Справа № 580/1308/19
про залишення апеляційної скарги без руху
16 вересня 2019 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Файдюк В.В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26 липня 2019 року у справі за адміністративним позовом ПАТ «Черкасиобленерго» до Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 26 липня 2019 року адміністративний позов ПАТ «Черкасиобленерго» до Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення - задоволено.
На вказане рішення суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати.
Перевіривши вказану апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав:
- до апеляційної скарги не додано документ про сплату апелянтом судового збору.
Законом України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції чинній на момент подання апеляційної скарги), ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду дорівнює 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до норм статті 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка діяла на момент подання позову до суду першої інстанції, ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ставки судового збору обраховуються, виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1921, 00 грн., який встановлений станом на 01 січня 2019 року.
З огляду на викладене, апелянту необхідно надати оригінал документу на підтвердження доплати судового збору у розмірі 27893, 92 грн. (18 595, 95 грн. * 150%). Реквізити для сплати судового збору з 02 липня 2018 року: отримувач - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) - 899998; номер рахунка - 34312206081055; код класифікації доходів бюджету - 22030101.
З наведеного вбачається, що апелянтом не дотримано вимог Закону України «Про судовий збір».
Крім того, суд апеляційної інстанції, зазначає, що згідно пункту 2 статті 296 КАС України - форма та зміст апеляційної скарги в апеляційній скарзі вказується: найменування суду першої інстанції, який ухвалив рішення, номер справи та дата ухвалення рішення;
Так, в матеріалах справи міститься рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26 липня 2019 року, яким адміністративний позов ПАТ «Черкасиобленерго» до Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення - задоволено. Між тим, в апеляційній скарзі представник зазначає, як оскаржуване, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року, якого в наявності у даному провадженні не існує. Тому суд зазначає про необхідність уточнення дати оскаржуваного рішення.
Згідно ч. 2 статті 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 КАС України, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, у відповідності із статтею 298 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надається строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 325, 328 КАС України,
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26 липня 2019 року у справі за адміністративним позовом ПАТ «Черкасиобленерго» до Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху та встановити апелянту десятиденний строк з дня вручення даної ухвали протягом якого мають бути усунуті недоліки апеляційної скарги.
В разі невиконання вимог суду до строку, встановленого судом, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Файдюк В.В.