18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
11 вересня 2019 року Справа № 904/3239/19
Суддя господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до гр. ОСОБА_1 про стягнення 51337 грн. 26 коп.,
Позивач - акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» звернувся в господарський суд Дніпропетровської області з позовом до гр. ОСОБА_1 (далі - відповідач), у якому просить суд стягнути на підставі договору б/н від 12.07.2018 року 49797 грн. 33 коп. заборгованості за кредитом, 859 грн. 64 коп. заборгованості по процентах за користування кредитом та 680 грн. 29 коп. пені, що разом становить 51337 грн. 26 коп. та відшкодування понесених судових витрат.
Ухвалою від 19.08.2019 року господарський суд Дніпропетровської області у справі №904/3239/19 позовну заяву акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до гр. ОСОБА_1 про стягнення 51337 грн. 26 коп. передано за підсудністю до господарського суду Черкаської області
10.09.2019 року супровідним листом за вх. №27678/19 матеріали за позовом акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до гр. ОСОБА_1 про стягнення 51337 грн. 26 коп. надійшли до господарського суду Черкаської області та згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа № 904/3239/19 передана судді Грачову В.М.
Розглянувши матеріали позовної заяви суддя приходить до наступних висновків.
У позовній заяві позивач зазначив, що 12.07.2018 року фізичною особою-пІдприємцем ОСОБА_1 через систему інтернет-клієнт-банкінгу було підписано із використанням електронного цифрового підпису Анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуг "КУБ". Відповідно до цієї заяви позичальник приєднався до розділу 3.2.8. Умов та правил надання банківських послуг (далі - Умови), які розміщені на офіційному веб-сайті акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк" та були затверджені рішенням Правління ПАТ КБ "Приватбанк", яке викладено у протоколі № 10 від 09.02.2017 року. 04.10.2018 року відповідачем була припинена господарська діяльність, про що був внесений відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Позивач зазначає, що відповідно до ст. ст. 51, 52, 598-609 ЦК України, однією із особливостей підстав припинення зобов'язань для фізичної особи-підприємця є те, що у випадку припинення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (виключення з реєстру суб'єктів підприємницької діяльності) її зобов'язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати. Фізична особа-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном. Враховуючи викладене, позивачем в якості відповідача визначено фізичну особу - ОСОБА_1 .
Таким чином, підстави для залишення позовної заяви публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Положеннями ч. 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ст. 249 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Частиною 5 ст. 252 ГПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи № 904/3239/149, клопотання позивача, з урахуванням положень ст. ст. 12, 247 ГПК України, враховуючи ціну позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі та ,оскільки згідно положень ГПК України, дана справа відноситься до категорії малозначних, для швидкого вирішення спору, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250, 252 ГПК України, господарський суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 904/3239/19 .
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 10:00 10 жовтня 2019 року. Засідання провести в приміщенні господарського суду, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, к. 220, тел. канцелярії суду: 31-21-49.
4. Зобов'язати позивача до дня засідання подати через канцелярію суду усі документи в обґрунтування позовних вимог та оригінали цих документів для огляду в судовому засіданні; довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо позивача та відповідача станом на день розгляду справи.
5. Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання даної ухвали подати через канцелярію суду та направити позивачу письмовий відзив на позовну заяву в порядку ст. 165 ГПК України і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову у разі їх наявності; довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
6. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив із урахуванням вимог 167 ГПК України.
8. Роз'яснити відповідачу, що ним може бути подана заява із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження згідно вимог ст. 250 ГПК України протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
9. Повідомити сторони, що додаткові письмові докази, висновки експертів, клопотання, заяви, пояснення, можуть бути ними подані через канцелярію суду у строк до 09.10.2019 року.
10. Явку у судове засідання представників сторін визнати обов'язковою.
Суддя Грачов В.М.