Єдиний унікальний номер: 378/1201/19
Провадження № 3/378/349/19
18.09.2019 року смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розгля-нувши матеріали які надійшли від Ставищенського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП не притягувався, за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-
За протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР 206814 від 17 вересня 2019 року ОСОБА_1 , відносно якого ухвалою Ставищенського районного суду Київської області від 27 серпня 2019 року встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік, 13 вересня 2019 року був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив п.п. „а, в” ст. 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі” та вищевказану ухвалу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснив, що він під час перевірки 17 вересня 2019 року був відсутній за місцем свого проживання, так як перебував у м. Києві.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із матеріалів справи встановлено, що в порушення вищевказаних вимог не викладено повно суть адміністративного правопорушення щодо порушення ОСОБА_1 п. „в” ч. 1 ст. 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі” та ухвали Ставищенського районного суду Київської області від 27 серпня 2019 року та не додано доказів цього.
З матеріалів справи неможливо встановити за якою адресою фактично проживає та 17 вересня 2019 року був відсутній ОСОБА_1 , оскільки відомості зазначені у довідках виконкому Гостромогмильської сільської ради від 18 вересня 2019 року № 758 та № 759, а також в рапорті інспектора СРПП Ставищенського ВП ГУНП в Київській області від 13 вересня 2019 року суперечать в частині місця проживання останнього.
Враховуючи, що направлені матеріали справи не відповідають вищевказаним вимогам, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 87 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 251, 256, 268, 278, 280 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути Ставищенському ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області для належного оформлення.
Суддя Т. Н. Скороход