Ухвала від 16.09.2019 по справі 560/1210/19

УХВАЛА

Справа № 560/1210/19

16 вересня 2019 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Кузьменко Л.В.

суддів: Франовської К.С. Совгири Д. І.

розглянувши в порядку письмового провадження заяву Одеської митниці Державної фіскальної служби України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Сьомого апеляційного адміністративного суду знаходиться апеляційна скарга Одеської митниці Державної фіскальної служби України на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 червня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень. Апеляційний розгляд справи призначено на 17 вересня 2019 року о 13:00.

05 вересня 2019 року до суду від Одеської митниці Державної фіскальної служби України надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції. Обов'язок забезпечення проведення відеоконференції просять покласти на П'ятий апеляційний адміністративний суд.

Перевіривши матеріали справи та заяву відповідача, суд вважає, що дана заява не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Частиною 2 ст. 195 КАС України, визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно ч. 7 ст.195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Відповідно до ч. 5 ст. 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Аналізуючи зміст цієї норми, вбачається, що рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, а не обов'язком.

Судом встановлено, що П'ятий апеляційний адміністративний суд не має змоги організувати 17 вересня 2019 року о 13:00 відеозв'язок з Сьомим апеляційним адміністративним судом у зв'язку із зайнятістю залу судового засідання, в якому відбувається проведення відеоконференції.

Враховуючи викладене, заява Одеської митниці Державної фіскальної служби України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви Одеської митниці Державної фіскальної служби України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Головуючий Кузьменко Л.В.

Судді Франовська К.С. Совгира Д. І.