Справа №461/6823/19
18 вересня 2019 року м. Львів
суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., з участю прокурора Вітковської І.М. та особи що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого фельдшером в УВП №19, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
ОСОБА_1 , звільнений 07.05.2018 з посади фельдшера медичної частини ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» Міністерства юстиції України, згідно наказу № 36 о/с від 05.05.2018, являючись відповідно до підпункту «Д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», (надалі - Закон) та примітки до ст. 172- 6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон), несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), перед припиненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону, НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти, згідно частини 5 статті 12 Закону, - нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти НАЗК після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти НАЗК, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Рішення №2 від 10.06.2016 року Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088, декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або/місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання "функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного Порядку, декларація суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Таким чином, ОСОБА_2 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у день припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в період з 00:00 год. 07.05.2018 року до 00:00 год. 08.05.2018 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав таку Декларацію, лише 14.08.2019 року о 12:58 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у ОСОБА_3 відсутні.
Датою вчинення адміністративного правопорушення являється день подання ОСОБА_4 декларації, а саме 14.08.2019 року.
Місцем вчинення ОСОБА_4 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 20.
Також, ОСОБА_1 , звільнений 07.05.2018 року з посади фельдшера медичної частини ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» Міністерства юстиції України, згідно наказу № 36 о/с від 05.05.2018 року, являючись відповідно до підпункту «Д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № З, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону, НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; частини 5 статті 12 Закону, - нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих/ виданнях. Нормативно-правові акти НАЗК, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_2 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в період з 00:00 год. 01.01.2019 року до 00:00 год. 01.04.2019 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав Декларацію після припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, лише о 15:17 год. 20.08.2019 року, тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями в ОСОБА_3 відсутні.
Датою вчинення адміністративного правопорушення являється день подання ОСОБА_4 декларації, а саме 20.08.2019 року.
Місцем вчинення ОСОБА_4 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 20.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення пов'язане із корупцією вчинено однією особою, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 об'єднано судом в одне провадження та присвоєно справі номер №461/6823/19, номер провадження 3/461/3229/19. Оскільки їхній спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.
ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме у неподанні декларації у день звільнення, не визнав. Зазначив, що ним подавалася відповідна декларація у день його звільнення. З яких причин вона не зареєстрована на сайті йому не відомо. Щодо неподання декларації через рік після звільнення, то пояснив, що свою вину визнає, оскільки не знав про необхідність подання такої.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення прокурора та особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 , обіймаючи посадуфельдшера медичної частини ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» Міністерства юстиції України, являючись відповідно до підпункту «Д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону та примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 14.08.2019 року о 12:58, подав на офіційний веб-сайт Національного /агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед припиненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 , обіймаючи посадуфельдшера медичної частини ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» Міністерства юстиції України, являючись відповідно до підпункту «Д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме о 15:17 20.08.2019 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема:
-даними, що містяться в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення № 732 та 733 від 07.09.2019 р., складених оперуповноваженим УЗЕ у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України Мартон П.В.;
-скріншотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в яких зафіксовано, що ОСОБА_1 не вчасно подав декларації;
-декларацією ОСОБА_1 перед звільненням за 01.01.2018 р. - 07.05.2018 р.;
-щорічної декларації ОСОБА_1 за 2018 рік;
-поясненнями ОСОБА_1 .
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При обранні міри адміністративного стягнення суд враховує обставини та характер правопорушення, ступінь провини та дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. Суд вважає, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід обрати стягнення у виді штрафу.
Доводи ОСОБА_1 про те, що ним подавалася декларація у день звільнення, суд не приймає до уваги, оскільки такі спростовуються скріншотом з веб-сайту НАЗК, з якого вбачається, що відповідна декларація подана ОСОБА_1 лише 14.08.2019 року.
Крім цього, у відповідності до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 384,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.Є. Радченко