Постанова від 09.09.2019 по справі 166/1031/19

справа № 166/1031/19

провадження № 3/166/405/19

ст. КУпАП 172-6 ч.2

ПОСТАНОВА

іменем України

09 вересня 2019 року смт. Ратне

Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна.,з участю секретарки Приймачук О.М., прокурорки Антонюк Н.А., в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності,розглянувши, скеровану управлінням захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , працюючої адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг» Ратнівської районної державної адміністрації Волинської області, за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи адміністратором відділу «Центр надання адміністративних послуг» Ратнівської районної державної адміністрації, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»,є суб'єктом, на яку поширюється дія зазначеного закону, не повідомила про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет з моменту відчуження майна Національне агентство з питань запобігання корупції, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, 21.09.2018 року ОСОБА_1 отримала дохід від продажу легкового автомобіля Skoda Fabia 2006 року випуску в сумі 140 000 гривень,що перевищує 50 прожиткових мінімумів ,встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року та не подала декларацію не пізніше 01.10.2018 року про суттєві зміни в майновому стані. Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомила про те, що несвоєчасно подала відомості про зміну майнового стану в зв'язку із необізнаністю законодавства. Заявила клопотання про закриття провадження в адміністративній справі за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Прокурор в судовому засіданні не заперечила проти клопотання ОСОБА_1 ..

Суд,заслухавши особу,яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора,дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Старшим оперуповноваженим міжрайонного відділу №2 Управління захисту економіки у Волинській області майором поліції Сметюхом А.В. 12.08.2019 року складено протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до розпорядження №28-ос від 21.03.2017 року Ратнівської районної державної адміністрації Волинської області ОСОБА_1 призначено на посаду адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» райдержадміністрації по переведенню з посади головного спеціаліста з державного геодезичного нагляду відділу Держгеокадастру у Ратнівському районі з посадовим окладом згідно зі штатним розписом.

Наказом № 11-ос від 29 березня 2019 року ОСОБА_1 переведено на посаду адміністратора відділу з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом на яку поширюється дія цього закону.

21 березня 2017 року ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами і обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до Законів України :«Про державну службу»,»Про запобігання корупції», «Про захист персональних даних»,Правилами етичної поведінки державних службовців..

Згідно до положень ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

За нормами Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 року становить 1 762 грн. Таким чином, у разі отримання доходу чи придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів, тобто понад 88100 грн. (50 х 1 762 грн. = 88 100 грн.), суб'єкт декларування зобов'язаний у встановленому законом порядку і строки подати в електронній формі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089).

Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми.

Згідно з пунктом 2 розділу II вказаного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

За приписами ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції», подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством. Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства. Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Судом встановлено, що 21 вересня 2018 року ОСОБА_1 уклала договір комісії з ПП «ДІОС АВТО», а ПП «ДІОС АВТО» уклало договір купівлі продажу транспортного засобу ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , відповідно до якого вона отримала дохід від продажу автомобіля, що підтверджується договорами: комісії, купівлі продажу транспортного засобу №921-09/2018 від 21.09.2018 року, Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №56989694 (а.с. 23-26,29). Згідно п.3 договору купівлі продажу, ціна автомобіля 140000 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1 21 вересня 2018 року продала автомобіль, та отримала дохід 140000 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року (88 100 грн.), та була зобов'язана в порядку і строки, передбачені законом, письмово повідомити про це Національне агентство.

З витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що інформація про зміни в майновому стані ОСОБА_1 не подана.

Проте, відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, законодавчо встановлений строк, протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, який обчислюється з моменту виявлення корупційного адміністративного правопорушення та не ототожнюється із часом складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Суд вважає, що моментом виявлення даного правопорушення є день, коли працівник Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП звернувся із запитом про надання інформації до голови Ратнівської районної державної адміністрації,тобто 31.05.2019 року,оскільки в матеріалах справи відсутні відомості про день виявлення уповноваженим суб'єктом факту неподання повідомлення про зміну майнового стану ОСОБА_1 ..

Тому є достатні підстави вважати, що саме 31.05.2019 року було виявлено правопорушення, а саме недотримання ОСОБА_1 вимог, передбачених ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції".

Отже, на час розгляду справи тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, визначений КУпАП, закінчився 31 серпня 2019 року.

Адміністративні матеріали ОСОБА_3 надійшли до суду 21.08.2019 року.

Судове засідання, призначене на 29.08.2019 року ,відкладено за заявою ОСОБА_1 в зв'язку з перебуванням на лікуванні .

Положення ст.7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно п.7 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені статтею 38 цього Кодексу.

Зважаючи на наведене, суд приходить до висновку, що провадження в даній справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, ч. 3 ст. 38 , ч. 2 ст. 172-6, п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст.172-6 КУпАП закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду через Ратнівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ратнівського

районного суду Фазан О.З.