Номер провадження 3/754/3328/19
Справа №754/11604/19
Іменем України
02 вересня 2019 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
проживаючого в АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР №184939 від 03.06.2019 зазначено, що 03.06.2019 о 19 год. 30 хв. по АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 порушив Терміновий заборонний припис стосовно кривдника (далі ТЗП), а саме почав спілкуватися з колишньою дружиною, не дивлячись на заборону. В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, пояснюючи тим, що ТЗП АА №005661 від 03.06.2019, винесено строком на 5 діб з 19:00год. - 03.06.2019 по 19:00год. - 07.03.2019, який виконати не передбачається можливим, оскільки строк спливу заборони настає раніше ніж час настання дії. Після отриманого ТЗП, ОСОБА_1 залишився в своєму помешканні, оскільки є власником квартири АДРЕСА_2 та іншого житла для проживання не має. Однак, приблизно через 30 хвилин, з'явився дільничний та склав протокол серія ГР 184939 від 03.06.2019 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2, за начебто порушення ТЗП АА №005661, а саме спілкування з колишньою дружиною ОСОБА_2 . Також, зазначив, що з колишньою дружиною не спілкувався, а ТЗП АА НОМЕР_1 , який став підставою складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП оскаржується в Окружному адміністративному суді м.Києва.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши ОСОБА_1 суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній сам факт адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, виходячи з такого.
Судом установлено, що підставою складення протоколу про адміністративне правопорушення, серії ГР №184939 від 03.06.2019 відносно ОСОБА_1 , за яким передбачено адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП став Терміновий заборонний припис стосовно кривдника, серії НОМЕР_1 від 03.06.2019.
Однак, Терміновий заборонний припис стосовно кривдника, серії НОМЕР_1 від 03.06.2019 має нечіткі терміни заборони, а саме: строком на 5діб, які починаються з 19:00год. - 03.06.2019, а закінчуються о 19:00год. - 07.03.2019, що унеможливлює його виконання.
Відповідно до ч.1 ст. 173-2 КУпАП, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 278, 280 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребовуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи, що судом встановлено, що ТЗП від 03.06.2019 складений без дотримання чіткої заборони контактувати з постраждалою особою, а інших доказів які б стали підставою визнання факту домашнього насилля як правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, саме 03.06.2019 матеріали справи не містять і суду не надано, тому відсутня можливість встановити наявність адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Таким чином, відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, дотримуючись завдань КУпАП, вважаю за необхідне закрити дану справу за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Керуючись статтями 173-2, 247, 266, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.
Суддя В.В. Бабко