Номер провадження 3/754/3854/19
Справа №754/13239/19
Іменем України
11 вересня 2019 року
Суддя Деснянського районного суду м.Києва Броновицька О.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешкає: АДРЕСА_1 ,
за ст.212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 03.04.2019 року було виявлено, що 29.10.2018р. ОСОБА_1 , будучи особою за якою обліковується податковий борг в розмірі 98,43грн., в порушення п.8 ч.1 ст.15 ЗУ «Про політичні партії в Україні, згідно якої не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, надав внесок в розмірі 148992 гривень на користь політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», чим порушив порядок надання внеску на підтримку політичної партії, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП.
Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали справи, встановлено, що даний протокол про адміністративне правопорушення не може бути розглянутий та підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно ст.278 п.2 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд перевіряє правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Постановами суду від 21.05.2019р., від 11.07.2019р. адмінматеріал відносно ОСОБА_1 був повернутий для доопрацювання, в ході якого необхідно було привести протокол у відповідність до вимог ст.256 КУпАП, а саме: ознайомити ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення, про що засвідчити його підписом, в разі його відмови від підписання протоколу - зробити в протоколі запис про це, роз'яснити йому права, передбачені ст.268 КУпАП, про що зробити відмітку в протоколі.
На виконання вказаної постанов суду від 21.05.2019р., 11.07.2019р. заступник керівника Департаменту з питань запобігання політичної корупції Гой О. в супровідному листі від 27.08.2019р.№50-17/64847/19 від 27.08.2019 зазначив, що після складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 на запрошення до Національно агентства з метою реалізації його прав за ст.268 КУпАП, для надання пояснень та ознайомлення з протоколом про адмінправопорушення, не з'явився, що свідчить про вжиття всіх необхідних заходів для забезпечення провадження у справі про адмінправопорушення.
Стаття 256 КУпАП передбачає відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення підпису особи, яка притягується до адміністративної відповідальності лише за умови її відмови від підписання протоколу, про що робиться запис в протоколі, інших підстав відсутності підпису особи, яка притягується до адмінвідповідальності в протоколі про адміністративне правопорушення КУпАП не передбачає.
Дані норми закону розширеному тлумаченню не підлягають і передбачають їх виконання в тому вигляді, як вони викладені.
Відповідно до вимог Кодексу України про адміністративне правопорушення, при складанні протоколу в справах про адміністративне правопорушення поширюються виключно положення цього кодексу.
За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 КУпАП прототол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.
Тому, обставини відсутності підпису ОСОБА_1 в протоколі, на які посилається заступник керівника Департаменту з питань запобігання політичної корупції Гой О. в супровідному листі від 27.08.2019 №50-17/64847/19, як запрошення особи, яка притягується до адмінвідповідальності для ознайомлення з протоколом про адмінправопорушення та його не з'явлення до Національного агентства для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення, не є відмовою особи, відносно якої складено протокол, від підписання протоколу, надання своїх пояснень до протоколу та зауважень щодо його змісту, оскільки це не передбачено нормами ст.256 КУпАП, тому не може рахуватись як ознайомлення особи зі змістом протоколу, відмовою ОСОБА_1 від підписання протоколу, роз'яснення йому прав, передбачених ст.286 КУпАП.
Виходячи з положень ст.254 КУпАП, дотримання вимог ст.256 КУпАП при складанні протоколу про адміністративне правопорушення покладається на уповноважену на те особу, і невідповідність протоколу вимогам КУпАП не може бути усунена судом під час його розгляду, що унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Протокол про адміністративне правопорушення, який не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, не підлягає розгляду судом.
Тому, без усунення зазначених вище недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Враховуючи наведене, даний адміністративний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання, в ході якого необхідно виконати вимоги вказаної постанови суду та привести протокол у відповідність до вимог ст.256 КУпАП, а саме ознайомити ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення відносно нього, що засвідчити його підписом, в разі його відмови від підписання протоколу - зробити в протоколі запис про це, роз'яснити йому права, передбачені ст.268 КУпАП, про що зробити відмітку в протоколі.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
Повернути протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-15 КУпАП до Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції для доопрацювання .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: