Ухвала від 23.09.2019 по справі 280/4439/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

23 вересня 2019 року Справа № 280/4439/19 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В. перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ” (вул. Запорізька 2, кв. 171, м. Запоріжжя, 69002) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (пр.Соборний, 166, м.Запоріжжя, 60017) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, та виконання вимог ст.ст. 160 та 161 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

11.09.2019 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ” (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0017361401 від 20.12.2017 (форма «Р»), яким було збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств 11021000 на суму 858493,00 грн за основним платежем та 156090,00 грн за штрафними санкціями;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0017371401 від 20.12.2017 (форма «П»), яким зменшено суму від'ємного значення об'єкту оподаткування податку на прибуток у розмірі 108281,00 грн;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0017381401 від 20.12.2017 (форма «Р»), яким було збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість 14010100 на суму 747721,00 грн. за основним платежем та 186930,25 грн. за штрафними санкціями;

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0017391401 від 20.12.2017 (форма «В4»), яким застосовано суму штрафних санкцій за платежем податок на додану вартість 14010100 на суму завищення від'ємного значення у розмірі 88980,00 грн.

Крім того, просить стягнути суму судового збору з Державного бюджету України на користь позивача.

В період з 16.09.2019 по 20.09.2019 суддя перебував у відрядженні.

Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160,161 КАС України.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

За приписами частини 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як зазначено у ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1921 грн.

Позивачем заявлено у позові вимогу майнового характеру на загальну суму 2038214 грн, 1,5 відсотки ціни позову складають 30573,21 грн., а отже позивачу необхідно сплатити за подання цього позову 19210 грн. (не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Всупереч вимог ч.3 ст.161 КАС України позивачем до позову не додано доказів сплати до відповідного бюджету судового збору у розмірі ставки, встановленої ст.4 Закону України “Про судовий збір”.

Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без руху.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ” (вул. Запорізька 2, кв. 171, м. Запоріжжя, 69002) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (пр.Соборний, 166, м.Запоріжжя, 60017) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ” строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Товариству з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ” необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви надати до суду:

документ про сплату судового збору у сумі 19210 грн.

4. Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

5. Копію цієї ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю “КОМУНТЕХ”.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Р.В. Кисіль