Справа № 752/3645/18
Провадження № 1-кс/752/7026/19
Іменем України
05.09.2019 року Голосіївський районний суд міста Києва
у складі слідчого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність посадових осіб Київської місцевої прокуратури №1 щодо не розгляду поданого в порядку ст. 220 КПК України клопотання адвоката у кримінальному провадженні №12018100010000867, суд -
Встановив
В обґрунтування скарги адвокат ОСОБА_3 вказує, що, діючи в інтересах ОСОБА_4 , яка має статус потерпілої у кримінальному провадженні №12018100010000867, 02.07.2019 року подала до Київської місцевої прокуратури №1 клопотання про надання згідно зі ст. 221 КПК України для ознайомлення матеріалів кримінального провадження, яке здійснюється слідчим ОСОБА_5 .
Проте, в порушення вимог ст. 220 КПК України клопотання прокурором не розглянуто у строк - не більше трьох днів з моменту його подання.
В поданій до суду в скарзі адвокат ОСОБА_3 просить зобов'язати прокурора Київської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_6 чи іншу уповноважену особу, що здійснює процесуальне керівництво досудового розслідування, розглянути клопотання про ознайомлення з матеріалами 12018100010000867 від 31.01.2018 р. за вих. №7183 від 01.07.2019 року.
Адвокат ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд скарги у її відсутність. Вказала, що вимоги скарги підтримує та просить їх задовольнити.
Прокурор Київської місцевої прокуратури №1 в судове засідання не з'явився, що не перешкоджає розгляду скарги відповідно до ч.3 ст. 306 КПК України.
Фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів у суді не здійснювалося на підставі ч.4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши матеріали скарги, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена, серед іншого, бездіяльність слідчого або прокурора, яка полягає у нездійсненні інших процесуальних дій, які слідчий, прокурор зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Згідно з ч. 1 ст. 220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов'язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Частиною 2 даної статті передбачено, що про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об'єктивних причин - надсилається їй.
Адвокат ОСОБА_3 надала суду докази подання нею 02.07.2019 року до Київської місцевої прокуратури №1 клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, що підтверджується відміткою про отримання на примірнику клопотання. Однак на день звернення зі скаргою до суду, а також на даний час прокурором не розглянуто клопотання адвоката ОСОБА_3 , про що свідчить неотримання нею повідомлення про результати розгляду її клопотання.
Наведене дає підстави для висновку про бездіяльність прокурора, яка полягає у нездійсненні ним процесуальних дій, які він був зобов'язаний вчинити у визначений КПК України строк, а саме, у не розгляді клопотання адвоката ОСОБА_3 у визначений ч. 1 ст. 220 КПК строк. Отже, скарга підлягає задоволенні задоволенню.
Керуючись ст.ст. 220, 303-306, 307, 309 КПК України, суд -
Ухвалив
Скаргу - задовольнити.
Зобов'язати прокурора Київської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_6 , іншу уповноважену особу,що здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №12018100010000867 розглянути клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка представляє інтереси ОСОБА_4 від 01.07.2019 року, яке отримано Київською місцевою прокуратурою №1 02.07.2019 р., про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №12018100010000867, відповідно до вимог ст. 220 КПК дій та в строк не більше трьох днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя