Рішення від 06.09.2019 по справі 540/1351/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1351/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Олешківської міської ради про зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність земельної ділянки з кадастровим № 6525010100:02:001:1279 ,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Олешківської міської ради (далі - відповідач), у якому просить зобов'язати Олешківську міську раду у двотижневий строк, встановлений статтею 118 Земельного кодексу України, затвердити позивачу проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передати у власність земельну ділянку площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , з кадастровим № 6525010100:02:001:1279 .

В обґрунтування свої позовних вимог зазначає, що 29.01.2018 року ОСОБА_1 подала до Олешківської міської ради клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,1 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (біля земельної ділянки з кадастровим номером: 6525010100:02:001:0557 ). Вказане клопотання Олешківська міська рада отримала та зареєструвала 02.02.2018 року, у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган місцевого самоврядування не прийняв жодне із рішень у відповідності до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України. Відповідно у позивача виникло право на замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки без надання такого дозволу - з огляду на пропуск строку для прийняття рішення, про що письмово повідомлено Олешківську міську раду та додано договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Згідно статті 186-1 Земельного кодексу України проект погоджено із відділом з питань містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій та житлового господарства Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області, а також з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (органами Держгеокадастру). 11.04.2019 року позивач подала до Олешківської міської ради клопотання про затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачі у власність земельної ділянки, площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки 6525010100:02:001:1279 , вказане клопотання відповідач отримав 16.04.2019. Розглянути вказане клопотання міська рада мала до 29.04.2019 відповідно до статті 118 Земельного кодексу України. З офіційного сайту відповідача позивачу стало відомо про виключення з проекту рішення «Про затвердження землевпорядних документацій та передачу земельних ділянок у власність» порядку денного сорок сьомої чергової сесії Олешківської міської ради VII скликання 31.05.2019 пунктів 1.20 та 2.20. Листами від 06.06.2019 року № 1314/04-12, 07.06.2019 року № 1330/04-12 відповідач повідомив, що вищевказані пункти з проекту рішення виключені на підставі норм регламенту Олешківської міської ради VII скликання, також відповідач зазначив на відсутність дозволу у позивача на виготовлення вказаної документації. В вказаній відповіді відсутні посилання на норми Земельного кодексу України, який регламентує підстави для відмови в затвердження проекту землеустрою. Така поведінка відповідача на думку позивача є незаконною, в розумінні статті 19 Конституції України, оскільки не відповідає вимогам викладеним у статтях 121, 118 Земельного кодексу України. Враховуючи вищевикладене, просить позовні вимоги задовольнити. Крім того, просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення, шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, у разі неподання звіту у встановлений судом строк або неповажності невиконання рішення суду за наслідками розгляду звіту накласти на Олешківського міського голову Воронова Дмитра Миколайовича штраф у сумі сорок розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвалою суду від 08.07.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 18.07.2019 року вирішено справу розглядати в судовому засіданні з повідомленням сторін. Призначено судове засідання на 06.08.2019 року.

29.07.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що при розгляді даного проекту рішення депутатом міської ради (голова постійної комісії з питань екології, регулювання земельних відносин, використання природних ресурсів та благоустрою) Гараненком В.О. було внесено пропозицію про виключення з проекту рішення пунктів 1.21 та 2.21 у зв'язку з відсутністю у громадян дозволу на виготовлення землевпорядної документації та порушення процедури. Більшістю складу ради було підтримано дану пропозицію та пункти 1.21 та 2.21 були виключенні з проекту рішення. Відповідно до ч. 9 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. У відповідача виникають певні обов'язки лише з дня отримання погодженого проекту. У разі, якщо проект не погоджено або погоджено неналежним органом чи неналежними особами, у ради не виникає обов'язків щодо розгляду та затвердження проекту землеустрою. Позивач надала проект землеустрою, в якому відсутнє погодження виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури або структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури. Олешківська міська рада щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі земельної ділянки у власність ОСОБА_1 або про відмову в його затвердженні та передачі у власність земельної ділянки рішення не прийняла. Таким чином, станом на час звернення позивача до суду подана ним заява фактично не розглянута органом місцевого самоврядування.

06.08.2019 року до суду надійшла відповідь на відзив. Позивач звертає увагу про те, що проект землеустрою погоджений у всіх інстанціях, висновки про погодження проекту землеустрою є чинними та не ким не оскаржені, відповідно правомірність розроблення проекту землеустрою згідно ст. 118 Земельного кодексу України підтверджено.

06.08.2019 року розгляд справи відкладено на 27.08.2019 року за клопотанням представника відповідача.

27.08.2019 року від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч.1 ст. 205 КАС України).

Частиною 9 ст. 205 КАС України визначено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до положень частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши докази, суд встановив такі обставини.

29.01.2018 року ОСОБА_1 подала до Олешківської міської ради клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,1 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (біля земельної ділянки з кадастровим номером: 6525010100:02:001:0557 ).

Вказане клопотання Олешківська міська рада отримала та зареєструвала 02.02.2018 року, у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган місцевого самоврядування не прийняв жодне із рішень у відповідності до п.7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Дані обставини встановлені рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 21.12.2018 року у справі № 540/2170/18.

Відповідно у позивача виникло право на замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки без надання такого дозволу.

02.04.2018 року позивач письмово повідомила Олешківську міську раду про замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки та додала договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельних ділянок від 02.04.2018 року

Відповідно до висновку відділу з питань містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій та житлового господарства Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області головний архітектор району погоджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Земельна ділянка не має обмежень та обтяжень містобудівного характеру.

Відповідно до довідки з державної статичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями № 355-41 від 01.02.2018 року існуюча категорія земель - землі житлової та громадської забудови.

Проект землеустрою пройшов державну реєстрацію в Держаному земельному кадастрі, земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 6525010100:02:001:1279 відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

11.04.2019 року позивач направила до Олешківської міської ради клопотання про затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачу у власність земельну ділянку, площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер земельної ділянки 6525010100:02:001:1279 , вказане клопотання відповідач отримав 16.04.2019.

З метою перевірки стану розгляду вказаного клопотання позивачем на адресу міської ради направлено запит від 15.05.2019 року .

Листом від 22.05.2019 року №1221/04-12 відповідач повідомив, що розпорядження міського голови № 49 від 13 травня 2019 року «Про скликання сорок сьомої чергової сесії Олешківської міської ради VII скликання», пленарне засідання сорок сьомої чергової сесії Олешківської міської ради VII скликання призначене на 31 травня 2019 року о 14-й годині в залі засідань міської ради, на розгляд вказаного засідання підготовлено проект рішення «Про затвердження землевпорядних документацій та передачу земельних ділянок у власність громадянам».

З проекту рішення «Про затвердження землевпорядних документацій та передачу земельних ділянок у власність» порядку денного сорок сьомої чергової сесії Олешківської міської ради VII скликання 31.05.2019 року виключено пункти:

- 1.20. затвердження проекту землеустрою щодо відведення - земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ;

- 2.20. передачі у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: ОСОБА_1 земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,1000 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 6525010100:02:001:1279 .

03.06.2019 року на електрону адресу відповідача направлено запит щодо правових підстав вчинення вказаних дій.

Листами від 06.06.2019 року №1314/04-12, 07.06.2019 року №1330/04-12 відповідач повідомив, що вищевказані пункти з проекту рішення виключені на підставі норм регламенту Олешківської міської ради VII скликання, також відповідач зазначив на відсутність дозволу у позивача на виготовлення вказаної документації.

Вважаючи порушеними свої прав, позивач звернулася до суду.

Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.

Підстави набуття громадянами права на землю із земель державної та комунальної власності та порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначені ст. 116, 118 Земельного кодексу України.

Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені ст.122 Земельного кодексу України, відповідно до якої Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

За вказаними правовими нормами процес одержання громадянином безоплатно у власність земельної ділянки включає: звернення до уповноваженого на розпорядження земельною ділянкою органу за отриманням дозволу на розробку проекту землеустрою; надання такого дозволу за рішенням відповідного органу; розробка проекту землеустрою; погодження проекту землеустрою уповноваженими на те органами; затвердження проекту землеустрою і передачу земельної ділянки у власність за рішенням уповноваженого на розпорядження земельною ділянкою органу; державна реєстрація права власності.

Відповідно до ч. 8 ст.118 Земельного Кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 186-1 Земельного Кодексу України Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Судом встановлено, що проект погоджено у встановленому ст.186-1 Земельного кодексу України.

Так, відповідно до ч.ч.9, 10 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Позивач звернулася до Олешківської міської ради з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачею у власність земельної ділянки, площею 0,1000 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 .

31.05.2019 року відбулося пленарне засідання сорок сьомої чергової сесії Олешківської міської ради VII скликання. До порядку денного був включений проект рішення «Про затвердження землевпорядний документацій та передачу земельних ділянок у власність», пунктом 1.20 якого передбачено затвердження проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 , а пунктом 2.20 - передачі у власність ОСОБА_1 зазначеної земельної ділянки.

Згідно ст. 59 Регламенту Олешківської міської ради VII скликання, затвердженого рішенням міської ради № 697 від 30.11.2018 року «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 18.12.2015р. № 24 "Про регламент роботи Цюрупинської міської ради VII скликання", на пленарному засіданні сесії міської ради головуючий перед голосуванням за кожен проект рішення запитує раду про наявність пропозицій чи поправок до проекту. У випадку наявності пропозицій чи поправок проект ставиться на голосування за основу, після чого розглядаються подані пропозиції чи поправки та проводиться голосування в цілому.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради має право: 1) обирати і бути обраним до органів відповідної ради; 2) офіційно представляти виборців у відповідній раді та її органах; 3) пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами;4) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; 5) вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю; 6) вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них, тощо.

При розгляді даного проекту рішення депутатом міської ради (голова постійної комісії з питань екології, регулювання земельних відносин, використання природних ресурсів та благоустрою) Гараненком В.О. було внесено пропозицію про виключення з проекту рішення пунктів 1.21 та 2.21 у зв'язку з відсутністю у громадян дозволу на виготовлення землевпорядної документації та порушення процедури. Більшістю складу ради було підтримано дану пропозицію та пункти 1.20 та 2.20 були виключенні з проекту рішення.

Таким чином, рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або про відмову в цьому Олешківською міською радою не приймалося.

До заперечень відповідача суд ставиться критично, оскільки клопотання ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрої щодо відведення та передачу земельної ділянки у власність взагалі не розглядалося.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Фактично суд зв'язаний предметом і розміром заявлених особою вимог, проте може вийти за межі вимог адміністративного позову у випадках, якщо обраний позивачем спосіб захисту є недостатнім для повного захисту його прав, свобод та інтересів або якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Вихід за межі позовних вимог можливий у випадку помилкового обрання особою неналежного способу захисту порушеного права, у цьому випадку можливо на підставі ч. 2 ст. 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушеного права позивача, який відповідає фактичним обставинам справи і відновлює порушене право особи. Фактично, необхідною передумовою застосування ч. 2 ст. 9 КАС України є саме порушення прав позивача та необхідність захисту порушеного права шляхом його відновлення.

Отже, адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного владними суб'єктами, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне, з метою повного захисту прав і інтересів позивача, вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Олешківської міської ради щодо не розгляду клопотання ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачі у власність земельної ділянки площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , з кадастровим № 6525010100:02:001: 1279.

Слід звернути увагу і на те, що суд не може перебирати на себе повноваження Олешкіської міської ради з питань регулювання земельних відносин, вирішуючи замість відповідача, які рішення він повинен приймати, але не позбавлений можливості зобов'язати останнього розглянути спірне питання про затвердження проекту землеустрою та прийняти за результатами такого розгляду рішення у відповідності до вимог чинного законодавства ч.9 ст.118 Земельного кодексу України.

Оцінка судом обставин справи базується на наданих доказах, їх належності та переконливості, в поєднанні з принципами КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України).

З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог частково.

Судові витрати розподілити відповідно до ст. 139 КАС України.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачений ст. 382 КАС України.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

КАС України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи суд вважає, що визначені ст.382 КАС України правові підстави для встановлення судового контролю шляхом зобов'язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення відсутні.

Керуючись статтями 139, 242 - 246, 250, 255, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ) до Олешківської міської ради (код ЄДРПОУ 04059941, 75100, Херсонська обл., м. Олешки, вул. Гвардійська, 30) про зобов'язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність земельної ділянки з кадастровим № 6525010100:02:001:1279 , задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Олешківської міської ради щодо не розгляду поданого ОСОБА_1 клопотання від 11.04.2019 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачі у власність земельної ділянки площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , з кадастровим № 6525010100:02:001:1279 .

Зобов'язати Олешківську міську раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 11.04.2019 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та передачі у власність земельної ділянки площею 0,1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), із земель комунальної власності в межах населеного пункту, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 , з кадастровим № 6525010100:02:001:1279 , з урахуванням висновків суду, викладених у даному судовому рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Олешківської міської ради на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп., шляхом безспірного списання.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 109040000