Справа №705/3994/19
3/705/1826/19
09 вересня 2019 року Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 164 КУпАП,
На адресу суду надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Мото-Трейдінг», здійснював зберігання та проводив реалізацію паливно-мастильних матеріалів на АЗС ТОВ «Мото-Трейдінг» по вул. С.Бандери, 21 м. Умань, без необхідних дозвільних документів, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає, що справу необхідно повернути для дооформлення до ГУ ДФС у Черкаській області з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адмінправопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що протокол не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначена адреса проживання особи, відносно якої він складений; відсутні відомості про свідків чи понятих; відсутні відомості про роз?яснення особі її законних прав та інтересів. Крім того, в матеріалах, долучених до протоколу відсутнє документальне підтвердження зайняття ОСОБА_1 вказаної посади у ТОВ «Мото-Трейдінг»; копії документів, що долучені до протоколу належним чином не завірені.
Враховуючи вище викладене, а також те, що в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутня інформація щодо місця проживання чи тимчасового перебування громадянина ОСОБА_1 , приймаючи до уваги, що відсутність вказаної інформації позбавляє суд можливості повідомити особу, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, про час та дату розгляду справи та встановити належним чином відповідну особу, що може в подальшому ускладнити виконання рішення суду, тому зазначені недоліки суддя відносить до суттєвих порушень вимог діючого КУпАП, що не дають змоги здійснити всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі у відповідності з діючим КУпАП.
Дослідивши матеріали справи суддя вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до ГУ ДФС у Черкаській області для дооформлення.
Керуючись ст. 255- 256 КУпАП, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП, з доданими до нього матеріалами, повернути до Головного управління ДФС у Черкаській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.Л. Гудзенко