Постанова від 17.12.2009 по справі 2а-1262/09

Справа №2а-1262/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2009 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу в Дніпропетровській області в складі:

головуючого - судді Прасолова В.М.

при секретарі - Горбуновій Л.С.

за участю представників відповідача - Салманової О.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради про визнання дій неправомірним, стягнення грошової суми, покладення зобов'язання, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради(далі за текстом “Управління”), в якому просить: визнати дії Управлінні щодо недоплати у період з їй, позивачці, з 10.01.2008 по 31.07.2009 року державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 7797 грн. 3 коп. незаконними; стягнути з Управління невиплачену щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 10.01.2008 по 31.07.2009 року у розмірі 7797 грн. 3 коп.; в подальшому зобов'язати Управління виплачувати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років.

В обґрунтування позову наводить наступне. Є отримувачем допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в Управлінні. Всупереч вимогам Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" у період з 11.11 .2007 по 01.08.2009 р.р. отримувала вказану допомогу у розмірі значно нижчому ніж прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років. Дії відповідача вважає незаконними з наступних підстав. Являється матір'ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на теперішній час не досяг трьохрічного віку. Управлінням призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як застрахованій особі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХИ від 21.11.92, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. З 2008 року частина 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" змінена підпунктом 7 пунктом 23 Розділу II Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року за № 107-УІ та викладено в наступній редакції: Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривен. Зазначені зміни не можуть бути взяті до уваги з наступних підстав. Рішенням від 9 липня 2007 року N 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян), Конституційний Суд України звернув увагу Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України на необхідність додержання положень статей 7, 3, б, 5, 19, 22, 95, 96 Конституції України, статей 4, 27, частини другої статті 38 Кодексу при підготовці, прийнятті та введенні в дію закону про Держбюджет. Ця рекомендація ґрунтувалася на правових позиціях Суду, висловлених у зазначеному Рішенні, відповідно до яких: стаття 38 Кодексу конкретизує вимоги частини другої статті 95 Конституції України щодо змісту закону про Держбюджет; у сукупності вказані статті Кодексу і Конституції України визначають вичерпний перелік правовідносин, які повинні регулюватися законом про Держбюджет - встановлення тільки доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, а тому закон про Держбюджет не може скасовувати чи змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України (абзаци четвертий, п'ятий, шостий, восьмий пункту 4 мотивувальної частини). У зв'язку з цим Конституційний Суд України дійшов висновку, що "зупинення законом про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає статтям 1, З, частині другій статті 6, частині другій статті 8, частині другій статті 19, статтям 21, 22, пункту 1 частини другої статті 92, частинам першій, другій, третій статті 95 Конституції України" (абзац перший пункту 5 мотивувальної частини). При прийнятті оспорюванного Закону всупереч зазначеним правовим позиціям законодавець вийшов за межі правового регулювання бюджетних відносин: зупинив дію окремих положень законів (стаття 67 розділу І) і вніс до ряду законодавчих актів зміни і доповнення та визнав деякі з них нечинними (розділ II). Даний факт також підтверджено абзацом 2 п.п 5.3 п. 5 рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року за № 10-рп/2008, яким суд підтвердив неконституційність внесення змін Законом України "Про Державний бюджет на відповідний рік" до інших законодавчих актів України, обмеження (зменшення) пільг та гарантій встановлених законами України. Вважає, що при вирішенні справи відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд повинен керуватися принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, вирішувати справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу. У 2008 році була виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у наступних розмірах: з 10.01.08 по 31.01.08 - 92,26 грн., з 01.02.08 по 31.12.08 - 130,00 грн. щомісячно, на загальну суму 1522,26 грн. Згідно статті 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 526 гривень, з 1 квітня - 538 гривень, з 1 липня - 540 грн., з 1 жовтня - 557 грн. Таким чином, повинна бути виплачена щорічна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2008 році за період з 01.01.2008 по 31.12.2008 рік включно в сумі 6438 грн. 00 коп. При цьому виходить з такого розрахунку: 373,29-526/31х22 (січень 2008 року) + 526 (лютий 2008 року) + 526 (березень 2008 року) + 538 грн. (квітень 2008 року) + 538 грн. (травень 2008 року) + 538 грн.(червень 2008 року) + 540 грн.(липень 2008 року)+540 грн.(серпень 2008 року)+540 грн.(вересень 2008 року) + 557 грн.(жовтень 2008 року) + 557 грн.(листопад 2008 року) + 557 грн.(грудень)=6330,29 грн. За період з 10.01.2008 по 31.12.2008 рік включно була виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 1522,26 грн., таким чином не доплачено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 4808,03 (чотири тисячі вісімсот вісім грн. 03 коп.) грн. (6330,29-1522,26=4808,03грн.). Згідно статті 54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, у 2009 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року. Тобто, повинна бути виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2009 році за період з 01.01.2009 по 31.07.2009 рік включно в сумі 3899 (три тисячі вісімсот дев'яносто дев'ять гривень) грн., виходячи з такого розрахунку: 557х7=3899 грн. Оскільки за період з 01.01.2009 по 31.07.2009 рік включно була виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 910 грн., вважає, що не доплачено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 2989 (дві тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять гривень) грн. (3899-910=2989.). Загальна сума, яка відповідачем не сплачена на за період з 10 січня 2008 по 31 липня 2009 року складає 4808,03+2989 =7797,03 грн. У Рішенні Конституційного Суду України від 11.10.2005 року за № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) зміст прав і свобод людини це умови і засіб, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру. Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав та свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики. Оскільки мала дитину віком до трьох років, то була наділена державою певним правовим статусом, який включає в себе й право на додаткові елементи соціального захисту, зокрема право на отримання допомоги по догляду за дитиною. Наділивши зазначеною соціальною гарантією, держава таким чином взяла на себе публічне зобов'язання забезпечити належний матеріальний рівень осіб, які мають дітей віком до 3 років. Преамбулою Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" № 2811-ХІІ від 21.11.92 передбачено, що цей Закон відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення. Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. На підставі статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, підтвердивши доводи, викладені у позові. З письмовими скаргами до Управління не зверталася. До народження дитини працювала, на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною Змінювати, уточнювати, доповнювати позов, подавати додаткові докази не бажає.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала та дала пояснення, згідно яких, виплата допомоги, передбаченої Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" провадиться за рахунок коштів державного бюджету. Головним розпорядником бюджетних коштів по КФКіВК 2511050 (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми). Відповідно до вимог частини 2 статті 95 Конституції України, будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно Законом про державний бюджет країни на відповідний рік. Прикінцевими положеннями Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" визначено розміри допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме - з 1 січня 2008 року - розмір, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців., але не менше як 130 гривень (гарантований мінімальний розмір). Для призначення вказаної допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї). Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, виплата допомоги продовжується у мінімальному розмірі, тобто 130 гривень. Зважаючи на вищевикладене, Управління здійснювало позивачці виплати у розмірах, визначених чинним законодавством. Рішенням Конституційного Суду України у 2008,2009 році не визнано неконституційними положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008,2009 рік та внесення змін до інших законодавчих актів України" що регламентують розміри виплати у 2008,2009 році допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Прикінцевими положеннями вказаного вище Закону Кабінету Міністрів України доручалося розробити і затвердити порядок призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. Відповідно до пункту 4.3 розділу "4. Прийняття рішення щодо призначення (відмови в призначенні) допомоги" Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345 (який набрав чинність 01.01.2007) розрахунок розміру та визначення термінів надання конкретних видів допомоги здійснюються в автоматичному режимі шляхом застосування спеціального програмного забезпечення, в якому вже попередньо автоматично зазначено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Управління є органом, який приймає документи від одержувачів соціальних допомог та здійснює перерахування на особові рахунки одержувачів суми соціальних допомог, і аж ніяк не встановлює чи визначає розмір самої соціальної допомоги. Міністерство праці та соціальної політики України, як головний розпорядник коштів, керуючись вимогами чинного законодавства, забезпечує перерахування через місцеві органи праці та соціального захисту населення грошові кошти, передбачені в державному бюджеті для виплати зокрема допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірах, визначених Верховною Радою України у законі про Державний бюджет України на відповідний календарний рік.

У судовому засіданні безпосередньо досліджені наступні письмові докази: свідоцтво про народження(а.с.8), довідки про сплачені суми(а.с.9,10), довідка про відпустку(а.с.35), положення(а.с.22-24), довідка про заробіток(а.с.25).

Крім того, судом оглянута особова справа позивачки, з якої до справи долучені в копіях: протокол(а.с.26), заява про призначення допомоги(а.с.27-28), наказ(а.с.29).

На підставі ст. 86 КАС України, оцінивши безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно досліджені у судовому засіданні докази, суд вважає встановленими наступні обставини.

Позивачка ІНФОРМАЦІЯ_1 народила дитину - ОСОБА_3, що встановлено свідоцтвом (а.с.8).

Позивачці за місцем її роботи була надана відпустка по догляду за дитиною з 10 січня 2008 року по 11 листопада 2010 року, в якому вона перебуває по даний час, що встановлено довідкою(а.с.35), наказом(а.с.29).

Відповідачем приймалося рішення про призначення позивачці вказаного виду допомоги, що встановлено протоколом(а.с.26).

Позивачці в 2008 році сплачені наступні суми названого виду допомоги, за січень 2008 року 92 грн. 26 коп., за лютий - грудень по 130 грн. 00 коп. щомісячно. За січень 2009 року - липень 2009 року позивачці допомога сплачена у сумі по 130 грн. 00 коп. щомісячно що встановлено довідками(а.с.9,10).

Встановленим фактам та обставинам відповідають такі правовідносини, які регулюються Конституцією України, ЦК України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Законом України "Про місцеве самоврядування", Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", Законом України “Про державний бюджет України на 2009 рік”, Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 р. № 10 - рп/2008 по справі №1-28/2008.

Згідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист в випадках, передбачених законом. Згідно до ч.3 ст. 46 Конституції України, види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Згідно до ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються права, і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основи соціального захисту. Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на допомогу у випадках, та на умовах, передбачених цим законом на іншими законами України. Одним із видів державної допомоги сім'ям з дітьми є, відповідно до ст.3 цього Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Згідно ст. 14 цього ж Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення трирічного нею віку виплачуються щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення вказаного віку включно. Особам, які працюють на умовах трудового договору, на підприємствах, в установах, організаціях, допомога призначається на підставі витягу з наказу роботодавця про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У разі працевлаштування або виходу на роботу зазначена допомога виплачується особі, яка продовжує догляд за дитиною.

Судом встановлено, що позивачці у зв'язку з народженням нею дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 по 1 серпня 2009 року отримувала вказаний вид допомоги, має право отримувати допомогу до 11 листопада 2010 року.

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Прикінцевими положеннями Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" визначено розміри допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме - розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 01.01.2006 - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.

Частиною другою ст.152 Конституції України закріплено принцип, за яким закони, інші правові акти або окремі їх положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Відповідно до ст. 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років на 2008 рік встановлений: з 1 січня 2008 року - 526 грн., з 1 квітня - 538 грн., з 1 липня - 540 грн., з 1 жовтня - 557 грн. Згідно п. 23 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", частина перша ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" викладена в редакції, яка передбачає виплату вказаного виду допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім, в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 по справі №1-28/2008 вказане положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" не визнано неконституційним, тому суд вважає, що у 2008 році допомога позивачці визначалася та сплачувалася в розмірі, який відповідає вимогам закону. Таким чином відповідач, сплачуючи позивачці в 2008 році допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку діяв в межах законодавства і прав позивачки не порушив.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” зміни до закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми” не вносилися, тому допомога повинна була сплачуватися в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно статті 54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, у 2009 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року, тобто, в сумі 557 грн. 00 коп. Тому допомога повинна бути за період з 1 січня 2009 року по 31 липня 2009 року в сумі 3899 грн., виходячи з такого розрахунку: 557 х 7=3899 грн.

Управлінням була виплачена допомога в сумі 910 грн.

Згідно ст. 5 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", всі види допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, призначаються і виплачують і виплачують органи соціально захисту. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про місцеве самоврядування", принципом здійснення місцевого самоврядування є законність. Статтю 11 цього ж закону передбачено, що виконавчими органами районних у містах рад є їх управління. До відання виконавчих органів належить , відповідно до ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування", вирішення відповідно до законодавства питань про надання допомоги. Відповідно до п. 3.10 "Положення про управляння праці та соціально захисту населення виконкому Саксаганської районної ради", затвердженого рішенням Саксаганської районної у місті ради від 28 квітня 2006 року №12/2, відповідач забезпечує, відповідно до законодавства, призначення громадянам державних соціальних допомог.

Тому Управління повинно доплатити позивачці допомогу за січень - липень 2009 року в сумі 2989 грн. 00 коп. (3899-910=2989).

Відповідно до ст. 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років на 2008 рік встановлений: з 1 січня 2008 року - 526 грн., з 1 квітня - 538 грн., з 1 липня - 540 грн., з 1 жовтня - 557 грн. Згідно п. 23 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", частина перша ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" викладена в редакції, яка передбачає виплату вказаного виду допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім, в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 по справі №1-28/2008 вказане положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" не визнано неконституційним, тому суд вважає, що у 2008 році допомога позивачці визначалася та сплачувалася в розмірі, який відповідає вимогам закону. Таким чином відповідач, сплачуючи позивачці в 2008 році допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку діяв в межах законодавства і прав позивачки не порушив.

Вимога позивачки покласти на Управління обов'язок виплачувати в подальшому в певному розмірі, суперечить Кодексу адміністративного судочинства України, так як відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства, зокрема, є захист прав фізичних осіб від порушень з боку органів державної влади, а у судовому засіданні не встановлено, що в майбутньому права позивачки при виплаті допомоги будуть порушені Управлінням. Також суд враховує, що згідно ст. 162 КАС України, суд не наділений правом приймати рішення про визначення правил поведінки на майбутнє.

Вислухавши учасників адміністративного процесу, дослідивши докази, суд на підставі ст.10 КАС України, відповідно до якої усі учасники адміністративного процесу є рівними, та ст.11 КАС України, у відповідності до якої розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, у межах позовних вимог, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

На підставі ст. 94 КАС України з відповідача належить стягнути на користь позивачки судові витрати по сплаті державного мита у сумі 59 грн. 50 коп.

Керуючись ст.ст.46,92,152 Конституції України, ст.257 ЦК України, ст.ст.1,3,5,14,15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", ст.ст.4,11,23,34 Закону України "Про місцеве самоврядування", п.23 розділу 2 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", ст. 54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 по справі №1-28/2008, ст. ст. ст. 6, 10, 11, 86, 94, 99, 100, 128, 158, 161, 162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради - задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради по сплаті ОСОБА_2 державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в січня - липні 2009 року у розмірі, що не відповідає вимогам закону - незаконними.

Стягнути на користь ОСОБА_2 з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради недоплачені суми державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період за січень - липень 2009 року у розмірі 2989 грн. 00 коп.

В інший частині у задоволенні позову - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_2 з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради судові витрати по оплаті державного мита у сумі 59 грн. 50 коп. за рахунок місцевого бюджету Саксаганського району м. Кривого Рогу.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови або в разі проголошення резолютивної частини - протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Головуючий суддя: В.М. Прасолов