Ухвала від 20.09.2019 по справі 953/18241/19

Справа№ 953/18241/19

н/п 2-а/953/620/19

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду

"20" вересня 2019 р. м.Харків

Суддя Київського районного суду м.Харкова Чередник В.Є., при прийнятті адміністративного позову (справа № 953/18241/19, провадження № 2-а/953/620/19) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 спеціаліста 1 категорії - інспектора з паркування Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради (49000 м.Дніпро пр..Дмитра Яворницького буд.75), зацікавлена особа Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради (49000 м.Дніпро пр..Дмитра Яворницького буд.75) про скасування повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності до постанови серія ІД №00023501 та самої постанови за умови її існування, -

ВСТАНОВИВ:

16.09.2019 р. позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом у якому просить скасувати повідомлення про притягнення її до адміністративної відповідальності до постанови серія ІД №00023501 та постанову, у разі її винесення, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. за ч.1 ст.122 КУпАП.

Дослідивши позовну заяву суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з п.1 ч.1 ст.4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

Пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Місце проживання позивач ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно ч.1 ст.26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Місцем перебування відповідача є АДРЕСА_2 . Місцем вчинення правопорушення, згідно повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності до постанови серія ІЛ №00023501, є м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького 52. Таким чином, суд вважає, що вищевказаний адміністративний позов не підсудний Київському районному суду м.Харкова як адміністративному, а підсудний Бабушкінському районному суду м.Дніпропетровська (за місцем перебування відповідача). Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки позивачем подано до Київського районного суду м.Харкова адміністративний позов, який територіально йому не підсудний, тому, враховуючи черговість вирішення питань при відкритті провадження у справі, не маючи юридичних підстав для вирішення питання про відповідність позовної заяви статтям 160 та 161 КАС України, або відсутність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, суд вважає за необхідне направити справу на розгляд Бабушкінському районному суду м.Дніпропетровська за підсудністю.

На підставі наведеного, керуючись ст. 2, 4, 19, 20, 25, 29 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 спеціаліста 1 категорії - інспектора з паркування Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, зацікавлена особа Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради про скасування повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності до постанови серія ІД №00023501 та самої постанови за умови її існування- передати за підсудністю до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького,57).

Копію ухвали направити позивачу.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський районний суд м. Харкова до Другого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2018

Суддя Чередник В.Є.