Постанова від 12.09.2019 по справі 363/3318/19

"12" вересня 2019 р. Справа № 363/3318/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2019 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Київського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Донецької області, громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 4 статті 85 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

21 липня 2019 року близько 07 години 50 хвилин на Київському водосховищі в районі с. Ровіж Вишгородського району Київської області гр. ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 грубо порушуючи правила рибальства, в період заборони на лов раків, проводив вилов з гумового човна з підвісним двигуном, забороненим знаряддям лову «раколовка» в кількості 22 шт. При цьому виловив раків у кількості 23 шт., рибу лин у кількості 1 шт., загальною вагою 1 кг. Чим наніс збитки рибному господарству України в розмірі 705, 50 грн.

Таким чином, своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та п. п. 3.15, 4.5 Правил спортивного та любительського рибальства України, наказ Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області № НОД-290/в від 10.07.2019 року «Про встановлення заборони на лов річкових раків».

Відповідальність за зазначене правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до частини 4 статті 85 КУпАП, зокрема, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та просив закрити провадження у справі у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Пояснив, що він не здійснював з гр. ОСОБА_2 вилов раків раколовками з гумового човна з підвісним двигуном, як це стверджується в протоколі. Він разом з ОСОБА_2 на гумовому човні ловили рибу, а не раків. Приблизно у вказаний в протоколі час до них на човні приплили інспектори ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які були одягнуті у камуфляжну форму і навіть без передбаченого законом представлення, взяли сумку з рибою, зважили якимсь вимірювальним пристроєм (кантером) та заявили, що вони виловили рибу більше ніж дозволяють правила любительського та спортивного рибальства. Разом із сумкою, за їх словами, вага склала 6 кг 270 гр. Ніяких раків, ніяких раколовок , ніяких переметів у човні не знаходилось. З собою у інспекторів був сучасний смартфон, який може здійснювати фото та відео фіксацію. У порушення вимог ст. 256 КУпАП, Інструкції з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративне правопорушення № 101 від 19.04.2019 року, а саме: п.п. 2.2, 2.6, 2.7, 2.9 та 2.10 цієї Інструкції, вони не склали протокол, не зафіксували огляд, що були зобов'язані зробити на місці так званого правопорушення. Стверджує, що на воді, у вказаному на схемі місці, в човні на якому він був з ОСОБА_2 не було ані раколовок, ані раків. Після того, як інспектори забрали у них сумку з рибою, вони на човнах приплили до берега, де знаходились у поліетиленових мішках раколовки та 23 раки в каструльці. Вказав, що йому не надали можливості написати пояснення з даного приводу та від написання пояснень він не відмовлявся.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що 21.07.2019 року вранці він з гр. ОСОБА_1 на гумовому човні останнього «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA» на Київському водосховищі у районі лимана «Ошитки». Рибу ловили у спосіб, незаборонений законом та Правилами любительського та спортивного рибальства. Десь близько 07 години до них на металевому човні з потужним двигуном підплили два чоловіка, як потім з'ясувалося, це були інспектори Київського рибоохоронного патруля ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Не представившись належним чином, вони фактично забрали у них сумку з рибою. Потім якимсь зважувальним пристроєм (так званим кантером) зважили сумку з рибою і сказали, що вони перевищили норму вилову риби, оскільки разом із сумкою відповідно до показань цього «кантера» сумарна вага склала 6 кг. 270 гр. Зважування риби відбулося у сумці не на електронних сертифікованих вагах, а незрозумілим несертифікованим зважувальним приладом. Водночас, незважаючи на цю обставину, якби було зважено окремо мокру сумку, а окремо рибу, то чиста вага риби склала б менше 6 кг. та не було б підстав звинувачувати його та ОСОБА_1 у перевищення норми вилову. Там, на водосховищі інспектори ОСОБА_3 і ОСОБА_4 не здійснили жодного огляду місця події, не здійснили фото або відео фіксації, хоча для цього вони мали при собі належне технічне обладнання. Відповідно гумовий човен «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA», які належать ОСОБА_1 , не є і не могли бути «знаряддям» протизаконного вилову раків, відтак і знаряддям адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП. Однак, незважаючи на зазначений факт відсутності у його з ОСОБА_1 діях будь - яких правопорушень, інспектори ОСОБА_3 та ОСОБА_5 сказали їм, що будуть складати протоколи про адміністративне правопорушення щодо перевищення норми вилову риби та повідомили, що якщо вони визнають свою вину, то гумовий човен «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA» вилучатися не буде, вони лише сплатять штраф.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , свідка ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

21 липня 2019 року головним державним інспектором відділу рибоохоронного патруля № 1 Лень О.О. було складено протокол № 009103 від 21.07.2019 року, відповідно до якого 21.07.2019 року близько 07 години 50 хвилин на Київському водосховищі в районі с. Ровіж Вишгородського району Київської області гр. ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 грубо порушуючи правила рибальства, в період заборони на лов раків, проводив вилов з гумового човна з підвісним двигуном, забороненим знаряддям лову «раколовка» в кількості 22 шт. При цьому виловив раків у кількості 23 шт., рибу лин у кількості 1 шт., загальною вагою 1 кг. Чим наніс збитки рибному господарству України в розмірі 705, 50 грн. Таким чином, своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та п. п. 3.15, 4.5 Правил спортивного та любительського рибальства України, наказ Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області № НОД-290/в від 10.07.2019 року «Про встановлення заборони на лов річкових раків». Відповідальність за зазначене правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Аналогічний протокол про адміністративне правопорушення головним державним інспектором відділу рибоохоронного патруля ОСОБА_6 Ю.В. було складено протокол № 009063 від 21.07.2019 року відносно ОСОБА_2 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

До протоколу № 009103 від 21.07.2019 року, який був складений відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП головним державним інспектором відділу рибоохоронного патруля № 1 Лень О.О. було додано в якості доказів наступні документи.

Пояснення ОСОБА_1 від 21.07.2019 року до протоколу № 009103 з яких вбачається, що ОСОБА_1 проводив вилов риби на Київському водосховищі спільно з ОСОБА_2 21.07.2019 року з гумового човна «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA».

Копія пояснень ОСОБА_2 від 21.07.2019 року до протоколу № 009063, з яких вбачаються аналогічні пояснення ОСОБА_2 з поясненнями ОСОБА_1

Протокол огляду та вилучення речей і документів, з якого видно, що у ОСОБА_1 вилучено гумовий човен «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA», весла гребні 2 шт., раколовки у кількості 22 шт., свіжо виловлені раки у кількості 23 шт. та риба лин у кількості 1 шт., загальною вагою 1 кг., в якості свідка під час вилучення вказаних речей головним державним інспектором відділу рибоохоронного патруля № 1 Лень О.О. було вказано головного державного інспектора відділу рибоохоронного патруля ОСОБА_4 .

Копію протоколу огляду та вилучення речей і документів, з якого видно, що у ОСОБА_2 вилучено гумовий човен «Колібрі» КМ 280 з підвісним двигуном «YAMAHA», весла гребні 2 шт., раколовки у кількості 22 шт., свіжо виловлені раки у кількості 23 шт. та риба лин у кількості 1 шт., загальною вагою 1 кг., в якості свідка під час вилучення вказаних речей головним державним інспектором відділу рибоохоронного патруля ОСОБА_4 . вказано головного державного інспектора відділу рибоохоронного патруля № 1 ОСОБА_3

Розрахунок матеріальної шкоди до протоколів № 009103, 009063, які складені відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за вилов раків та риби лин на загальну суму 705, 50 гривень.

Копію акту вилучених водних біоресурсів від 21.07.2019 року з якого видно, що раки кількості 23 шт. та рибу лин у кількості 1 шт. було повернуто у природне середовище шляхом випущення їх у водойму у живому вигляді.

Приймальний акт № 576 від 30.07.2019 року з якого видно, що згідно протоколу № 009103 від 21.07.2019 року вилучено наступні предмети: човен гумовий 1 шт., двигун підвісний 1 шт., весла гребні 1 шт., раколовки 22 шт.

21 липня 2019 року головним державним інспектором Управління Державного агентства рибного господарства у місті Києві та Київській області Лень О.О. було складено протокол про адміністративне правопорушення № 009100 відносно ОСОБА_7 за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

21 липня 2019 року головним державним інспектором Управління Державного агентства рибного господарства у місті Києві та Київській області Лень О.О. було винесено постанову № 1/009100 по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_7 за порушення п. 4.1.1 Правил любительського та спортивного рибальства, Закону України «Про тваринний світ» та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 гривень.

30 липня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва із позовною заявою до Головного державного інспектора Управління Державного агентства рибного господарства у місті Києві та Київській області Леня Олександра ОСОБА_8 про визнання протиправними дії та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 06.08.2019 року відкрито провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного державного інспектора Управління Державного агентства рибного господарства у місті Києві та Київській області Леня Олександра ОСОБА_8 про визнання протиправними дії та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Наявні в матеріалах справи письмові докази не підтверджують фактичні дані протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , що є підставою для закриття провадження по справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП.

Пунктом 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 221, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Вишгородський районний суд Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя М.Б. Баличева