Справа №345/4146/19
Провадження № 1-кс/345/1619/2019
18.09.2019 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12019090170001037, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2019, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст.185 КК України про призначення дактилоскопічної експертизи, -
Старший слідчий СВ Калуського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням про проведення дактилоскопічної експертизи, в якому просить доручити експерту (експертам) Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України проведення вказаної експертизи в межах кримінального провадження № 12019090170001037 від 18.08.2019 та поставити на вирішення експертизи питання:
- Чи придатні для ідентифікації два сліди пальців рук, які вилучені 17.08.2019 в ході огляду місця події - будинку АДРЕСА_1 ?
- Чи не залишені вищевказані сліди пальців рук ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 ?
- Чи не залишені вищевказані сліди пальців рук, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителем АДРЕСА_1 ?
Клопотання обгрунтовує тим, що слідчим відділом Калуського ВП ГУ НП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12019090170001037 від 18.08.2019 за ч. 3 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу із 08.00 год. по 19.45 год. 17.08.2019 невідома особа шляхом пошкодження замка вхідних дверей у будинку АДРЕСА_1 , проникла всередину, звідки таємно викрала бувший у користуванні одяг та грошові кошти в сумі 3000 гривень.
17.08.2019 року в ході огляду місця події - будинку, що в АДРЕСА_1 виявлено та вилучено два сліди пальців рук, які відкопійовано на два відрізки липкої стрічки, які наклеєно на аркуш паперу та поміщено в полімерний пакет №7177726, клапан якого заклеєно, зверху нанесені пояснювальні написи, підписи учасників і понятих.
Під час проведення досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні виникла необхідність у застосуванні спеціальних знань та проведення дактилоскопічної експертизи.
В судове засідання старший слідчий СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 не з'явилася, однак у клопотанні, поданому слідчому судді зазначив, що клопотання підтримує, просить розгляд клопотання проводити без її участі.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 подане в рамках розслідування кримінального провадження №12019090170001037 від 18.08.2019, підлягає до задоволення з наступних підстав:
Так, у відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
У ст. 243 КПК України визначено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Ст. 244 КПК України передбачено, що у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.
Враховуючи викладене, у зв'язку з необхідністю у встановленні істини по справі та перевірці обставин справи, які мають істотне значення для кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку щодо доцільності призначення по справі дактилоскопічної експертизи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.242,243,244,245 КПК України, суд,-
Клопотання старшого слідчого СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про призначення дактилоскопічної експертизи - задоволити.
Доручити експертам Івано-Франківського НДЕКЦ МВС України провести у кримінальному провадженні №12019090170001037 від 18.08.2019 дактилоскопічну експертизу.
Перед експертами поставити наступні питання:
- Чи придатні для ідентифікації два сліди пальців рук, які вилучені 17.08.2019 в ході огляду місця події - будинку АДРЕСА_1 ?
- Чи не залишені вищевказані сліди пальців рук ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 ?
- Чи не залишені вищевказані сліди пальців рук, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителем АДРЕСА_1 ?
Зобов'язати старшого слідчого СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 направити на дослідження експертам: 2 (дві) дактилокарти ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 ; полімерний пакет №7177726, клапан якого заклеєно, зверху нанесені пояснювальні написи, підписи учасників і понятих, всередині якого знаходяться два сліди пальців рук, від копійовані на відрізки липкої стрічки та наклеєні на аркуш паперу, які вилучені 17.08.2019 в ході огляду місця події - будинку АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст.5 Закону України «Про судову експертизу» дозволити пошкодження або витрачення обєктів у тій мірі, в якій це необхідно для експертного дослідження.
Зобов'язати Івано-Франківське НДЕКЦ МВС України надати старшому слідчому СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 чи іншій особі за її письмовим дорученням чи дорученням керівника органу досудового розслідування Калуського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, висновок експерта за результатами судово-дактилоскопічної експертизи, а також, в разі наявності повернути надані об'єкти дослідження чи інші матеріали.
На вимогу експерта доручити старшому слідчому СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 надати для ознайомлення матеріали кримінального провадження.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384-385 КК України, за завідомо неправдивий висновок чи відмову без поважних причин від виконання своїх обов'язків.
Розяснити експерту права та обов'язки передбачені ст.69 КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: