Ухвала від 18.09.2019 по справі 240/82/19

УХВАЛА

18 вересня 2019 року

Київ

справа №240/82/19

адміністративне провадження №К/9901/24761/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Тацій Л.В., розглянувши клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2019 року по справі № 240/82/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 18 вересня 2019 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою скаргу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 30 липня 2019 року по справі № 240/82/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Разом з касаційною скаргою Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області подало клопотання про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2019 року по справі № 240/82/19 до закінчення її перегляду в касаційному порядку з посиланням на те, що виконання судового рішення може призвести до невідворотних наслідків, а саме порушення норм чинного законодавства, що потягне адміністративну та кримінальну відповідальність, а також у разі задоволення касаційної скарги унеможливить поворот виконання, оскільки пов'язане із порушенням прав інших осіб.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Згідно із частиною 1 статті 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Про зупинення виконання або зупинення дії судового рішення постановляється ухвала (частина 2 статті 375 КАС України).

Вирішуючи зазначене клопотання, суд виходить з того, що відповідно до статті 1291 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Для зупинення виконання судових рішень, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.

Сподівання і припущення скаржника не можуть бути підставою для зупинення дії судового рішення, яке набрало законної сили.

Аналіз матеріалів касаційної скарги та зазначені в клопотанні мотиви, не є такими, що в розумінні наведених законодавчих приписів можуть слугувати підставою для зупинення виконання оскаржуваних судових рішень, а тому клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області задоволенню не підлягає.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 248, 340, 375 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволені клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2019 року по справі № 240/82/19.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В. Тацій