Постанова від 18.09.2019 по справі 278/2038/19

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №278/2038/19

Категорія ч.1 ст.172-6 КУпАП Доповідач Слісарчук Я. А.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2019 року м. Житомир

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Житомирського апеляційного суду Слісарчук Я.А. розглянувши подання голови Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецького В.І. про направлення справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 до іншого суду для розгляду,

ВСТАНОВИВ:

До Житомирського апеляційного суду звернувся з поданням голова Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецький В.І. про направлення справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 до іншого суду для розгляду по суті.

В поданні зазначено, що необхідність передачі даної справи для розгляду до іншого суду зумовлена тим, що станом на 12.09.2019 року визначити суддю для її розгляду Житомирським районним судом Житомирської області неможливо, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.

На даний час штатна чисельність суддів Житомирського районного суду Житомирської області становить - 8 суддів, з них фактично працює 5 суддів - Мокрецький В.І., Грубіян Є.О., Зубчук І.В., Буткевич М.І., Дубовік О.М.

19.10.2018 року та 08.11.2018 року у суддів Дубовік О.М. і Буткевича М.І. закінчились повноваження суддів, що унеможливлює розгляд вищевказаними суддями даної справи.

Суддями Зубчук І.В. та Грубіяном Є.О. заявлено самовідводи, які були задоволені, що унеможливлює розгляд справи вищевказаними суддями.

Суддя Мокрецький В.І. справи про адміністративні правопорушення не розглядає.

Таким чином, в Житомирському районному суді Житомирської області відсутній склад суду для розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення.

Дослідивши матеріали справи та доводи подання, приходжу до висновку, що подання про направлення справи до іншого суду підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.48 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права.

Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Відповідно до положень ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено можливості зміни підсудності справ про адміністративні правопорушення.

Однак, вимогами ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року, встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

За таких обставин в Житомирському районному суді Житомирської області неможливо утворити склад суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 , а тому вказану справу слід направити на розгляд до найбільш територіально наближеного суду, в якому можливо утворити склад суду для її розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8, 55 Конституції України, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,

ПОСТАНОВИВ:

Подання голови Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецького В.І. - задовольнити.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 . направити для розгляду до Богунського районного суду м. Житомира.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя: