Справа № 346/3481/19
Провадження № 3/346/1636/19
16 вересня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: судді П'ятковського В.І.,
за участю секретаря Томин О.А.,
прокурора Тарасенко В.М.,.
правопорушника ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 депутата Отинійської селищної ради Коломийського району, працюючого завідуючим гуртожитком Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника м. Івано-Франківськ, гр. України,
- за ст. 172- 6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Так, ОСОБА_2 будучи депутатом Отинійської селищної ради Коломийського району, та згідно з підпунктом «б» пуктом 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб"єктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій органу місцевого самоврядування, за 2018 рік, граничний термін подачі якої був 31 березня 2019 року, подавши таку 04 липня 2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, та пояснив, що з 04 листопада 2015 року обраний депутатом Отинійської селищної ради Коломийського району. Зазначив, що вчасно не зміг подати декларацію через технічні несправності із комп"ютером. Вказав, що заповнив бланк декларації у електронному вигляді, однак вона не збереглась, одразу заповнювати вдруге не було часу, а пізніше взагалі забув.
Просить врахувати, вказане та не обирати суворе стягнення.
Вислухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, який погодився із складеним протоколом і вказав, що наявні докази вказують на вчинення гр. ОСОБА_3 , як депутатом місцевої ради, тобто особою на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушення яке підпадає під дію даного Закону і за що передбачена адміністративна відповідальність, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як видно із копії рішення сесії Отинійської селищної ради Коломийського району від 04 листопада 2015 року № 1-1/2015 про підсумки виборів депутатів селищної ради та витягом із додатку до даного рішення ОСОБА_4 обрано та визнано депутатом Отинійської селищної ради ( а.с. 10, 11-12).
Із виписки з протоколу сесії селищної ради від 21 березня 2019 року вбачається, що депутаів селищної ради повідомлено під розписку про необхідність заповнення декларацій, і серед присутніх був ОСОБА_2 , про свідчить його підпис в переліку осіб (а.с. 13, 14).
Згідно повідомлення Отинійської селищної ради від 14 лютого 2019 року за № 124/02-34 Гундяк ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції» та обов"язком подачі електронних декларацій (а.с.17).
Отже відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за посадою, Гундяк є суб"єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Із копії скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій щодо опублікування декларації депутата Отинійської селищної ради ОСОБА_5 вбачається, що така декларація декларантом дійсно була опублікована 04 липня 2019 року (а.с.9).
Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», гр. ОСОБА_2 , як депутат місцевої ради, є суб"єктом та зобов"язаний подати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною першою ст. 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов"язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2 ч. 1 роз"яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року за № 3, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Таким чином в діях ОСОБА_5 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як він будучи особою уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію за 2018 рік.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь стягувача Державної судової адміністрації України (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходівбюджету 22030106), судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п"ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше пятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред"явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя П'ятковський В. І.