Ухвала від 09.09.2019 по справі 460/2173/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 вересня 2019 року м. Рівне №460/2173/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., при відкритті провадження у справі за позовом

ОСОБА_1

до Поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області ДПП старший лейтенант Юсюка Степана Ульяновича

провизнання дій незаконними, скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області ДПП старшого лейтенанта Юсюка Степана Ульяновича про визнання дій незаконними щодо винесення постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ДП018 №588065 від 25.08.2019; скасування постанови про накладення вказаного адміністративного стягнення; закриття провадження у адміністративній справі щодо скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.122 КУпАП.

Відповідно до п.3 та п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Частиною 3 статті 27 КАС України, яка регламентує виключну підсудність, передбачено, що підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, визначені статтею 286 КАС України.

Так, частиною 1 статті 286 КАС України чітко визначено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Таким чином, КАС України встановлює виключну підсудність спорів щодо рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Крім того, дана норма кореспондує до предметної юрисдикції адміністративних судів, що закріплена у статті 20 КАС України, згідно з пунктом 1 частини 1 якої місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Як вбачається з позовної заяви, предметом спору є дії поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області ДПП старшого лейтенанта Юсюка Степана Ульяновича щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у сфері забезпечення дорожнього руху та скасування рішення, яким позивача було притягнуто до такої відповідальності.

Тобто, позовні вимоги стосуються оскарження дій та рішення суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, на які поширюється виключна підсудність загального місцевого суду, як адміністративного.

Згідно з частиною 2 статті 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.

З огляду на викладене, даний позов не підсудний окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом (ч.1 ст.25 КАС України).

Враховуючи те, що позивач зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1 , то суд приходить до висновку про наявність підстав для передачі даної адміністративної справи на розгляд Франківського районного суду м. Львова.

Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Поліцейського роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області ДПП старшого лейтенанта Юсюка Степана Ульяновича про визнання дій незаконними, скасування постанови та закриття провадження у адміністративній справі - передати за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повну ухвалу суду складено 09 вересня 2019 року.

Суддя Зозуля Д.П.