12 вересня 2019 року Справа 205/6104/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О.С., розглянувши передані за підсудністю з Ленінського районного суду м. Дніпропетровська матеріали позовної заяви ОСОБА_1 про зобов'язання оформити та видати паспорт, -
10.09.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду на підставі ч.2 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України Ленінським районним судом м. Дніпропетровська направлено за підсудністю справу №205/6104/19 за позовом ОСОБА_1 про зобов'язання оформити та видати паспорт.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи є передбачені нормами КАС України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Вивчивши подані позовні матеріали, судом встановлено, що позовну заяву подано з порушенням вимог, передбачених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч.2 ст.159 КАС України, заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Однак, звернення до суду ОСОБА_1 до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська не є позовною заявою, а має вид заяви, що є порушенням ч.2 ст.159 КАС України щодо виду заяви по суті справи.
Таким чином, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ч.2 ст.159 КАС України із вірним визначенням його виду по суті справи.
Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Натомість, при зверненні до суду ОСОБА_1 з заявою про зобов'язання оформити та видати паспорт, не зазначено відповідача, який як суб'єкт владних повноважень, порушив права, свободи та його інтереси.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, із зазначенням який саме відповідач відмовивши у видачі паспорту (як суб'єкт владних повноважень) порушив його права, свободи, інтереси та в чому саме полягає спір.
На підставі положень ч.1 чт.160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета позову та їх обгрунтування.
Проте, позивачем в позовній заяві не обгрунтовано які саме рішення та дії відповідача він оскаржує, а також не обгрунтовано порушень прав, свобод та інтересів позивача вищевказаними діями відповідача.
Таким чином, позивачу необхідно надати обгрунтування позовних вимог що стосуються предмету позову.
Крім того, в заяві позивач не обгрунтовує свою позицію щодо порушення його прав, свобод та інтересів з боку суб'єкта владних повноважень нормами будь-якого чинного судочинства України.
Таким чином, позивачу необхідно надати обгрунтування порушення його прав, свобод та інтересів діями відповідача саме в адміністративному судочинстві.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як вбачається з заяви, позивачем не зазначено відомостей щодо відповідача, а саме: повного найменування (для юридичних осіб), його місцезнаходження (для юридичних осіб), поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог п.2 ч.5 ст.160 КАС, а саме: із зазначенням в ньому відомостей щодо відповідача, а саме: повного найменування (для юридичних осіб), його місцезнаходження (для юридичних осіб), поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.
У відповідності до ч.2 ст.94 КАС, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Абзацем 2 ч.5 ст.94 КАС, визначено що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Крім того, суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні копії позовної заяви з додатками відповідно до кількості учасників справи.
Таким чином, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ч.1 ст.161 КАС, а саме: додання копії адміністративного позову, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, які належним чином завірені відповідно до вимог ст.94 КАС України.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абз.4 ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921,00 грн.
За подання до адміністративного суду позовної заяви фізичною особою немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом зазначеного позову є оформлення та видача паспорту.
Відтак, судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру сплачується у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 768,40 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 768,40 грн., або надати до суду документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Згідно п.11 ч.5 ст.160 КАС, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позовна заява не містить власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 КАС, а саме: із власним письмовим підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частинами 1-2 ст. 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 про зобов'язання оформити та видати паспорт - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до канцелярії суду, а саме:
- надати до суду адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ч.2 ст.159 КАС України, з обгрунтуванням порушення його прав, свобод та інтересів діями відповідача саме в адміністративному судочинстві;
- надати до суду адміністративний позов, із зазначенням який саме відповідач відмовивши у видачі паспорту (як суб'єкт владних повноважень) порушив права, свободи та його інтереси;
- надати до суду обгрунтування позовних вимог що стосуються предмету позову;
- надати до суду адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог п.2 ч.5 ст.160 КАС, а саме: із зазначенням в ньому відомостей щодо відповідача, а саме: повного найменування (для юридичних осіб), його місцезнаходження (для юридичних осіб), поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача;
- надати до суду адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ч.1 ст.161 КАС, а саме: додання копії адміністративного позову, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, що належним чином завірені відповідно до вимог ст.94 КАС України;
- надати до суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн. за позовні вимоги немайнового характеру, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору;
Реквізити для оплати судового збору:
Отримувач: УДКСУ у Чечелівському районі м. Дніпра
Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253
Рахунок: 34316206084014 за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030101
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
МФО: 899998;
- надати до суду адміністративний позов, оформлений відповідно до вимог ст.160 КАС, а саме: із власним письмовим підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 8 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви не позбавляє права позивача повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Луніна