнаки Президента України, нагородна зброя, після розгляду справи підлягають поверненню їх законному володільцеві, а якщо він невідомий, надсилаються відповідно до Адміністрації Президента України. Вилучені самогон та інші міцні спиртні напої домашнього вироблення, апарати для їх вироблення після розгляду справи підлягають знищенню поліцейськими.
Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
Згідно Наказу №1376 від 06.11.2015 МВС України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» протокол особистого огляду та огляду речей підписують особа, яку було піддано оглядові та у якої оглядали речі, поняті та посадова особа органу поліції, яка його склала.
Про особистий огляд та огляд речей особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення чи в протоколі про адміністративне затримання, де зазначаються: прізвища, імена та по батькові, місця проживання двох понятих.
З огляду на вищенаведене слід зазначити, що при вивченні матеріалів про адміністративне правопорушення судом встановлені певні порушення та розбіжності.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано чи вилучено/повернуто виявлений товар та місце його зберігання, а лише зазначено посилання на Додаток № 1 до протоколу. Згідно якого встановлено лише перелік (№ з/п 41) алкогольних напоїв, але в ньому не вказано, що саме це за перелік, де його було виявлено та чи вилучено його, місце його зберігання, при цьому зазначено лише підпис ОСОБА_1 , без участі понятих.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_2 встановлено, що 20 серпня 2019 року він був проїздом в с. Розквіт Станично-Луганського району Луганської області, де знайшов магазин по вул АДРЕСА_6 Леніна, 6 з вітриною «Магазин» та придбав у ньому, з метою святкування День народження онуки, пляшку горілки «Marlin», об'ємом 0,5 л та пляшку пива «Діжка розливного», об'ємом 0,5 л, заплативши 117 гривень. Вказаний алкоголь в магазині йому продала продавець - струнка жінка з темним волоссям, близько 40 років, яка на той момент в магазині перебувала одна.
Однак до матеріалів адміністративної справи пояснення продавця долучено не було, анкетних даних та місця проживання не встановлено.
Інформації щодо суб'єкта господарювання, в якого було виявлено товар, в повному обсязі зібрано не було та до суду не надано.
При таких обставинах суд вважає, що адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 складено з порушеннями, які суд не має можливості усунути в судовому засіданні, а тому матеріал підлягає поверненню посадовій особі, яка його склала для усунення вище вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 256, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області для усунення недоліків.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: М.С. Рукас