№566/1190/19
18 вересня 2019 року смт. Млинів Рівненська область
Суддя Млинівського районного суду Рівненської області Феськов П.В. розглянувши матеріали, які надійшли Млинівського ВП Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП,-
В провадженні Млинівського районного суду перебуває протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №1124 від 26 серпня 2019 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 26 серпня 2019 року о 23 год. 56 хв. в с.Ужинець по вул..Рівненській Млинівського району, керував транспортним засобом «Рено лагуна» д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. (а.с.2)
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Згідно із ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст.ст. 245, 252 КУпАП, висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В судовому засіданні захисником Трачука Ю ОСОБА_2 заявлено клопотання про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
В обґрунтування клопотання зазначив, що протокол відносно ОСОБА_1 складено 26 серпня 2019 року в 00 годин 03 хвилини, тобто за добу до інкримінованого правопорушення. З акту огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів вбачається, що він складений 28 серпня 2019 року. З висновку Млинівської ЦРЛ слідує, що огляд на стан сп'яніння проведено 26 серпня 2019 року в 00 годин 05 хвилин, тобто через дві хвилини після складання протоколу.
Зазначив, що 26 серпня 2019 року о 23 годині 56 хвилин ОСОБА_1 знаходився вдома в смт.Млинів Рівненської області і не міг керувати транспортним засобом в с.Ужинець Млинівського району Рівненської області. Тому вину свою не визнає.
Таким чином, в наданому до суду вигляді матеріали справи про адміністративне правопорушення не можуть бути допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 .
За таких обставин, враховуючи зазначені вище недоліки, допущені під час оформлення протоколу та матеріалів до нього, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, а тому приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для належного дооформлення до Млинівського ВП Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Млинівського ВП Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: П.В.Феськов