Іменем України
02 вересня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2779/19
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.,
позивача - не прибув
та
представника відповідача - не прибув
розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу
за позовом ОСОБА_1
до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області
про зобов'язання вчинити певні дії,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - відповідач), в якому позивач, з урахуванням заяви від 12 липня 2019 року (арк. спр. 43-44), просить зобов'язати Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди його роботи з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року, з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року, з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року, та провести перерахунок та виплату пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 12 червня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він з 12 червня 2018 року є пенсіонером та отримувачем пенсії за віком. Пенсію позивачу призначено без врахування певних періодів роботи. 10 травня 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою щодо зарахування до пільгового стажу певних періодів його роботи та перерахунок пенсії.
24 травня 2019 року відповідачем надано позивачу роз'яснення та відмовлено у зарахуванні до пільгового стажу періодів роботи, а саме: з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року на Шахті «ім. ХІХ з'їзда КПСС» в/о «Луганськвугілля» на посаді учня гірника підземного з повним робочим днем під землею, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року на Шахті «ім. ХІХ з'їзда КПСС» в/о «Луганськвугілля» на посаді гірничого майстра підземного з повним робочим днем під землею, з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року на Шахті «ім. ХІХ з'їзда КПСС» в/о «Луганськвугілля» на посадах гірничого майстра підземного з повним робочим днем під землею, помічника начальника дільниці підземного з повним робочим днем під землею, з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року у Четвертому воєнізованому гірничорятувальному загоні Центрального воєнізованого загону Міністерства вугільної промисловості Державної гірничорятувальної служби на посаді помічника командира взводу в штабі на атестованій посаді за Списком № 1 у зв'язку з тим, що позивачем не надано довідок, які підтверджують пільговий характер робіт за вказані періоди.
З посиланням на положення статей 3, 46 Конституції України, статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статтей 40, 58, 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позивач вважає, що відповідачем протиправно не зараховано певні періоди його роботи до пільгового стажу та не проведено перерахунок і виплату пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 12 червня 2018 року.
Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області позов не визнало, про що подало відзив на позовну заяву від 17 липня 2019 року за № 13631/08, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 29-36).
Заперечуючи проти позову, відповідач зазначив, що з 12 червня 2018 року позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», при наявності загального стажу роботи 29 років 7 місяців 1 день (стаж зараховано по 31 липня 2014 року), в тому числі стаж, який зараховано до пільгового - 12 років 6 місяців 13 днів, а саме: робота за Списком № 1 шахтарі - 12 років 6 місяців 13 днів.
10 травня 2019 року позивач звернувся до Кремінського відділу обслуговування громадян Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із письмовим зверненням, зареєстрованим відповідно до Закону України «Про звернення громадян», щодо зарахування до пільгового стажу періодів роботи.
Листом від 24 травня 2019 року № 164/М-14 позивачу повідомлено, що період роботи позивача на шахті ім. XIX з'їзду КПРС на посаді підземного гірничого з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року, з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року не підтверджено пільговими довідками та довідками про підземні спуски-підойми. Стаж роботи з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року у Четвертому воєнізованому гірничорятувальному загоні не підтверджено пільговими довідками, довідками про заробітну плату, завіреними первинними документами та довідками про підземні спуски-підойми.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення (перерахунку) пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, за спірні періоди роботи позивачем має бути надана уточнююча довідка, оскільки записи в трудовій книжці не містять інформації про факт роботи протягом повного робочого дня та про характер виконуваної роботи.
Підставою для призначення пільгових пенсій є не тільки запис у трудовій книжці щодо роботи на підприємстві, а і довідка підприємства, яка уточнює характер роботи з зазначенням періоду роботи, що зараховується до спеціального стажу; професії або посади; характеру виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи. Іншою необхідною умовою для зарахування стажу роботи до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах після 21 серпня 1992 року є проведення відповідної атестації робочого місця з метою підтвердження пільгового характеру виконуваної роботи за такою посадою.
Необхідними умовами для перерахунку пенсії позивача на підставі статей 1, 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» є наявність в особи стажу роботи на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України. У позивача немає необхідного пільгового стажу роботи відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» для здійснення перерахунку розміру пенсії.
Щодо вимоги позивача провести перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах з 12 червня 2018 року, відповідач вказав, що позивач звернувся до суду з позовом поза межами шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною третьою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), без подання заяви по поновлення пропущеного строку звернення до суду. Отже, позов підлягає залишенню без розгляду.
З посиланням на частину четверту статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідач зазначив, що перерахунок призначеної пенсії провадиться в разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. При зверненні позивача з заявою до пенсійного органу за перерахунком пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії перерахунок пенсії буде проведено відповідно до частини четвертої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а не з 12 червня 2018 року, як зазначено в позовних вимогах.
Також відповідач звертає увагу суду на те, що позивач звернувся до відповідача 10 травня 2019 року із письмовим зверненням, зареєстрованим відповідно до Закону України «Про звернення громадян», щодо перерахунку пенсії. Зазначений лист позивача розглянуто в порядку Закону України «Про звернення громадян». Однак за своєю формою і, головне - змістом, він вочевидь, не містить відомостей, що необхідні для заяв такого виду і вказані у додатку № 2 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 566/11846. До того ж, до цієї заяви не додано будь-яких документів, на підставі яких відповідач міг би вирішити питання щодо зарахування до пільгового стажу періодів роботи та перерахунку пенсії. З заявою встановленого зразка для проведення перерахунку пенсії позивач до відповідача не звертався та рішення з цього приводу відповідачем не приймалося.
З урахуванням викладеного, відповідач у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю.
Ухвалою від 05 липня 2019 року відкрито провадження у справі та визначено, що справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-2).
Ухвалою від 02 серпня 2019 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 02 вересня 2019 року о 14 год. 00 хв. та витребувано від Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області письмові докази (арк. спр. 56-57).
У судове засідання сторони не прибули, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином (арк. спр. 60, 61). Позивач у позовній заяві просив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження за його відсутності (арк. спр. 4-9).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) звернувся до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із зареєстрованою за № 555 заявою від 12 червня 2018 року про призначення пенсії за віком, додавши до заяви документи, зазначені в розписці-повідомленні (арк. спр. 50 зв., 51, 63 зв., 64).
Протоколом Кремінського відділу Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 22 червня 2018 року № 555 ОСОБА_1 згідно з пунктом першим частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» призначено пенсію за віком на пільгових умовах (робота за списком № 1) з 12 червня 2018 року довічно (арк. спр. 50, 63).
Відповідно до протоколу від 22 червня 2018 року № 555 та розрахунку стажу загальний стаж по 31 липня 2014 року складає 29 років 7 місяців 1 день, а пільговий стаж роботи на підземних роботах за списком № 1 складає 12 років 6 місяців 13 днів (арк. спр. 50, 63, 73).
Згідно з розрахунком стажу період роботи з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року на Шахті ім. ХІХ з'їзду КПРС виробничого об'єднання «Ворошиловградвугілля», з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року на Шахті ім. ХІХ з'їзду КПРС виробничого об'єднання «Луганськвугілля», яке було перейменовано у державне відкрите акціонерне товариство «Шахта ім. ХІХ з'їзду КПРС» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Луганськвугілля», з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року у Четвертому воєнізованому гірничорятувальному загоні до пільгового стажу не зараховано.
ОСОБА_1 звернувся до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із заявою від 10 травня 2019 року (вхідний реєстраційний № 164/М-14 від 10 травня 2019 року), в якій просив зарахувати до пільгового стажу період його роботи з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року, з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року, з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року і зробити перерахунок пенсії (арк. спр. 37).
Листом від 24 травня 2019 року за № 164/М-14 Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області надало ОСОБА_1 відповідь на його заяву, в якій серед іншого вказало, що відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення (перерахунку) пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, для визначення права на пенсію на пільгових умовах приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників згідно з додатком № 5, в якій має бути зазначені: періоди роботи, що зараховується до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підстав яких видана зазначена довідка; виписка з наказу про атестацію робочого місця (арк. спр. 17-18).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина п'ята статті 45 Закону № 1058-IV).
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з абзацом першим пункту 1.5 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (абзац п'ятий пункту 1.7 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку 22-1).
Абзацом першим пункту 2.7 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Відповідно до абзацу першого пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі (абзаци другий, третій пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Згідно з абзацами першим, другим пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов'язків) та завіряється печаткою управління (абзац шостий пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Відповідно до пункту 4.7 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
У разі звернення пенсіонера видається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії (абзац другий пункту 4.9 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що у разі звернення пенсіонера з заявою про перерахунок пенсії, уповноважений орган Пенсійного фонду України має за результатами розгляду такої заяви прийняти рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії. При цьому, рішення про відмову в перерахунку пенсії має містити зазначення причин відмови та порядку його оскарження.
Судом встановлено, що Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області листом від 24 травня 2019 року за № 164/М-14 надало ОСОБА_1 відповідь на його заяву без прийняття рішення відповідно до встановленого порядку.
Доводи відповідача щодо недотримання позивачем встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії, оскільки він не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка, а відповідачем рішення стосовно розгляду заяви позивача про перерахунок його пенсії не приймалося, суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані, оскільки зі змісту заяви вбачається, що вона містить всю необхідну інформацію, а відповідач в листі від 24 травня 2019 року за № 164/М-14 не зазначав про неналежну форму та зміст заяви позивача про перерахунок пенсії.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним:
визнати протиправною бездіяльність Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року (вхідний реєстраційний № 164/М-14 від 10 травня 2019 року) про перерахунок пенсії;
зобов'язати Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року (вхідний реєстраційний № 164/М-14 від 10 травня 2019 року) та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.
Обраний позивачем спосіб захисту порушеного права в частині вимог про зобов'язання відповідача зарахувати позивачу період роботи з 26 червня 1989 року по 31 серпня 1989 року, з 01 серпня 1990 року по 20 вересня 1990 року, з 28 серпня 1991 року по 06 червня 1999 року, з 11 червня 1999 року по 31 грудня 2001 року до пільгового стажу за списком № 1 відповідно до частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», провести перерахунок і виплату пенсії за віком на пільгових умовах з 12 червня 2018 року у межах спірних правовідносин не відповідає фактичним обставинам та об'єкту порушеного права, у зв'язку з чим у задоволенні вказаних вимог належить відмовити.
Щодо доводів відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду суд зазначає, що оскільки позовні вимоги обґрунтовані зверненням до відповідача із заявою від 10 травня 2019 року про зарахування певних періодів роботи до пільгового стажу та перерахунок пенсії, на яку отримано лист від 24 травня 2019 року за № 164/М-14, позивачем шестимісячний строк звернення до суду не пропущений.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, позовні вимоги належить задовольнити частково.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору (частина восьма статті 139 КАС України).
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 768,40 грн, що підтверджено квитанцією від 19 червня 2019 року № 0.0.1386823757.1.
Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача і позовні вимоги підлягають частковому задоволенню внаслідок обрання позивачем неналежного способу захисту порушеного права, суд присуджує позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41245565, місцезнаходження: 93009, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Студентська, буд. 35 А) про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року (вхідний реєстраційний № 164/М-14 від 10 травня 2019 року) про перерахунок пенсії.
Зобов'язати Рубіжанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року (вхідний реєстраційний № 164/М-14 від 10 травня 2019 року) та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Рубіжанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 09 вересня 2019 року.
Суддя Т.І. Чернявська