06 вересня 2019 року справа № 580/2217/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламаря П.Г.,
за участю секретаря Трегулова Б.Л.,
представника позивача - Лук'яненко Г.О. (за ордером),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Комунального підприємства “Смілатеплокомуненерго” до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення,
09.07.2019 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулося КП “Смілатеплокомуненерго” (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. В.Чорновола, 72-А) з адміністративним позовом до Смілянської міської ради (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Незалежності, 37), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Смілянської міської ради від 25.06.2019 №102-1/VII “Про надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, що отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення в 2018 році”.
29.07.2019 судом винесено ухвалу про відмову у забезпеченні адміністративного позову.
08.08.2019 перейдено до розгляду справи в письмовому провадженні.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що всупереч норм чинного законодавства України, відповідачем прийняте оскаржуване рішення, яким порушуються права позивача. Вказаним рішенням Відповідач дав вказівку Підприємству не враховувати жодні вимоги чинного законодавства України, щодо порядку постачання теплової енергії, порядку відключення громадян від системи централізованого опалення. Однак знову ж таки жодною нормою не передбачено повноважень міської ради давати відповідні вказівки. ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» не надає повноважень органам місцевого самоврядування приймати рішення про надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення. ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та постановою КМУ № 630 визначено, що видача технічних умов на відключення від систем централізованого опалення встановлюється не органом місцевого самоврядування, а у виключних випадках передбачених нормою права та технічною можливістю теплопостачальною або теплогенеруючою організацією. Також зазначено, що відповідно до вказаної постанови КМУ витрати, пов'язані з відключенням від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем. Просив позов задовольнити, визнати протиправним та скасувати оскаржуване рішення.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився. В надісланому відзиві заперечує проти задоволення позову та зазначає, що споживач має право на вибір джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це технічно можливо відповідно до Закону України «Про теплопостачання». Абзац 5 ст. 13 даного Закону до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання відносить здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог. Наказом від 22.11.2005 № 4 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України був затверджений «Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання». Цей Порядок передбачав створення при виконавчому органі органу місцевого самоврядування - постійно діючої міжвідомчої комісії по розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, з правом самостійного суб'єкта владних повноважень. Наказом від 06.11.2007 № 169 Міністерства з питань ЖКГ України внесено зміни в цей Порядок, в тому числі і в його назву - «Порядок відключення окремих будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» і з цього часу він не регламентує процедуру відключення окремих квартир від мереж централізованого теплопостачання, однак, при цьому жодним своїм пунктом не забороняє таке відключення. Зазначено, що відмова від відключення окремих квартир від мережі ЦО йде в розріз із принципами інституту права власності, а також унеможливлює здійснення вибору щодо використання альтернативних видів тепла. Крім того, послуги теплопостачання надаються окремому споживачу приміщення, а не багатоквартирному будинку, як єдиному об'єкту теплопостачання. Відповідно до Порядку №169 відключення споживачів від системи централізованого опалення потребує отримання технічних умов від відповідних організацій в тому числі теплопостачальної організації, якою і є КП «Смілакомунтеплоенерго». В 2018 році в м. Сміла близько 1000 родин отримали відповідні дозволи на відключення від мереж централізованого опалення. Однією з підстав для прийняття вищевказаного рішення є електронна петиція жителів м. Сміла від 30.05.2019 «Про прийняття рішення міської ради щодо обов'язкового надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення», можливість подання якої до органів місцевого самоврядування визначається статтею 23 Закону України від 02.10.1996 № 393/96- ВР «Про звернення громадян». Смілянська міська рада під час прийняття оскаржуваного рішення діяла в інтересах громадян (споживачів) свого міста, з метою захисту їх прав та інтересів в межах наданих їй повноважень, у спосіб, передбачений чинним законодавством відповідно до Конституції України та законів України, а тому рішення міської ради від 25.06.2019 №102-1/VII «Про надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, що отримали дозволи на відключення централізованого опалення в 2018 році» є законним та не підлягає скасуванню відповідно до заявлених вимог.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Комунальне підприємство “Смілатеплокомуненерго” зареєстроване в ЄДРПОУ 30.06.2005 за основним видом КВЕД 35.30 постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Відповідно до п. 3.3 ст. 3 Статуту комунального підприємства “Смілатеплокомуненерго”, затвердженого рішенням Смілянської міської ради від 11.07.2019 № 103-6/VII у відповідності з предметом і метою діяльності, Підприємство, в тому числі, але не обмежуючись, має право… -здійснювати розробку та видачу технічних умов на проектування і будівництво об'єктів теплопостачання.
Про надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, що отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення в 2018 році
Рішенням Смілянської міської ради від 26.06.2019 №102-1/VII “Про надання технічних умов на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, що отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення в 2018 році” відповідно до ст. 25, ч. 2, п.З ч.4 ст. 42, ч.І ст.59 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи електронну петицію від 30.05.2019 «Про прийняття рішення міської ради щодо обов'язкового надання технічних умов на відключення від мереж ЦО КП «Смілакомунтеплоенерго» всім, хто отримав дозвіл на відключення від мереж ЦО в 2018 році та зменшення їх вартості до розміру прожиткового мінімуму» міська рада вирішила: Комунальному підприємству «Смілакомунтеплоенерго»:
- протягом місяця, надати (заявникам/споживачам), технічні умови на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, які отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення в 2018 році;
- забезпечити укладання договору із (заявниками/споживачами), про оплату місць загального користування, в разі наявності приладів опалення в місцях загального користування відповідно до чинного законодавства;
- розробити та затвердити калькуляцію про визначення вартості робіт з видачі технічних умов відокремлення від мереж централізованого опалення, яка не повинна перевищувати розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на початок поточного року.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим фактичним обставинам, суд зазначає наступне.
Діяльність органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання у відповідних правовідносинах регламентується Конституцією України та законами України, зокрема Законом України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР(далі-Закон № 280/97-ВР), Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII(далі - Закон № 2189-VIII), Закон України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV(далі - Закон № 2633-IV).
Відповідно до ст. 25 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Пунктами 29 - 30-2, ч. 1, ст. 26 Закону № 280/97-ВР встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету; прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади. Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради; прийняття рішень про визначення критеріїв, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов'язковим у комунальних унітарних підприємствах та у господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді; про затвердження порядку утворення наглядової ради, порядку призначення членів наглядової ради комунального унітарного підприємства; про визначення кола питань, що належать до виключної компетенції наглядової ради комунального унітарного підприємства; про встановлення вимог до незалежних членів наглядової ради комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді; визначення критеріїв відбору незалежного аудитора та критеріїв віднесення комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, до таких, фінансова звітність яких (у тому числі консолідована) підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, та затвердження порядку такої перевірки і порядку залучення незалежного аудитора.
Відповідно до п.п. 2, п. б) ст. 30 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.
Суд звернув увагу та погоджується із твердженням позивача, що ст. 25, 42, 59 Закону № 280/97-ВР, на які посилається в оскаржуваному рішенні відповідач, не дають йому права втручатись в господарську діяльність позивача встановлюючи умови та обмеження для виконання певних видів робіт.
Частиною 3 ст. 4 Закону № 2189-VIII визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать: 1) затвердження та виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та виконанні відповідних державних і регіональних програм; 2) встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону; 3) затвердження норм споживання комунальних послуг; 4) інформування населення відповідно до законодавства про стан виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також про відповідність якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам; 5) здійснення моніторингу стану виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства; 6) встановлення одиниці виміру обсягу наданих послуг з поводження з побутовими відходами.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 7 Закону № 2189-VIII споживач має право розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання договору, за умови допуску виконавця для здійснення технічного припинення надання відповідної послуги. Це право не поширюється на договір про постачання теплової енергії, укладений зі споживачами у багатоквартирному будинку, крім випадку розірвання такого договору колективним споживачем. Пунктом 7 Розділу VI ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Закону № 2189-VIII у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні. Не допускається примусове відокремлення (відключення) від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відокремлення (відключення) від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.
Пунктами 24-28 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07. 2005 № 630 визначено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Витрати, пов'язані з відключенням від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.
Споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Статтею 13 Закону № 2633-IV визначено, щодо основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать:
регулювання діяльності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад;
затвердження місцевих програм розвитку у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних і регіональних програм у цій сфері;
затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації;
здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог;
погодження на розміщення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об'єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території;
встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством;
щоквартальне оприлюднення встановлених для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій, атомних електростанцій та когенераційних установок);
перегляд за власною ініціативою та/або за зверненням суб'єкта господарювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій, атомних електростанцій та когенераційних установок), але не більше одного разу на квартал;
погодження інвестиційних програм стосовно об'єктів теплопостачання, що перебувають у комунальній власності, крім тих, що виробляють теплову енергію на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
Відповідно до ст. 18 Закону № 2633-IV суб'єктам господарської діяльності у сфері теплопостачання забороняється зловживати монопольним становищем у будь-якій формі. Суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють виробництво, постачання та транспортування теплової енергії і займають монопольне (домінуюче) положення на ринку теплової енергії, не можуть припиняти свою діяльність або зменшувати обсяг постачання теплової енергії з метою створення дефіциту теплової енергії, якщо необхідність такого обмеження не встановлена законодавством України.
Відповідно до ст. 2 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV(далі - ГК України) учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.
Статтею 6 ГК України визначено, що загальними принципами господарювання в Україні є зокрема і заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.
Відповідно до ст. 8 ГК України держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання. Рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування з фінансових питань, що виникають у процесі формування та контролю виконання бюджетів усіх рівнів, а також з адміністративних та інших відносин управління, крім організаційно-господарських, в яких орган державної влади або орган місцевого самоврядування є суб'єктом, наділеним господарською компетенцією, приймаються від імені цього органу і в межах його владних повноважень. Господарська компетенція органів державної влади та органів місцевого самоврядування реалізується від імені відповідної державної чи комунальної установи. Безпосередня участь держави, органів державної влади та органів місцевого самоврядування у господарській діяльності може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Частиною 4 ст.23 ГК України визначено, що незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Щодо рішення протягом місяця, надати (заявникам/споживачам), технічні умови на відключення від мереж централізованого опалення власникам квартир, які отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення в 2018 році судом встановлено, відповідачем не надано суду доказів додержання вимог Закону № 2189-VIII при наданні комісією дозволів на відключення споживачів від мереж централізованого опалення. У відзиві відповідач зазначає, що близько 1000 родин отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення проте не надано перелік вказаних споживачів послуг. Не надано документального підтвердження звернення заявників/споживачів до позивача про отримання технічних умов.
Щодо рішення забезпечити укладання договору із (заявниками/споживачами), про оплату місць загального користування, в разі наявності приладів опалення в місцях загального користування відповідно до чинного законодавства. У рішенні та наданому суду відзиві на позов відсутній перелік власників квартир, у яких встановлені ідивідуальні прилади обігріву квартири.
Щодо рішення розробити та затвердити калькуляцію про визначення вартості робіт з видачі технічних умов відокремлення від мереж централізованого опалення, яка не повинна перевищувати розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на початок поточного року, суд зазначає, що калькуляція по визначенню вартості робіт з видачі технічних умов відокремлення від мереж централізованого опалення віднесено до гоподарської діяльності позивача. А ч. 4 ст.23 ГК України визначено, що незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється.
Також відповідно до Постанови № 630 витрати, пов'язані з відключенням від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення, відшкодовуються споживачами відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.
Крім того, відповідачем не надано до суду жодного обґрунтування щодо встановлення обмежень оплати робіт, які зобов'язано виконати позивачем.
Також суд вважає безпідставним посилання відповідача на електронну петицію від 30.05.2019 «Про прийняття рішення міської ради щодо обов'язкового надання технічних умов на відключення від мереж ЦО КП «Смілакомунтеплоенерго» всім, хто отримав дозвіл на відключення від мереж ЦО в 2018 році та зменшення їх вартості до розміру прожиткового мінімуму», як на підставу для прийняття оспорюваного рішення.
Рішенням Смілянської міської ради від 29.12.2016 № 35-7/VII затверджено «Положення про електронні петиції».
Пунктами 3.1-3.2 Розділу 3 Положення встановлено, що петиція, яка впродовж встановленого терміну набрала необхідну кількість голосів на свою підтримку, не пізніше наступного дня невідкладно надсилається адміністратором системи міському голові для розгляду на найближчому засіданні сесії міської ради. На розгляд електронної петиції може запрошуватись ініціатор, якому надається право представити свою електронну петицію та виступити з доповіддю або співдоповіддю щодо питання, піднятого у тексті Петиції під час її розгляду на засіданні. За підсумками розгляду приймається рішення про вжиття заходів або про направлення розгляду питання належним органам: сесії ради, голові, депутатській комісії, структурному підрозділу виконавчого комітету тощо. Якщо є необхідність відповідний структурний підрозділ виконавчого комітету із залученням ініціатора подання електронної петиції, готує проект рішення або приймаються інші документи (розпорядження, правила, порядки, накази тощо) для вирішення піднятої петицією проблеми.
Викладено свідчить, що відповідач - Смілянська міська рада зобов'язана прийняти до розгляду петицію на найближчому засіданні сесії, але відсутня імперативна вимога щодо прийняття рішення про її задоволення.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень не доведено суду правомірність та обґрунтованість оскаржуваного рішення.
На підставі викладеного, суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлену позовну вимогу обґрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1, ст. 139 КАС України, При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 77, 139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Смілянської міської ради від 25.06.2019 № 102-1/VII.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Смілянської міської ради (20700, Черкаська область, м.Сміла, вул. Незалежності, буд.37, код ЄДРПОУ 25874705) на користь Комунального підприємства “Смілатеплокомуненерго” (20700, Черкаська область, м.Сміла, вул. В'ячеслава Чорновола, буд.72-А, код ЄДРПОУ 33648312) всі понесені судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя П.Г. Паламар