ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
16 вересня 2019 року справа №640/13648/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Левченко М.С. та представників:
позивача: Прокопенка Р.Б.;
відповідача: Долгова Ю.В.;
третьої особи: не з'явились
розглянувши у судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до третя особаАпарату Верховної Ради України Комісія з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби в Апараті Верховної Ради України
провизнання протиправними дій та бездіяльності, скасування рішення
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Апарату Верховної Ради України (далі по тексту - відповідач), в якому просить:1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу результатів розв'язання ситуаційних завдань; 2) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу результатів проведення співбесіди; 3) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо проведення конкурсу без урахування рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень позивача на зайняття вакантної посади; 4) визнати протиправними дії відповідача щодо передачі результатів конкурсу та витяг із зведеної відомості балів позивача третім особам та оприлюднення їх в автоматизованій системі документообігу Верховної Ради України; 5) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби в Апараті Верховної Ради України, оформлене відповідним протоколом стосовно переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата у частині затвердження результатів конкурсу на посаду заступника керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 серпня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі №640/13648/19 та призначено справу до судового розгляду.
Разом із позовною заявою позивач подав клопотання про забезпечення позову, у якому просить забезпечити адміністративний позов шляхом заборони Апарату Верховної Ради України вчиняти будь-які дії, приймати рішення щодо призначення на посаду заступника керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції головного консультанта секретаріату зазначеного Комітету ОСОБА_1 , яка, згідно з рішенням Комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби в Апараті Верховної Ради України, є переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади заступника керівника секретаріату Комітету з питань європейської інтеграції.
В обґрунтування поданого клопотання позивач посилається на очевидну протиправність дій відповідача щодо призначення на посаду заступника керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.
Частина друга статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Разом з тим, пунктом 1 частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення актів Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та встановлення для них заборони або обов'язку вчиняти певні дії.
Відповідно до статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
З урахуванням зазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про необхідність відмовити ОСОБА_1 у забезпеченні позову.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 150, 151, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко