Постанова від 16.09.2019 по справі 570/3562/19

справа № 570/3562/19

провадження № 3/570/1440/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2019 року

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В., ознайомившись з клопотанням по справі про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ,

за ч.4 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

відповідно до протоколу 03 липня 2019 року о 09 год. 28 хв. на 318 км автодороги М-06 Київ-Чоп ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Mercedes-Benz Sprinter 413 д.н.з. НОМЕР_1 , порушив правила користування зовнішніми попереджувальними сигналами під час зміни напрямку руху, а саме: рухаючись в крайній лівій смузі, не ввімкнув покажчик повороту відповідного напрямку під час перестроювання в крайню праву смугу змусив водія ОСОБА_2 , який керував маршрутним транспортним засобом Mercedes-Benz Sprinter 312 д.н.з. НОМЕР_2 різко гальмувати та подавати звуковий сигнал, щоб уникнути зіткнення, чим створив аварійну обстановку.

10 вересня 2019 року ОСОБА_1 заявив клопотання про направлення справи до Березнівського районного суду Рівненської області.

Дослідивши отримані матеріали справи, прийшла до такого висновку.

Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності

Відповідно до положень ст.278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно положень ст.276 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст.124 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Тобто дана стаття передбачає, що за загальним правилом справи розглядаються судом за місцем вчинення правопорушення та одночасно передбачає альтернативну підсудність можливість їх розгляду за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

Відповідно до роз'яснень, що містяться в п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» №11 від 11 червня 2004 року, у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст.276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення вирішується відповідним органом внутрішніх справ. Отже, саме той суд, до якого надійшов відповідний протокол, і повинен розглядати справу про адміністративне правопорушення, крім випадків, коли з метою повного, всебічного та своєчасного розгляду справи її доцільно направити до іншого суду, про що просить правопорушник, потерпілий тощо.

За результатами аналізу вищенаведених норм можна дійти таких висновків.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення особа, що притягається до адміністративної відповідальності, проживає по АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до Березнівського районного суду Рівненської області., місцем вчинення адміністративного правопорушення є318 км автодороги М-06 Київ-Чоп, що в межах Рівненського району Рівненської області, місцем складання протоколу про адміністративне правопорушення є місце вчинення адміністративного правопорушення, місце обліку транспортного засобу у протоколі не вказано.

З огляду на викладене, вважаю за необхідне застосувати спеціальну норму, про що просить особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.

Справа, передана з одного суду першої інстанції до іншого суду першої інстанції, в порядку зміни підсудності, повинна бути прийнята у провадження судом, якому вона направлена. Спори між судами про підсудність не допускаються.

Постанова не віднесена до постанов, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Разом з тим, враховуючи вимоги ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою передбачено право на справедливий суд, позбавлення за даних обставин права на апеляційне оскарження є фактично порушенням принципів рівності всіх перед законом і судом та доступу до правосуддя.

Згідно ст.124 КпАП України, керуючись ст.276, 283, 284 КпАП України, суддя

ВИРІШИВ:

направити матеріали, які надійшли до Рівненського районного суду Рівненської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 за ч.4 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Березнівського районного суду Рівненської області.

Постанова оскарженю не підлягає.

Постанова набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя: Кушнір Н.В.