Справа 4-с-4
2009 рік
про відмову у відкритті провадження у справі, так як не підлягає
розгляду в порядку цивільного судочинства.
25 грудня 2009 року смт. Широке
Суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Леонідова О.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця ВДВС Широківського районного управління юстиції Дніпропетровської області - скасування постанови № 2 від 08.12.2009р. про накладання штрафу.
Позивач звернувся до суду з зазначеною скаргою, вказуючи, що 8 грудня 2009р. начальником ВДВС Широківського РУЮ була винесена постанова про накладення штрафу, посилаючись на ст. 3 та розділ 7 Цивільного процесуалього кодексу України (далі - ЦПК України) просить скасувати зазначену постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Розділом 7 ЦПК України регламентований судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених відповідно до ЦПК України.
Згідно з положенням ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Заявник оскаржує постанову начальника ВДВС Широківського РУЮ про притягнення його до адміністративної відповідальності у вигляді накладання штрафу 340 грн., винесену відповідно до ст. 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ) компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. П.2 ч. 2 ст. 18 КАСУ передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Оскільки спір позивача пов'язаний із оскарженням постанови суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, тому звернення зі скаргою. в порядку цивільного судочинства суперечить названим нормам права.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. 122 ЦПК України,
Відмовити у відкритті провадження в справі за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця ВДВС Широківського районного управління юстиції Дніпропетровської області - скасування постанови № 2 від 08.12.2009р. про накладання штрафу.
Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення з адміністративним позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя