328/2235/19
19.09.2019
3/328/624/19
19 вересня 2019 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Н.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Головного управління Держпраці у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Грузьке Гайсинського району Вінницької області, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює директором ПрАТ «Молочанське міжрайонне виробниче підприємство з племінної справи у тваринництві», РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.41 КУпАП,-
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.07.2019 №ЗП2215/580/АВ/П/ПТ, 26.07.2019 за місцезнаходженням ПрАТ «Молочанське міжрайонне виробниче підприємство з племінної справи у тваринництві» - Запорізька область, Токмацький район, м. Молочанськ, вул. Шевченка, буд. 101, під час виконання посадових обов'язків, маючи організаційно-розпорядчі функції, ОСОБА_1 . допустив порушення законодавства про працю, а саме: на підставі особистої заяви та відповідно до наказу від 15.05.2019 №12-к було звільнено бухгалтера ОСОБА_2 з 15.05.2019. Розрахунок з ОСОБА_2 був проведений частково 21.06.2019 у сумі 9 271,95 гривня. Станом на 26.07.2019 остаточний розрахунок з ОСОБА_2 у сумі 9 154,67 гривні не проведений, чим порушено вимоги ч.1 ст.116 КЗпП України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.
Згідно з ч.2 ст.278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, встановила, що він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 1 ст.41 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Частиною другою цієї статті передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда.
Відповідно до інформації суду 06.05.2019 на ОСОБА_1 було накладене адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.
Таким чином, у протоколі про адміністративне правопорушення невірно зазначений нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, адже ОСОБА_1 протягом року було піддано адміністративному стягненняю за вчинення акдміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП. Тобто його дії мають бути кваліфіковані за ч.2 ст.41 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що зібрані матеріали по справі про адміністративне правопорушення є неповними та підлягають поверненню для доопрацювання, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.256, 276, 278 КУпАП, суддя, -
постановила:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП щодо ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Головного управління Держпраці у Запорізькій областідля належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: