12 вересня 2019 року Справа № 160/8728/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
09.09.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, в якій позивач просить, а саме:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо відмови в обчисленні пенсії відповідно до ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII від 03.10.2017 ч.3 ст.59 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області здійснити обчислення пенсії відповідно до ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII від 03.10.2017 ч.3 ст.59 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 09.08.2019.
Згідно з п.4 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
За визначенням п.3 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Кодексом адміністративного судочинства України встановлено критерії визначення предметної, територіальної та інстанційної підсудності.
Так, ч.2 ст.26 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їх місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем за позовом ОСОБА_1 є Головне управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області підсудна саме Кіровоградському окружному адміністративному суду, як адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже, однією з підстав для передачі справи на розгляд до іншого адміністративного суду є порушення позивачем правил територіальної юрисдикції (підсудності). При цьому, вирішення питання щодо передачі адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду можливо як до, так і після відкриття провадження у справі.
Разом з тим, суд враховує, що порушення правил територіальної юрисдикції (підсудності) відповідно до ст.318 Кодексу адміністративного судочинства України, є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Враховуючи викладене та з метою забезпечення права ОСОБА_1 на доступ до суду, встановленого законом, суд доходить висновку про необхідність передачі цієї справи на розгляд Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Згідно з ч.1 ст.30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст. 4, 19, 20, 22, 29, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Кіровоградського окружного адміністративного суду (вул. Велика Перспективна, 40, поверхи 6, 7, 9, м. Кропивницький, 25006).
Ухвала, відповідно до ч.2 ст.256 та ч.6 ст.29 КАС України, набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена.
Суддя О.С. Луніна