Номер справи 623/3447/19
Номер провадження 3/623/764/2019
18 вересня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Винниченко П.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Харківській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, одруженого, не є особою з інвалідністю, працюючого Головою комісії з припинення Приватного підприємства «Унікстрой», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, раніше несудимого,
за ч.1 ст.163-4 КУпАП,
Права, передбачені ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 роз'яснено, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 343 від 19 серпня 2019 року, складеного головним державним ревізором-інспектором, при проведенні документальної позапланової перевірки Приватного підприємства «Унікстрой», Головою комісії з припинення якого є ОСОБА_1 , було встановлено, що Головою комісії з припинення Приватного підприємства «Унікстрой» ОСОБА_1 було неповідомлено контролюючому органу за встановленою формою 1-ДФ про суми виплачених протягом І кварталу 2016 року - ІV кварталу 2018 року доходів фізичним особам-підприємцям за закуплені у них товарно-матеріальні цінності, чим порушено п.п. «в» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , встановлено наступне.
Дії правопорушника ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.163-4 КУпАП, як порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи.
При розгляді адміністративного матеріалу було встановлено, що закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Частина 1 статті 163-4 КУпАП передбачає відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
У відповідності до вимог статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Однак, у відповідності до частини 2 статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині 3 цієї статті.
За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате - підлягає закриттю (пункт 7 статті 247 КУпАП).
При цьому, необхідно враховувати, що безпосередньо КУпАП не містить визначення поняття «триваюче правопорушення», але в теорії адміністративного права триваючими є правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання певного обов'язку, тобто такі правопорушення, які пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених конкретною правовою нормою, і припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або виявленням компетентним органом при проведенні певних перевірок. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов'язок, або виконує його не повністю чи неналежним чином. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків (листи МЮ України від 01 грудня 2003 року за № 22-34-1465, від 17 липня 2007 року за № 22-14-493 та від 02 серпня 2013 року за № 6802-0-4-13/11).
Таким чином, триваючими слід визнавати такі порушення подакового законодавства України, що характеризуються безперервністю їх учинення протягом певного часу і які тривають доти, доки їх не буде виявлено відповідним компетентним органом або особа не припинить порушувати норми податкового законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, порушення, яке було допущено ОСОБА_1 , не можна вважати триваючим, тому адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його вчинення.
Оскільки, правопорушення було вчинене в період з 01.01.2016 по 25.04.2019, то провадження по справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 статті 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент судового розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Керуючись статтями 38, 247, 283-287, 294 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП - закрити, у зв'язку з закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя П.П. Винниченко