Постанова від 18.09.2019 по справі 491/723/19

Справа № 491/723/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2019 року м. Ананьїв

Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Подільськ, мешканця с. Байтали Ананьївського району Одеської області, не працюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 06 березня 2006 року Хмельницьким ВМ Малиновського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що 03 липня 2019 року близько 16 години 00 хвилин громадянин ОСОБА_1 , знаходячись за місцем свого мешкання в с. Байтали АДРЕСА_1 району Одеської області, висловлювався грубою нецензурною лайкою на адресу своєї співмешканки ОСОБА_2 , тобто своїми діями вчинив домашнє насильство.

За вказаним фактом співробітником Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 03 липня 2019 року серії ГР №128040 за ч.1 ст.173-2 КУпАП.

У відповідності до положень ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173-2 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином.

В протоколі у відповідній графі протоколу не вказано адресу проживання потерпілої від правопорушення.

Явка правопорушника в судове засідання протягом строків, передбачених на розгляд справи відповідно до ст.277 КУпАП, забезпечена не була.

При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, а тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.

Керуючись ст.ст.173-2, 256, 268, 278 КУпАП,

Пос ОСОБА_3 :

Матеріали адміністративної справи про притягнення громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Подільськ, мешканця с. Байтали Ананьївського району Одеської області, не працюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 06 березня 2006 року Хмельницьким ВМ Малиновського РВ ОМУ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Желясков О.О.