Справа № 387/579/19
Провадження № 3/396/504/19
20.09.2019 року Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Гарбуз Ольга Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , уродженкус. Юр'ївка Добровеличківського району, Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, до 08.01.2019 року працювала секретарем Юр'ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» - секретарем Юр'ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року до 01.04.2019 року в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 01.05.2019 року о 11 год. 13 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала частко, пояснивши, що погано працював інтернет, не могла зайти до реєстру, тому відправила невчасно декларацію, але докази не бажає збирати та подавати суду. Додала до пояснень, що в зв'язку з реорганізацією вона вже не працює секретарем Юр'ївської сільської ради Добровеличківського району, Кіровоградської області.
Прокурор Позняков Б.С. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , яка визнала свою вину частко у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, пояснення прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення, передбаченеч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до статей 251, 254КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
На підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, працівниками поліції до суду надано протокол про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією №233/19 від 29.06.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 1-7), роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларацією (а.с. 10-19), письмовими поясненнями особи, що надані з приводу скоєного порушення, відповідно до яких ОСОБА_1 фактично підтвердила обставини, викладені у протоколі (а.с. 21-22). Також, провина ОСОБА_1 підтверджується поясненнями наданими нею в судовому засіданні, відповідно до яких останя визнала свою вину у скоєнні порушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини вчинення правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, яка не працює, так як згідно Рішенням сесії №10 від 08.01.2019 року припинено повноваження секретаря сілької ради у зв'язку із закінченням строку повноважень рад (а.с.23), відношення останньої до скоєного, суд, вважає за необхідне визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки, вона, будучи суб"єктом декларування, вчасно (до 00 год 00 хв. 01.04.2019 року) не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держава або місцевого самоврядування за 2018 рік і її вина повністю підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, роздрукованою декларацією з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, та поясненнями самої ОСОБА_1 , як письмовими так і наданими безпосередньо суду.
З врахуванням встановлених обставин вважаю, що в діяннях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та беручи до уваги особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше вважаю, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КупАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 500 (п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень. 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030200, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена, або на неї внесено протест до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя: О. А. Гарбуз