Постанова від 16.09.2019 по справі 620/971/19

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 620/971/19 Суддя (судді) першої інстанції: Заяць О.В.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2019 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів Беспалова О.О.,

Ключковича В.Ю.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 червня 2019 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Чернігівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у не включенні у довідку від 26.03.2018 № ФЧ47739 відомостей про додаткові види грошового забезпечення; не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі ст.ст. 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-12, за формою передбаченою Додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку його пенсії станом на 01.03.2018 у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, з повною інформацією, за формою передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 на підставі ст. ст. 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-12 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення:

1) надбавки за особливості проходження служби (100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, на підставі п. 5, п.п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017 №704);

2) надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (20% від посадового окладу),

3) премії (у розмірі 90% посадового окладу, на підставі п. 5, п.п. 2 постанови КМУ від 30.08.2017 №704),

4) надбавки за кваліфікацію (7% посадового окладу).

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 червня 2019 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою та посилаючись на незаконність, необґрунтованість та невмотивованість рішення суду першої інстанції, а також порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 червня 2019 року скасувати, а в задоволенні позовних вимоги ОСОБА_1 про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії щодо направлення на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області довідки про розмір грошового забезпечення - відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на те, що Відповідно до встановленого порядку Чернігівський ОВК підготував та направив на адресу відповідача довідку від 26 березня 2018 року № ФЧ 47739 (копію позивач надає до позову) про грошове забезпечення позивача, яке підвищилось (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років), відповідно до форми довідки, яка встановлена додатком № 2 до Порядку № 45.

Разом з цим, апелянт зауважує, що вказаною формою довідки передбачено внесення у неї уповноваженим органом, тобто Чернігівським ОВК, лише відомостей про розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років. Внесення у довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії інших складових грошового забезпечення, формою довідки (додаток 2 до Порядку № 45) не передбачено.

З огляду на зазначене, відповідач наголошує, що надати довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за формою встановленою додатком 2 до Порядку № 45 у яку включити інші складові грошового забезпечення, крім посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, ІНФОРМАЦІЯ_3 не мав правових підстав.

Разом з цим, відповідач також зазначає, що приймаючи до уваги ч. 4 ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Чернігівський ОВК направив відповідну довідку з урахуванням складових грошового забезпечення позивача, яке підвищилось, а складові грошового забезпечення позивача, які не підвищились Чернігівський ОВК у довідку від 14 березня 2018 року № ФЧ 53763 не вносив керуючись ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262.

Крім того, апелянт зауважує, що відомості про решту складових грошового забезпечення позивача, яке не підвищилось та з урахуванням яких позивач отримував пенсію до 01 січня 2018 року є у володінні та розпорядженні Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, на який відповідно до вимог чинного законодавства і покладено проведення перерахунку пенсії позивача.

За наведених обставин, відповідач стверджує, що видаючи та направляючи на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Чернігівський ОВК діяв на підставі та у відповідності до норм законодавства чинного на час її видачі та будь-яких прав та інтересів позивача не порушив.

За наведених обставин, апелянт вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їїх задоволення.

Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 липня 2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 червня 2019 року та на підставі п. 3 ч. 1 ст. 311 призначено справу до апеляційного розгляду у порядку письмового провадження протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Відзиву на апеляційну скаргу до суду не надходило, що не перешкоджає апеляційному розгляду даної справи.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівської області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” з 13.07.1998.

У зв'язку з встановленням нових розмірів грошового забезпечення 26 березня 2018 року Чернігівським обласним військовим комісаріатом складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 103 за № ФД47739 щодо позивача (а.с.13).

Відповідно до вказаної довідки, розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 складається з посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Разом з цим, судом встановлено, що вказана довідка не містить даних про розмір надбавки за особливості проходження служби (100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років); надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (20% від посадового окладу), премії (у розмірі 90% посадового окладу), надбавки за кваліфікацію (7% посадового окладу), які отримував позивач.

У квітні 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про видачу йому нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії за нормами чинними на 01 березня 2018 року. Проте, розглянувши вказане звернення ОСОБА_1 , відповідач листом № 5/1529с від 08 квітня 2019 року повідомив останньому, що довідка № ФД47739 підготовлена Чернігівським ОВК у відповідності до форми затвердженої додатком № 2 до Порядку № 45. Проте, у зв'язку з набранням чинності рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправним та не чинним п. 1, 3, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 та зміну до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, Міністерством оборони було надіслано до Мінсоцполітики запит щодо надання роз'яснення стосовно встановлення розмірів грошового забезпечення для перерахунку пенсій з метою заниження соціальної напруги та інформування громадян щодо подальшого перерахунку пенсій. Водночас, відповіді на вказаний запит станом на 05.04.2019 не надійшло.

Вважаючи, що відповідачем безпідставно відмовлено у видачі довідки із відображенням у ній додаткових виді грошового забезпечення, які він отримував до перерахунку, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги повністю, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до вимог чинного законодавства перерахунок пенсії обчислюється із вирахуванням як посадових окладів, так і додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, приймаючи дане рішення суд першої інстанції керувався рішеннями Конституційного Суду України, а також рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18 та дійшов висновку що видана відповідачем у відповідності до Постанови № 103 довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 26.03.2018 обмежує наданий державою соціальний захист права позивача, що перебував на службі у Збройних Силах України, на отримання додаткових видів грошового забезпечення

Переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів зазначає про таке.

Відносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби регулюються Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Частина 18 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 дана постанова набирає чинності з 01.03.2018.

Отже, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зокрема, з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки службу в умовах режимних обмежень, у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Пунктом 2 Постанови № 704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пунктів 5, 6 Постанови № 704 надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:

1) установлювати:

- посадові оклади військовослужбовцям особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1 - 11 за аналогічними посадами;

- посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1 - 5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника;

- надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення;

Виплачувати:

1) надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16;

6) надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством;

У додатку № 15 до Постанови №704 “Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” установлено також надбавку за кваліфікацію, а саме особи офіцерського складу (крім осіб офіцерського складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особи рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, особи рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), які мають клас: другий: у розмірі 3 відсотків посадового окладу.

Разом з тим, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі по тексту - Постанова № 103) постановлено:

- перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Згідно з пунктом 6 Постанови № 103 внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема у постанові Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393”, а саме пункт 5 викладено в такій редакції:

“ 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням”.

Вказаною постановою також встановлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.

Тобто, Постановою № 103 встановлено, що перерахунок пенсій, призначених згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років; додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії) не враховуються.

Водночас, як правильно було враховано судом перщшої інстанції, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яке набралор законної сили 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що з огляду на визнання нечинними положень Постанови № 103, враховуючи норми Порядку № 45 та Постанови № 704, перерахунок пенсій призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, здійснюється за правилами, що були передбачені до внесення змін Постановою № 103, а саме з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, зокрема: щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

В свою чергу Постановою № 704 встановлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу;

- надбавка за кваліфікацію особам офіцерського складу особи рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, особам рядового і начальницького складу (крім осіб начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), які мають клас: другий: у розмірі 3 відсотків посадового окладу.

Як вбачається з матеріалів справи, для здійснення перерахунку пенсії позивача Чернігівський обласний військовий комісаріат надіслав Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, видану ОСОБА_1 про розмір його посадового окладу за посадою «командир авіаполку», окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу уроків за відповідною посадою за нормами, чинними на 01.03.2018, відповідно до Постанови №103.

Згідно з абзацами другим, четвертим та п'ятим пункту 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України, зокрема, від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1. У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Отже, на Чернігівський обласний військовий комісаріат покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою та подання такої довідки до органу, що призначає пенсії - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що для повного та всебічного захисту прав та інтересів позивача необхідно зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та наступних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами), надбавки за кваліфікацію, надбавки за особливі умови служби та премії, та задовольнити позовні вимоги у цій частині.

Проте, колегія суддів не вбачає правових підстав для визначення конкретного розміру вказаних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки останнє належить до виключної компетенції Чернігівського обласного військового комісаріату та безпосередньо не становить предмет даного спору.

Разом з цим, колегія суддів погоджується з доводами апелянта, що станом на момент виникнення спірних правовідносин, а саме виготовлення на направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області довідки від 26.03.2018 № ФЧ47739 із визначеними у ній складовими грошового забезпечення позивача Чернігівський обласний військовий комісаріат діяв на підставі норм Постанови № 103, а тому підстави для визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не включення у довідку відомостей про додаткові види грошового забезпечення позивача відсутні.

Так само не підлягають задоволенню і позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, оскільки Чернігівським обласним військовим комісаріатом було відмовлено позивачу у направленні відповідної довідки з підстав, викладених у листі від 08.04.2019 за № 5/1529с, проте, вказане рішення відповідача позивачем не оскаржується, а тому відповідно підстави для визнання протиправною бездіяльності відповідача відсутні.

Посилання відповідача на порушення позивачем строку звернення до суду, суд відхиляє з огляду на те, що про порушення своїх прав позивач дізнався з листа відповідача від 08 квітня 2019 року та звернувся до суду за захистом своїх прав в межах визначеного законом шестимісячного строку.

Відтак колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Отже, з урахуванням викладених обставин у їх сукупності та взаємозв'язку, колегією суддів встановлено, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі. Навпаки, апеляційний суд внаслідок дослідження матеріалів справи прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині.

Разом з цим, колегія суддів зазначає, що згідно вимог ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Натомість, як встановлено колегією суддів, судом першої інстанції під час вирішення даної справи суд прийшов до помилкових висновків, що не ґрунтуються на доказах, що призвело до неправильного вирішення даного спору. При цьому, доводи апелянта заслуговують уваги, оскільки спростовують висновки суду першої інстанції.

Положеннями ст. 315 КАС України передбачено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення

Згідно з ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Таким чином, оскільки судом першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення було порушено норми матеріального та процесуального права, неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, а викладені у рішенні висновки - не відповідають дійсним обставинам справи, колегія суддів приходить до висновку про скасування такого рішення.

Керуючись ст.ст. 242, 308, 311, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки задовольнити частково.

Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 червня 2019 року скасувати та прийняти нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) пенсії станом на 01 березня 2018 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за особливості проходження служби; надбавки за роботу в умовах режимних обмежень; надбавки за кваліфікацію; премії.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статями 328 329 КАС України.

Головуючий суддя А.Б. Парінов

Судді О.О. Беспалов

В.Ю. Ключкович