Постанова від 16.09.2019 по справі 396/1094/19

Справа № 396/1094/19

Провадження № 3/396/363/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2019 року Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Гарбуз Ольга Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , безробітній, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №9575 від 01.07.2019 року громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має заборгованість по аліментам по виконавчому листу №396/274/18 від 01.06.2018 року, про стягнення на користь ОСОБА_2 , на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - 1/6 частини від усіх видів заробітку на кожну дитину, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. На момент складання протоколу заборгованість по виконавчому листу становить 19562.60 грн.

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ст. 183-1КУпАП.

В судове засідання гр. ОСОБА_1 на неодноразові виклики суду не з'явився. Востаннє повідомлений про дату та час розгляду справи шляхом оголошення на офіційному Веб-сайті «Судова влада».

Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що матеріал підлягає поверненню на доопрацювання за наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обовязок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.

У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.

У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.

Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Разом з тим, в порушення наведених вимог закону, в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 не зазначено місце його складання, суть адміністративного правопорушення, викладена в загальних рисах без конкретизації обєктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, зокрема, в протоколі відсутнє посилання на період за який виникла заборгованість, з посиланням на дату початку та закінчення періоду виникнення заборгованості.

Також в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що гр. ОСОБА_1 має заборгованість по аліментам по виконавчому листу №396/274/18 від 01.06.2018 року, про стягнення на користь ОСОБА_2 , на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , 23.05.2009 року, але згідно вказаного виконавчого листа (а.с.5) вбачається, що аліменти на користь ОСОБА_2 необхідно стягувати на утримання лише однієї доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Крім того стаття 183-1 КУпАП має три частини, разом з тим, в порушення вимог закону, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказана частина статті, за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

За таких обставин вказаний матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно направити до Новоукраїнського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції на доопрацювання, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відпоавідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Повернути Новоукраїнському районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, - для доопрацювання.

Встановити строк для виконання 10 днів.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: О. А. Гарбуз