ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
10 вересня 2019 року справа № 923/533/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. за участю секретаря судового засідання Горголь О. М., розглянувши справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИМАТ ГРУПП", смт. Горностаївка Херсонської області
до: Акціонерного товариства "Херсонобленерго", м. Херсон
про скасування оперативно-господарських санкцій
за участю представників:
від позивача: уповноважений представник Зіновкіна О. П.;
від відповідача: не прибув;
Слухач - Литовський І. С.
встановив:
27.06.2019 року до Господарського суду Херсонської області надійшла позовна заява від 27.06.2019 Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИМАТ ГРУПП" до Акціонерного товариства "Херсонобленерго", в якій просить:
- скасувати оперативно-господарську санкцію, застосовану АТ "Херсонобленерго" до ТОВ "ГРИМАТ ГРУП" у вигляді нарахування вартості спожитої електричної енергії внаслідок порушення правил користування електричною енергією на суму 141 804,00 грн, оформлену протоколом комісії з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії АТ "Херсонобленерго" від 23.05.2019 № 294;
- скасувати оперативно-господарську санкцію, застосовану АТ "Херсонобленерго" до ТОВ "ГРИМАТ ГРУП" у вигляді нарахування вартості спожитої електричної енергії внаслідок порушення правил користування електричною енергією на суму 84 188,21 грн, оформлену протоколом комісії з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії АТ "Херсонобленерго" від 23.05.2019 № 292;
- скасувати оперативно-господарську санкцію, застосовану АТ "Херсонобленерго" до ТОВ "ГРИМАТ ГРУП" у вигляді нарахування вартості спожитої електричної енергії внаслідок порушення правил користування електричною енергією на суму 216 137,70 грн, оформлену протоколом комісії з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії АТа "Херсонобленерго" від 23.05.2019 № 294.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.06.2019 року, справу розподілено судді Литвиновій В.В.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 01.07.2019 позовну заяву від 27.06.2019 Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИМАТ ГРУПП" залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви від 27.06.2019 у десятиденний з дня отримання ухвали суду від 01.07.2019 шляхом надання належних доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.
10.07.2019 Господарський суд Херсонської області отримано від Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИМАТ ГРУПП" заяву про усунення недоліків від 10.07.2019 (зареєстровано за вх.№ 6262/19 від 10.07.2019), що містить вищезазначену інформацію.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 11.07.2019 за вказаною позовною заявою відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання у справі призначено на 10.09.2019.
На визначену судом дату - 10.09.2019 у судове засідання прибув уповноважений представник позивача. Відповідач правом участі у судовому засіданні не скористався, натомість відповідачем подано заяву (Вх. №1451/19 від 06.09.2019) про зупинення провадження у справі до розгляду Великою палатою Верховного Суду справи № 910/17955/17. Суд відмовив у задоволення даного клопотання про, що постановлено відповідну ухвалу.
06.09.2019 судом отримано відзив на позов (вх.№8244/19 від 06.09.2019) у поданому відзиві відповідач проти позовних вимог заперечує у повному обсязі з додатками.
Позивач у підготовчому судовому засіданні зазначив про отримання відзиву на позов лише 10.09.2019 та неможливість висловити свою позицію з питань, викладених у ньому.
Згідно з поштовою накладною відзив направлений за адресою позивача 06.09.2019.
Суд констатує, що відзив подано відповідачем з порушенням встановленого судом в ухвалі про відкриття провадження у даній справі строку, оскільки означену ухвалу відповідач отримав 15.07.2019.
Розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження, її розгляд призначений у підготовчому судовому засіданні, завданнями якого, відповідно до п.2 ч.1 177 ГПК України, у тому числі, є визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, з'ясування заперечень проти позовних вимог.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст.ст. 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
У зв"язку з викладеним у суду відсутня можливість з'ясувати питання, передбачені ч.2 ст.182 ГПК України, та закінчити підготовче провадження, що є підставою для відкладення підготовчого засідання.
У зв'язку з необхідністю у відкладенні підготовчого засідання, з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд, застосовуючи повноваження, передбачені ч.3 ст.177 ГПК України, з власної ініціативи продовжує строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.177, п.3 ч.2 ст.183, ст. ст. 235,234 ГПК України, суд-
постановив:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження у справі №923/533/19 на 30 днів.
2. Відкласти підготовче судове засідання на 08 жовтня 2019 року о 15:30 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 4
3. Запропонувати позивачу у строк до 07.10.2019 через канцелярію Господарського суду Херсонської області подати відповідь на відзиві відповідача примірник відповіді направити позивачу, а відповідні докази надати суду.
4. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.80 ГПК України:
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
5. Дана ухвала набирає законної сили з дня її оголошення у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.
6.Копію ухвали направити сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.
Повний текст ухвали складено (підписано) 11.09.2019
Суддя В.В.Литвинова