Справа № 587/1932/19
12 вересня 2019 року року Сумський районний суд Сумської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми подання начальника Сумського РВП ГУНП України в Сумській області відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, українця, громадянина України, з вищою освітою, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 10.04.2015 року Сумським районним судом Сумської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 років обмеження волі, звільнився 20.01.2017 року умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 4 місяці 19 днів,
про встановлення адміністративного нагляду, -
12.09.2019 року до суду надійшло вказане подання із Сумського РВП ГУНП Сумської області, відповідно до якого на підставі п. 2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнились з місць позбавлення волі» начальник Сумського РВП ГУ НП в Сумській області просив суд встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 12 місяців, як особі звільненої з місць позбавлення волі, із відповідними обмеженнями, передбаченими чинним законодавством, у зв'язку з притягненням вказаної особи неодноразово до адміністративної відповідальності та антигромадської поведінки даної особи.
У судове засідання 12.09.2019 року ОСОБА_3 не з'явився, направивши заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує проти задоволення подання.
Представник Сумського РВП ГУ НП в Сумській області подання підтримала.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання слід відмовити, виходячи з наступного.
10.04.2015 року вироком Сумського районного суду Сумської області ОСОБА_3 був засуджений за ч. 3 ст. 15 - ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України трьох років обмеження волі.
На підставі наданої суду довідки про звільнення ОСОБА_3 серії СУМ № 09134 останній відбував покарання з 15.06.2015 року по 20.01.2017 року, звільнений на підставі ухвали Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 12.07.2017 року згідно ст. 81 КК України, умовно-достроково на строк 1 рік 4 місяці 19 днів.
Станом на день розгляду справи судимість у відношенні ОСОБА_3 не погашена та не знята у встановленому законом порядку, а тому він підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктами «б», «в», «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Тобто ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначений вичерпний перелік осіб, відносно яких може бути встановлено адміністративний нагляд.
Як встановлено в суді 10 квітня 2015 року ОСОБА_3 був засуджений до трьох років обмеження волі, що стосується попередньої судимості ОСОБА_3 , то суду не надано жодної інформації щодо відбуття останнім покарання, а тому у суду немає можливості визначити перебіг строків, передбачений ст. 89 КК України.
Аналіз наведеного законодавства і встановлених обставин справи є підставою для відмови у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 .
На підставі вище викладеного, керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 376, 392, 395, 539 КПК України, суд
Відмовити у встановленні адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги на протязі семи днів з дня проголошення повного тексту постанови суду.
Суддя ОСОБА_1