Справа № 752/8851/19
Провадження № 3/752/5179/19
Іменем України
02.09.2019 суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдіна О.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Голосіївського УП ГУ НП у м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , голови Правління ГО «ГО «ОСУР», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 11.04.2019 р. приблизно о 18 год. 34 хв. за адресою: м.Київ, вул.Боженка, 38, поліцейським - водієм відділення №2 взводу 1 роти №1 батальйону конвойної служби ГУ НП у м.Києві було виявлено громадянина ОСОБА_1 , який порушив правила носіння та зберігальня мисливської та вогнепальної зброї, чим порушив пр.12.13 наказу МВС України №622 від 21.08.1995 р.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення повністю заперечив, а крім того зазначив, що вилучення зброї відбулось не уповноваженою особою.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, вважаю, що провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП, підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частиною 1 статті 191 КупАП передбачена відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, 11.04.2019 р. приблизно о 18 год. 34 хв. поліцейським - водієм відділення №2 взводу 1 роти №1 батальйону конвойної служби ГУ НП у м.Києві було виявлено, що громадянин ОСОБА_1 порушив правила носіння та зберігальня мисливської та вогнепальної зброї, переносив зброю у зарядженому стані, чим порушив пр.12.13 наказу МВС України №622 від 21.08.1995 р.
Згідно п.12.13 Наказу МВС України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів» від 28.08.1998 р., під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо. Під час перенесення або перевезення зброї та боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент прибуття працівників поліції вилучена у ОСОБА_1 зброя перебувала у розібраному стані.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів, що працівники полку конвоювання були уповноважені на вилучення зброї та зміну її первісного стану, який існував на час вилучення.
На час прибуття за викликом працівників ВП Голосіївського УП Гу НП у м.Києві рушниця перебувала в розрядженому стані, патрони знаходились на асфальті.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять достатніх даних, які свідчать про порушення ОСОБА_1 правил носіння вогнепальної зброї, в зв'язку з чим суд позбавлений можливості прийти до обґрунтованого висновку про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.245, ч.1 ст.247,ст.ст.251, 280, 283-285 КУпАП,-
провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.191 КпАП України ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя: О.О. Колідна