Справа №295/12611/19
1-кс/295/6556/19
Іменем України
28.08.2019 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянув внесене в кримінальному провадженні №42019061020000054, слідчим СВ Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В клопотанні слідчий зазначив, що у провадженні СВ Житомирського ВП ГУ НП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 21.03.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019061020000054 з приводу вчинення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
З клопотання вбачається, що щосудовим розслідуванням встановлено, що 08.08.2016 року голова постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування ОСОБА_4 направив рекомендації міському голові м. Житомира ОСОБА_5 , «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок громадянам та фізичним особам-підприємцям», п.1. ФОП ОСОБА_6 земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 . По даній земельній ділянці постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування м. Житомира, рекомендувала встановити термін оренди вказаної земельної ділянки на 5 років, але передбачити в договорі оренди на земельну ділянку, можливість розірвання такого договору оренди землі в односторонньому порядку «Орендодавця», у разі необхідності використання даної земельної ділянки для потреб ІНФОРМАЦІЯ_2 з футболу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської міської ради. Усі постійні комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 підтримали указані рекомендації.
Далі 06.09.2016 року за ІНФОРМАЦІЯ_5 прийняла рішення №305 «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок громадянам та фізичним особам-підприємцям», в якому згідно ч.3 цього рішення вказано: при укладанні договору оренди земельної ділянки з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 (земельна ділянка площею 0,1816 га за адресою: АДРЕСА_1 ) передбачити в договорі умову, стосовно можливості в договорі оренди землі розірвання такого в односторонньому порядку, у разі необхідності використання даної земельної ділянки для потреб ІНФОРМАЦІЯ_2 з футболу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Житомирської міської ради.
Далі 25.10.2016 між ІНФОРМАЦІЯ_6 «Орендодавець» в особі мера міста Житомира ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_6 ін..2194504840 «Орендар» був укладений договір оренди землі терміном в 5 років на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , площею - 0,1316 га, кадастровий номер 1810136300:08:033:0003, цільове призначення земельної ділянки: Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі - 03.07.
Незважаючи на ч.3 рішення № 305 від 06.09.2016 ІНФОРМАЦІЯ_4 , працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 не внесли до вказаного вище договору оренди землі, обов'язкову умову ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо поновлення договору оренди вказаної земельної ділянки з ФОП ОСОБА_6 .
Крім того, не зважаючи на те що під час засідання постійної комісії ІНФОРМАЦІЯ_7 , на якому розглядалось питання продовження терміну оренди земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_2 , було повідомлено про те, що цільове призначення ділянки - комерційна діяльність (розміщення автостоянки), у договорі оренди зазначено цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі - 03.07.
Також в даному договорі є протиріччя: відповідно п. 1 ч. 31 даного договору «Усі інші умови, які не визначені в договорі передбачаються рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 », при цьому ч. 34 Розірвання договору оренди в односторонньому порядку не допускається, що напряму суперечить ч. 3 рішення № 305 від 06.09.2016 року.
Згідно Генерального плану м. Житомира, затвердженого рішенням 15 сесії міської ради 7 скликання від 30.11.2016 року № 454, земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 кадастровий номер: 1810136300:08:033:0003, межує із земельною ділянкою ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка знаходяться на території закладів освіти, що передбачає собою дотримання вимог п.2.3 ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».
Відповідно Плану зонування території м. Житомира, дана ділянка знаходиться в зоні Ж-4 - мішаної багатоквартирної забудови та громадської забудови призначена для розташування багатоквартирних будинків поверховістю від п'яти до дев'яти поверхів, супутніх об'єктів повсякденного обслуговування населення, окремих об'єктів загальноміського та районного значення. Також на даній ділянці згідно плану зонування наявні інженерно-геологічні фактори: підтопленість грунтовими водами, згідно Пояснювальної записки Розділ 3. Планувальні обмеження, які діють на території міста.
Ознайомившись з додатком до містобудівного розрахунку було встановлено, що максимальна висотність об'єкту будівництва не буде перевищувати 35 метрів, а поверховість об'єкту будівництва становитиме 9 поверхів (близько 27,5 метрів), що суперечить максимальній висотності на вказаній земельній ділянці, згідно містобудівній документації на місцевому рівні. Також вказана кількість квартир - 78, з розрахунку Соціально-демографічної характеристики домогосподарства у Житомирській області складає 2,665 осіб на квартиру. А тому, керуючись ДБН 360-92**, а саме: п. 3.8 прим. 1 «Мінімально розрахункова площа земельної ділянки для окремого житлового будинку (без розміщення на ній дитячих дошкільних установ і підприємств обслуговування, гаражів, що належать громадянам, фізкультурних і спортивних споруд) необхідно приймати: 12,2 - 12,0 м2 /люд. (9 - 12 поверхів)». Тобто, 78 (квартир) х 2,665 (середня кількість осіб) = 207,85 осіб х 12,2 м2 = 2536,014 м2 має бути земельна ділянка для розміщення житлового будинку, але фактично вона складає 0,1316 га.
28.08.2018 директор ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_7 видав Містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкту будівництва, а саме «будівництва та обслуговування об'єктів торгівлі» №59-1/18 від 28.08.2018 року ФОП ОСОБА_6 .
Встановлено, що 28.08.2018 заява ФОП ОСОБА_6 про надання містобудівних умов та обмежень надійшла до ІНФОРМАЦІЯ_10 , у подальшому до ІНФОРМАЦІЯ_11 вона надійшла лише 29.08.2018, що підтверджується відміткою про реєстрацію документу в Департаменті.
В п. 3.1. відповідно до Плану зонування території міста Житомира, затвердженого рішенням 20-ї сесії міської ради 7 скликання від 04.04.2017 року № 579, дана земельна ділянка знаходиться в зоні Ж-4 - мішаної багатоповерхової житлової та громадської забудови, але не відповідає наміру замовника та цільовому призначенню будівництва «окремі багатоквартирні житлові будинки з житловими приміщеннями у верхніх поверхах та розміщенням на нижніх поверхах об'єктів ділового, культурного, комерційного використання», тому як це зона реконструкції Ж-5 ( Наказ 548 від 23.07.2010 року). Але в зоні Ж-4 допустиме використання для магазинів та закладів торгівлі за умови спеціального дозволу або погодження.
Крім того, у містобудівних умовах та обмеженнях відсутні відомості передбачені ч. 5 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:
-назву об'єкта будівництва, що повинна відображати вид будівництва та місце розташування об'єкта;
-максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки;
-гранично допустима висотність вказана в метрах суперечить містобудівній документації на місцевому рівні;
-максимально допустиму щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону);
-мінімально допустимі відстані від об'єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд.
28.08.2018 року між ІНФОРМАЦІЯ_12 в особі ОСОБА_5 з однієї сторони та замовником будівництва ФОП ОСОБА_6 був укладений договір наміру № 44-1 «щодо пайової участі замовників будівництва (реконструкції) у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Житомира», підставою вказаної в цьому договорі для його складання вказано рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 19.12.2012 року № 559, яке на час укладення договору наміру № 44-1 втратило чинність відповідно до рішення ІНФОРМАЦІЯ_13 №1121 від 06.12.2017.
За таких обставин, єдиним способом перевірити законність зведення багатоповерхового будинку усупереч вимогам погоджень при виділенні земельної ділянки, є проведення комплексної експертизи проекту будівництва, що можливе лише при проведенні досудового розслідування.
Так, ухвалою Богунського районного суду м. Житомира по справі №295/9897/19 від 05.07.2019 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42019061020000054 було призначено комплексну будівельно - технічну та земельно - технічну експертизу, проведення якої доручено ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Мотивуючи заявлене клопотання слідчий вказав, що у відповідності до зазначеної вище експертизи від судового експерта ІНФОРМАЦІЯ_15 на адресу Житомирського ВП надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів.
Відтак, в обґрунтування заявленого клопотання слідчий зазначив, що на даний час у досудового слідства виникла необхідність у вилученні оригіналу або належним чином завіреної копії (прошитої, пронумерованої та завіреної печаткою розробника або державного органу земельних ресурсів) копії технічної документації із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 1810136300:08:033:0003, а також поворотних точок (кутів) меж земельних ділянок, які є суміжними із даною ділянкою. Можливість здійснення виїмки пов'язана з необхідністю досягнення мети отримання доступу до документів, оскільки, по-перше, у слідства може виникнути необхідність у проведені судово-почеркознавчої експертизи, а по-друге, у відповідності до ст. 99 КПК України сторона кримінального провадження зобов'язана надавати суду для дослідження оригінали документів.
Слідчий в судове засідання не з'явився надав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Виходячи з того, що є достатньо підстав вважати, що зазначена інформація, містить охоронювану законом таємницю, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, та те, що іншими способами неможливо отримати вказану інформацію, керуючись ст.ст.159-166 КПК України слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Надати прокурору Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_8 , слідчому слідчого відділу Житомирського ВП лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому слідчого відділу Житомирського ВП лейтенанту поліції ОСОБА_3 або за його дорученням чи дорученням прокурора оперативним працівникам ІНФОРМАЦІЯ_16 , тимчасовий доступ до речей та документів, а саме:
1.Документації із землеустрою за якими сформована земельна ділянка з кадастровим номером 1810136300:08:033:0003 в повному об'ємі, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 .
2.Документації із землеустрою за якими сформовані земельні ділянки, які є суміжними із земельною ділянкою з кадастровим номером 1810136300:08:033:0003 в повному об'ємі.
3.Зобов'язати працівників ІНФОРМАЦІЯ_17 надати на електронному носії в форматі.in4 або XML координати поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1810136300:08:033:0003 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63) в повному об'ємі із семизначних цифр до коми.
4.Зобов'язати працівників ІНФОРМАЦІЯ_17 надати на електронному носії в форматі .in4 або XML координати поворотних точок (кутів) меж земельних ділянок, які є суміжними із земельною ділянкою з кадастровим номером 1810136300:08:033:0003 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63) в повному об'ємі із семизначних цифр до коми.
З можливістю вилучення оригіналів всіх вище перелічених документів у зв'язку з проведенням комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної та експертизи з питань землеустрою та відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України №1950/5 від 26.12.2012), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_18 юридична адреса та фактична адреса: АДРЕСА_3 , або підпорядкованого підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_17 , юридична адреса та фактична адреса: АДРЕСА_4 .
Встановити строк дії ухвали до 27.09.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: